Skocz do zawartości

Izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych


Recommended Posts

Dzień dobry,

zwracam się do forumowiczów z dość nietypowym zapytaniem. Otóż nie wchodząc w szczegóły mam problem z jednym z domowników, konkretniej z jego chrapaniem. Problem jest niezwykle uciążliwy, zakupiłem jakiś czas temu silikonowe stopery do uszu z dwoma filtrami, jeden rzekomo filtrujący częstotliwości towarzyszące chrapaniu. Niestety w żadnym wypadku nie rozwiązuje to mojego problemu. Zakleiłem nawet otwory w filtrach odpowiedzialne za przepływ powietrza, które poprawiły tłumienie, jednak konsekwencją tego jest pocenie się małżowiny usznej i ogólny dyskomfort. Poza tym generalnie użytkowanie zatyczek nie jest dla mnie zbyt komfortowe dlatego szukam innego rozwiązania. Chciałbym wyciszyć drzwi bo to przez nie dostaje się najwięcej hałasu, natomiast nie mam dobrego pomysłu na realizację. W internecie znalazłem materiał do izolacji akustycznej AKU-PR140 5cm, mój pomysł z grubsza polega na naklejeniu warstwy takiego materiału na sklejkę o wymiarach drzwi (drzwi wewnętrzne) i wstawieniu jej we framugę, a następnie zamknięciu drzwi. Nie jest to pewnie rozwiązanie najlepsze, ale musi być stosunkowo mobilne. Tutaj też naszła mnie myśl spytania o poradę. Być może ktoś ma jakieś doświadczenia z wygłuszaniem, czy to do wyboru materiału, czy też samej realizacji.



Gorąco liczę na komentarze i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na przykład wymiana drzwi wchodzi w rachubę? Swego czasu miałem porównanie budżetowych, do takich droższych, ale jeszcze powiedzmy nie ekskluzywnych (o ile pamiętam była to jakaś porta za +/- 6-7 stówek) i różnica była dość znaczna jeżeli chodzi o izolację akustyczną. Myślę, że najlepiej byłoby zacząć od tego. Przypuszczam, że@tomek4446 mógłby coś więcej tu doradzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, romero372 napisał:

Być może ktoś ma jakieś doświadczenia z wygłuszaniem, czy to do wyboru materiału, czy też samej realizacji.

Nie ma czegoś takiego jak drzwi wewnętrzne akustyczne , mogą być owszem wykonane drzwi typu p.poż z blachą w środku i zwiększonej grubości , współczynnik jest wówczas nieco lepszy. Standardowe drzwi mają prześwit ok.7mm pod skrzydłem, więc o dźwiękochłonności mowy nie ma. Można dokręcić tzw. próg opadowy automatyczny który trochę sprawę poprawi. Powinieneś uzyskać wówczas współczynnik ok. 28 dB.

https://jjokucia.pl/pl/c/PROGI-OPADAJACE-AUTOMATYCZNE-DOMATIC/170

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...