Skocz do zawartości

Sensowny DAC do Nad 356 do 1000 zł?!


rakins

Recommended Posts

Witam😉

Chciałem zapytać o sensowny DAC do Nad 356, nowy bądź używka do 1000 zł. Dac musi posiadać przynajmniej 2xcoaxial 1x usb i 1x optical.

Na chwilę obecną moim liderem jest Topping DX3 Pro, ale chętnie poznam każdą propozycję.

Pozdrawiam😉

Edytowano przez rakins
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac magic mogl by być dobra opcja gdybyśmy znali kolumny. 

Gra jaśniej dokładniej. Nad 356 też ma uwypuklona wyższa średnicę. Z niektórymi kolumnami szybkie gitary będą męczyć 

W takiej konfiguracji polecam wówczas arcam rdac. On nie ma dwóch coaxial. Ale p co ci aż tyle wejść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

No to arcam irdacII

Tak dac fajny i funkcjonalny, ale cena to najmniej 2 tys.,😐

 

13 godzin temu, kukocz napisał:

Jeżeli nie kupowałeś jeszcze nakładki do maliny, a zależy Ci na 2x coax to podłącz ja po usb do DACa. 

No fakt maliny jeszcze nie kupiłem, tutaj pojawia się pytanie czy malina zagra tak samo zagra przez usb jak i przez coax🤨

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz identyczny zestaw jak ja (NAD C356 + XT 8F). Tak sobie myślę, że z podanymi przez Ciebie wymaganiami nic sensowniejszego od DX3 Pro w cenie do 1000zł nie znajdziesz. Sam długo szukałem i nic innego nie znalazłem.

Masz pożądaną ilość wejść, funkcję pre, pilot i duży, czytelny wyświetlacz. Uwierz mi, tak się przyzwyczaiłem do cyfrowej regulacji wzmocnienia, że na ten serwomechanizm od NADa patrzeć nie mogę :). W nocy bez problemu ustawisz pożądany poziom i ładnie wszystko widać z daleka.

Teraz trochę o dźwięku. Topping jako pre spisuje się znakomicie. Stereofonia jest większa i czuć jakby więcej powietrza w górnych rejestrach. Jeżeli chodzi o niskie częstotliwości jest zdecydowanie mniej "górnego" basu - tego co na zintegrowanym pre potrafi się wzbudzać z tannoyami. Bas jest też zdecydowanie głębszy i bardziej konturowy.

49 minut temu, rakins napisał:

No fakt maliny jeszcze nie kupiłem, tutaj pojawia się pytanie czy malina zagra tak samo zagra przez usb jak i przez coax🤨

W pomiarach Topping ma najniższy jitter na porcie USB. Zapewne robiąc z maliny transport cyfrowy po coax sygnatura dźwięku może się zmieniać w zależności od zastosowanego rozwiązania, ale kto Ci broni wypożyczyć/kupić nakładkę w późniejszym czasie i przetestować?
USB daje Ci jeszcze jedną przewagę - możliwość odtwarzania plików z wyższą częstotliwością próbkowania, czy nawet plików DSD. Tego nakładki Ci nie dadzą, ale nie każdy tego potrzebuje.
W DX3 Pro masz jeszcze bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy w gratisie ;)

No i jeszcze jedno - jak znajdziesz DX3 pro w promocji takiej jak ta: https://drop.com/buy/topping-dx3-pro - wówczas na prawdę Ciężko znaleźć coś bardziej konkurencyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest ilość wejść, na których Ci zależy. Rozwiązaniem mógłby się okazać Arcam irDAC lub Cambridge Audio DAC Magic Plus ale musiałbyś szukać na rynku wtórnym.  Z tego co widziałem na znanym portalu wystawiony jest DAC Magic Plus za 1050zł, pewnie za równy 1000zł do wzięcia. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Malina nie gra tak samo przez USB jak i coaxial. Jeśli zależy ci na dobrej jakości oprócz wygody to opcja z nakładka cyfrową i wyjściem coaxial jest niezbędna.

Pozdrawiam

Zapewne w równie dużej mierze zależy to też od samego DACA. Nie wszystkie przetworniki grają dobrze przez USB.

Niemniej jednak sam jestem ciekaw czy (i jak duża) może to  być różnica więc na pewno przetestuję to osobiście w niedalekiej przyszłości :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem, tu w szczególności ukłony dla Kukocza👍, za szczegółowy opis Toppinga oraz wcześniejsze opisy i  porady na priv, podziękowania również dla reszty uczestników.

Teraz pozostaje wybór pomiędzy nowym Toppingiem, a używanym Cambridge Audio DAC Magic Plus  (najtańszy znalazłem za 1290).  Co do maliny to chyba zostanę przy coaxie.

Może jeszcze ktoś coś zaproponuje?

Pozdrawiam😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rakins napisał:

Może jeszcze ktoś coś zaproponuje?

Nieustająco jestem  za projekt nostromo

WOLF 2 (rozszerzony) + zasilacz

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/36-dac-nostromo-wolf-2-wersja-rozszerzona.html

http://nostromo.audio/pl/15-zasilacze-do-urzadzen-audio

(bo rozumiem że wychodzisz z maliny COAX-em ?)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rakins nie ma problemu. Sam nie tak dawno przechodziłem to samo :)

Pamiętajcie że DAC miał mieć dwa wejścia coaxialne a co ważniejsze służyć jako przedwzmacniacz. Wobec tego regulacja głośności jak i pilot byłyby wskazane :) 

W tym budżecie chyba nic innego niż topping się nie znajdzie.

Zwiększając budżet i rezygnując z jednego coaxiala mamy już większy wybór.

Zaletą po-jecta jest natywna obsługa MQA, ale jak chcesz odtwarzać z maliny za pomocą coaxiala zamiast USB to dokładnie pieniędzy względem DX3 pro moim zdaniem traci sens.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kukocz napisał:

Pamiętajcie że DAC miał mieć dwa wejścia coaxialne a co ważniejsze służyć jako przedwzmacniacz. Wobec tego regulacja głośności jak i pilot byłyby wskazane :) 

W tym budżecie chyba nic innego niż topping się nie znajdzie.

 

 

I chyba powoli dochodzimy do meritum, przeglądałem portale pod kątem używanych jak i nowych dac-ów, i chyba ostatecznie zdecyduje się jednak na toppinga. Porównując z innymi dac-ami wydaje się, że topping ma wszystko co potrzebuję poza polską dystrybucją, w tych czasach to nie problem.

Pozdrawiam😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek za linka, ten temat co prawda już wałkowałem, nawet rozglądałem się za tym xianshengiem 05, bo dość ciekawe urządzonko do tego z lampą, ale tu niestety tylko po jednym wyjściu i brak możliwości sterowania głośnością.

Nostromo 5 już prawie kupiłem, napaliłem się na możliwość zmiany filtrów i dopasowania do muzyki, ale tu z kolei brak pilota, i tak to właśnie trudno wybrać urządzonko żeby miało wszystko i było w dobrych pieniądzach.

Pozdrawiam😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...