Skocz do zawartości

Muzyka Poważna dla początkującego słuchacza


Recommended Posts

Witam

Z wiekiem człowiekowi zmienia się gust, zacząłem słuchać muzyki poważnej ale jestem zupełnym laikiem i poruszam się w temacie jak dziecko we mgle.

Nie wiem zupełnie od czego zacząć, lubię instrumenty smyczkowe takie jak skrzypce, wiolonczela itp.

Czy możecie Mi polecić na początek konkretne płyty: kompozytor, wydania, zależy mi na jakości samego materiału oraz jakości tłoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesychałem na Youtube koncert J.S. Bach: Christmas Oratorio BWV 248 i chciałbym kupić wydanie na CD wytwórni Channel Classics - CCS SA 20103 ale jest bardzo trudno dostępne i bardzo drogie, można kupić na ebay za 99 dolarów.

Mam prośbę jakie inne wydanie polecacie J.S. Bach: Christmas Oratorio BWV 248.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesychałem na Youtube koncert J.S. Bach: Christmas Oratorio BWV 248 i chciałbym kupić wydanie na CD wytwórni Channel Classics - CCS SA 20103 ale jest bardzo trudno dostępne i bardzo drogie, można kupić na ebay za 99 dolarów.
Mam prośbę jakie inne wydanie polecacie J.S. Bach: Christmas Oratorio BWV 248.
Harmonia Mundi dyryguje Rene Jacobs.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Harmonia Mundi dyryguje Rene Jacobs.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Klasyka to olbrzymi zakres. Zawsze szuka się trochę po omacku. Ja zaczynałem od opery, potem była symfonika, Wagner, później barok. Teraz z klasyki słucham głównie muzyki kameralnej i fortepianu solo. Jeśli Bach Ci się spodoba to proponuję drążyć temat.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...