Skocz do zawartości

Zasilacz do gramofonu Rega - alternatywy dla TT PSU


Recommended Posts

Cześć, 

Zgłębiam temat modyfikacji gramofonu Rega Planar 3 i mam kilka pytań - mianowicie jest to gramofon o lekkiej plincie, bez zawieszenia. W innym temacie @Audio Autonomy zasugerował, że mogę wykorzystać podstawę z betonu/kamienia, aby walczyć z przenoszeniem drgań.

Znalazłem trochę droższe rozwiązanie, ale też ciekawsze imo - SRM/Tech Silent Base. Jest to modyfikacja która dodaje nam zawieszenie, jest estetyczna (imo) i co najciekawsze - wymaga przeniesienia silnika ze spodu plinty na płytę. Jak rozumiem dzięki temu znika problem ew. przenoszenia wibracji silnika. 

Chciałbym też wymienić subplatter na tangospinnera, napedzanego dwoma paskami, a więc nie mam możliwości zmiany prędkości obrotowej przez przełożenie paska. 

No i teraz przechodzę do tematu wątku. Wiem, że zewnętrzny zasilacz Rega TT PSU pozwala na elektroniczną zmianę prędkości obrotowej. Niestety wymaga on silnika 24V. No i te dwa elementy wychodzą dość drogo. Pytanie - czy istnieją zasilacze innych firm/manufaktura, które pozwalają sterować prędkością obrotową klasycznego silnika zastosowanego w Redze? 

Jeśli nie (lub jeśli koszt takiego zasilacza jest zbyt wysoki w stosunku do kosztu upgredeu motoru i zasilacza Regi), to czy gdyby udało mi się znaleźć w dobrej cenie Rega P3-24 bez ramienia, to silnik ten bez problemu podepnę pod zasilacz Regi? 

W najgorszym wypadku zrezygnuję z napędzana subplatter dwoma paskami, zostanie ściąganie talerza i przekładnie paska ;)

Pozdrawiam, 

Kamil

Edytowano przez Kamil C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...