Skocz do zawartości

Drugi system stereo.


T Z6

Recommended Posts

Pomyslalem o stworzeniu drugiego systemu stereo ale tym razem opartego na sprzecie uzywanym.I powaznie chce podejsc do tego tematu.Moze jakas starsza Yamaha lub Pioneer.Oczywiscie wzmacniacz.Uzywam RN803D i cd Pioneer PD 50.Jestem zadowolony.Ale moze drugi system moglby byc o nieco innym brzmieniu.Moze bardziej dociazony.Kolumny Melodika BL40 mk2 mysle ze tez beda uzywane do drugiego systemu tylko oczywiscie pozostanie kwestia przelaczania.Ale to na pozniej.Myslalem ze moze sprobowac czegos w stylu Sansui....Temat trudny ale ciekawy.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej, też mam taki plan. Nie chciałbys zbudować czegoś zupełnie odwrotnego jako drugi system ? Np jeżeli w systemie nr 1 wzmacniaczem jest Yamaha to w w systemie nr 2 byłby to NAD. To samo z kolumnami.

Ja miałem plan na bardzo vintage wzmacniacz / aplituner jak np Marantz z lat 80 i chromecast audio podpięty z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdecydowalem dokladnie wiec moze byc wszystko odwrotnie.Obecnie mam amplituner wiec w drugim systemie napewno bedzie wzmacniacz.Niektorzy sie pewnie zasmieja ale myslalem nawet o Audiolabie.Juz mialem 8000S i narzekalem ale nie pasowaly mi w nim jedynie niskie tony ktorych bylo malo.Reszta brzmiala fajnie.Myslalem ze moze 8000A.Ale to wszystko jest poki co na etapie wstepnego myslenia dlatego tak rozne pomysly w glowie.Audiolab gdyby zagral dolem nieco mocniej bylby idealny niemal.8000A posiada regulacje wiec moze....A Nad....Byc moze tez dobry kierunek.W przypadku starszych urzadzen takich ponad 20 letnich trzeba sie na tym dobrze znac zeby nie wtopic.Napewno drugi system opre na wzmacniaczu i odtwarzaczu cd.Zadnych pierdolek typu streamer itd.Kiedys moze tez przyjdzie czas na gramofon.Narazie mysle mysle mysle😄.I przekopuje internet😄....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wypożyczyć i posłuchać, patrzyłem na stronie Q21 i zaciekawił mnie taki wzmacniacz np. 

https://www.q21.pl/yaqin-mc-13s.html

Teraz sam zacząłem się zastanawiać nad drugim systemem. 

 

21 minut temu, T Z6 napisał:

Nigdy nie slyszalem zadnej lampy wiec nie wiem nic o takim brzmieniu

Dlatego może warto rozważyć taką opcję, nie wiem jak Ty, ale ja lubię w życiu odkrywać nowe rzeczy, smaki itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisal wyraznie z czym wygral Denon.A tak wracajac do mnie.Drugi zestaw chce zlozyc z uzywek.Wzmacniacz i odtwarzacz cd.Cd to na koncu.Ryzyko spore bo mozna trafic na niezly zlom.Dzis znalazlem 372 Denona.Kilka ulic dalej😎.Ale zlom.Prawy kanal pierdzial.Przy przelaczaniu czegokolwiek strzaly.Sprzedajacy twierdzil ze to nic takiego.I chcial 700zl😎....No nic.Poszukujemy dalej.Do Pily trzeba pojechac posluchac kolejnego.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kn1234 napisał:

dla ciebie wygrał  ale co, z kim,o kim itp

Zacznę od tego , że wszystko co tutaj piszemy jest odzwierciedleniem NASZYCH odczuć i wrażeń, a więc czysto subiektywne , no może nie wszystko, bo jak ktoś pisze, że przez kable głośnikowe lub IC płynie prąd, to on faktycznie płynie :) 

Wracając do Denona, to zrobił on na mnie wrażenie spójnością przekazu , brakiem przejaskrawień , dynamiką. Konkurenci których wymieniłem wypadli gorzej. Jedyne czym nie zachwycił to wygląd , bo egzemplarz ów, był kolorze pseudo srebrnym i delikatnie mówiąc nie powalał designem.  

2 godziny temu, T Z6 napisał:

.Poszukujemy dalej.

Masz ten komfort , że masz na czym słuchać ,więc zalecam cierpliwość i traktowanie tematu jako przygodę. Jak coś mi wpadnie w ucho dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...