Skocz do zawartości

Zestaw kina do salonu - głośniki efektowe w suficie?


juventinio

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem na etapie projektowania instalacji w bliźniaku, chciałbym na tym etapie zaplanować rozmieszczenie głośników, doprowadzić do nich kable i zakończyć je estetycznymi gniazdami. 
Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem jednak chciałbym stworzyć budżetowy niezły zestaw 5.0 (który w ciągu paru miesięcy rozbuduje o subwoofer).

Na tą chwilę po przestudiowaniu skłaniałbym się do Yamahy 485 lub Denona x1500h - czyli dość popularne modele, które przewijają się w wielu tematach na tym forum. Oczywiście jestem otwarty na ewentualne sugestie - bazuję na tym co przeczytałem tutaj na forum + specyfikacje tych urządzeń.

Na pewno podoba mi się obsługa spotify - opłacam, na pewno podoba mi się airplay/airplay 2 (posiadamy z żoną cały ekosytetem od apple - iphony, ipad, macbook).

Problem w moim przypadku rodzi się przy wyborze głośników, tzn ja widzę problem, być może branżowcy nie :)

Na rysynku poniższym rysunku rzut mojego salonu, nie sugerujcie się naszkicowanym tam stołem - mamy inną koncepcję niż deweloper.

Po prawej stronie telewizor, pod nim głośnik centralny. W rogach dwie kolumny. Myślę, że to jedyne sensowne rozwiązanie. Problem mam z głośnikami efektowymi. Teoretycznie mógłbym je zamontować tak jak zaznaczyłem niebieskim kolorem, tylko opcja montażu go nad kominkiem bardzo zaburze jego estetykę a samo położenie kominka wobec salonu też chyba nie jest idealne pod kątem głośnika. Najprawdopodobniej mógłbym zamontować dwa głośniki w suficie bo najprawdopodobniej (tutaj jeszcze dogadujemy projekt) będziemy w tym miejscu podwieszać sufit. 
Co o tym myślicie? Jeżeli tak - jakie głośniki, na tym etapie mogę zaplanować tam kabelkologię i ewentualnie wygłuszyć przestrzeń przy głośnikach.

 

Bardzo Was proszę o poradę, potrzebuję jakiejś decyzji odnośnie głośników efektowych do soboty.
hwjxw1.png

Oczywiście jestem gotowy podjechać w promieniu spokojnie 50km (jestem z Katowic) na jakiś odsłuch ale to w późniejszym terminie (dom odbieram we wrześniu a wykańczany będzie na jesieni/zimą).

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Podbijam bo naprawde zalezy mi na czasie, z gory dziekuje za wyrozumialosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki efektowe w suficie to ......

Totalna porażka 

Nie sprawdza się to praktycznie nigdy

Nie da się tego też wyregulować najlepszymi autokalibracjami.

To takie trochę udawane nowe atmosy 3.1.2 co moim zdaniem jest sztucznym pomysłem ciągnięcia dalej fali atmosa na topie.

Niestety nie.

Przeanalizuj to jeszcze raz.

Szkic jest nie dokładny.

Gdzie będzie kanapa? Tego etoli tam nie ma? Co jest na maksa po lewej stronie? Może kolumny efektowe za tobą na ścianie?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Wiem przynajmniej, że sufit należy sobie odpuścić.

Teraz szukamy miejsca na głośniki efektowe albo stawiamy na klasyczne 2.0 pod kątem muzyki (zbyt wielu filmów nie oglądamy).

w7fodh.png

Mam nadzieję, że ten szkic jest trochę lepszy. Za plecami kanapy będzie stół z jadalni (salon z jadalnią zamienia się miejscami).

Problem jest z głośnikiem nr 5 (przy jego zmianie też z głośnikiem nr 4).

Lewy górny róg są zamontowane drzwi balkonowe (obok oznaczenia RO)

Jakieś pomysły?

Edytowano przez juventinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, juventinio napisał:

Teraz szukamy miejsca na głośniki efektowe albo stawiamy na klasyczne 2.0 pod kątem muzyki (zbyt wielu filmów nie oglądamy).

 

skoro tak przedstawiasz sprawę, to po co chcesz pchać się w KD? Tylko z tym same problemy ;) w tym samym budżecie postawisz stereo dużo lepiej brzmiące w muzyce, niż KD, z którym tu próbujesz się gimnastykować. Tak to widzę. Dobrze się zastanów kolego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marioxxl74 napisał:

A monitory na standach przy kanapie nie wchodzą w grę?

Dla mnie tak, dla małżonki niestety nie... 

Czy mogę prosić o jakiś przykład takich głośników ze standami, mieszczących się w budżecie? Może uda mi się przekonać żonę.

24 minuty temu, Markcox napisał:

skoro tak przedstawiasz sprawę, to po co chcesz pchać się w KD? Tylko z tym same problemy ;) w tym samym budżecie postawisz stereo dużo lepiej brzmiące w muzyce, niż KD, z którym tu próbujesz się gimnastykować. Tak to widzę. Dobrze się zastanów kolego

Moze czesciowo masz racje. Ogolnie to sam nie jestem zdecydowany. Z jednej strony fajnie byloby czasem obejrzec cos z nawet budzetowym kinem. Z drugiej strony, moze faktycznie niewiele z tego wykorzystam a w tym budżecie nie będzie to jednak cud świata.


Jakies propozycje co do alternatywnego zestawu stereo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juventinio napisał:

a w tym budżecie nie będzie to jednak cud świata

w tym budżecie, to będzie takie absolutne minimum i musisz mieć świadomość, że skoro u Was jednak muzyka wiedzie prym, to przysłowiowej d*** nie urwie, a może być tylko zawód (tu nie wiem, jakie macie co do tego oczekiwania). Natomiast stereo w tym budżecie już może cieszyć ucho. Z czasem jak się uprzesz na dźwięk przestrzenny, to dokupisz do tego jakiś niedrogi ampli KD z preout, uzupełnisz resztę kolumn i będziesz miał full serwis. Nic na siłę.

Z resztą wybierz się koniecznie do jakiegoś salonu audio na odsłuch, niech Ci podłączą w określonym przez Ciebie budżecie KD, a później stereo w tych samych pieniądzach. Od razu będziesz wiedział, bez względu na wymagania, co mam na myśli ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2019 o 08:38, S4Home napisał:

Głośniki efektowe w suficie to ......

Totalna porażka 

Nie sprawdza się to praktycznie nigdy

Nie da się tego też wyregulować najlepszymi autokalibracjami.

To takie trochę udawane nowe atmosy 3.1.2 co moim zdaniem jest sztucznym pomysłem ciągnięcia dalej fali atmosa na topie.

Niestety nie.

Przeanalizuj to jeszcze raz.

Szkic jest nie dokładny.

Gdzie będzie kanapa? Tego etoli tam nie ma? Co jest na maksa po lewej stronie? Może kolumny efektowe za tobą na ścianie?

 

 

 

Robiliśmy na Audioshow kino domowe na głośnikach instalacyjnych z efektowymi sufitowymi Atmosami i wyszlo super. Realizujemy kilkanaście instalacji miesięcznie z tego typu głośnikami i klienci są bardzo zadowoleni. Nikt nie autokalibruje Atmosa - to jest opcja dla klientów, którzy nie wiedza jak się to ustawia ręcznie. Każdy poważny instalator ustawia tego typu systemy ręcznie, a przynajmniej doregulowuje. 

Cały Dolby Atmos polega na głośnikach efektowych z sufitu, wystarczy zajrzeć na stronę

https://www.dolby.com/us/en/speaker-setup-guides/index.html 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...