Skocz do zawartości

Drugi system stereo.


T Z6

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Decyzja podjeta.Jednak poszedlem w Rotela RA 04.Kupilem od Pumpurka i czekam na dostawe.Jakby co zawsze mozna oddac.Ale skoro tak wielu ludzi te wzmaki proponuje do muzy jaka glownie slucham to trzeba sprobowac.No i teraz beda poszukiwania cdeka do tego.Jesli oczywiscie Rotelek u mnie zostanie na stałe😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest Rotelek.I na chwile po przesluchaniu dwoch plyt moge powiedziec ze bardzo fajny wzmacniacz.Moze troche brak pilota przeszkadzac ale to mały pikus:-) Brzmienie do rocka chyba idealne.Narazie slucham na malych Misionach M73i.Pewnie na Melodice bedzie jeszcze lepiej.Fajnie brzmi na nim chromecast audio.Maly niepozorny.Niby tylko 40 W na kanal ale cos mi sie wydaje ze posiada wieksza moc niz podaje specyfikacja.Jestem zadowolony i Pumpurka polecam jakby ktos szukal czegos z uzywek.Szybka bezpieczna dostawa i wszystko w najlepszym porzadku.Jeszcze pozniej poszukam do Rotela jakiegos cdeka zeby nie majtac przewodami:-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzien odsluchu.Rotel miewa problemy z trzymaniem basu za morde.Potrafi zadudnic.Oczywiscie pewnie dobranie idealnych kolumn jakos by ten problem rozwiazalo.Mision M73i radzi sobie z tym srednio.Ale ku mojemu zdziwieniu Melodika BL40 w ogole sie nie nadaje do Rotela.Nie da sie tego sluchac.Basu brak a i cala reszta jakas taka chaotyczna.Czyzbym kuzwa musial oprocz cdeka (bo Pioneer PD50 tez slabo w tym zestawieniu) szukac jeszcze dodatkowych kolumn?😄.No i problem z akustyka.Bas w rogach szczegolnie w poblizu drzwi i okna ogromny a w miejscu odsluchu juz skromny.Tu nie ma yapo i trzeba kombinowac😄.Czy Rotel RA04 gra ostro w gornym pasmie?Takie czesto opinie slyszalem.Moim zdaniem nie.Wydaje mi sie ze srednica jest wysunieta do przodu.Brzmienie jest napewno gorsze od amplitunera Yamaha RN803D ale nie jest zle czy slabe.To poprostu cos innego.Jesli uda mi sie zakonczyc walke z akustyka sukcesem to Rotelek tez bedzie fajny.Ale napewno trzeba mu poszukac innych kolumn i jakiegos cdeka ktory wydaje mi sie musi lepiej zagrac dolem zeby nie wyostrzyc gory.Nieodpowiednie dobranie reszty toru moze faktycznie spowodowac powstanie dzwieku nie do zniesienia.Ale mimo ze to typowy budzetowy wzmacniacz to jednak bardzo ciekawy i mysle ze godny polecenia dla fanow rocka, rocka progresywnego itp....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc.Ale w takim niskim budzecie nie oczekiwalem rewelacji.Balem sie troszke ze Rotel bedzie ostry ale tak nie jest.Brak do niego odpowiednich kolumn.To co mam slabo sie sprawdza.Chociaz w przypadku Mision M73i nie jest zle.Tu raczej kuleje akustyka pokoju.W jednym miejscu blisko drzwi bas jest potezny a w pozostalej czesci pomieszczenia taki slabiutki.Po co mam co chwile zmieniac sprzet skoro kazdy zagra podobnie w moim pokoju😄.Na chwile obecna najwazniejsza akustyka i odtwarzacz cd do Rotela.Kolumny dokupie nieco pozniej.Moze sie przeciez okazac ze Misiony zostana jesli uda mi sie poprawic akustyke.Niedlugo urlop i przemebluje caly pokoj.Bede walczyl z tym potworkiem psujacym mi brzmienie w pomieszczeniu😄.Narazie metodami naturalnymi a jesli to nie pomoze to wtedy tylko ustroje akustyczne.Choc sa tacy ktorzy twierdza ze w niektorych pomieszczeniach nie da sie niczym zlikwidowac odbic i tej calej reszty problemow akustycznych.Na chwile obecna nr1 to odpowiedni cdek do Rotela....Wracajac to akustyki...Tam w poblizu drzwi gdzie bas jest odpowiednio duzy cala reszta pasma tez jest taka jak lubie.Wyrazna ale nie nachalna gora.Srednica wyrazna.Gdyby udalo sie to przeniesc w miejsce odsluchu to ten klocek bylby juz bardzo fajny i dostalby 5😄.O Audiolabie myslalem tez bo to takze fajny wzmak.Myslalem o 8000A.Kiedys narzekalem na 8000S ale wtedy nie bralem pod uwage mozliwosci slabej akustyki w pokoju.Wiadomo jak to na poczatku czlowiek nic nie wie ale komentuje😄.Jednak mysle ze Rotel do tego czego slucham jest w sam raz.Powalczymy z akustyka i kto wie😄moze bedzie sukces.A tak swoja droga....Taka RN803D.Zrobisz kalibracje i po problemie.....😎

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprostowanie😁.Uzywalem slabych przewodow.Podpialem kolumny Melodika BL40 Cordialem a pod Rotela Pioneera PD50 interkonektem Aurora M@B AudioCable.I co?Rewelacja😁.Teraz kumam czemu tak wielu ludzi proponuje Rotele do rocka.I PD50 sie nadaje i BL 40😁.Oczywiscie pokretla basu sopranu na zero.Oj czlowiek glupi glupi😁.Rotel RA 04 to bardzo fajny wzmacniacz.Jednak przewody sa wazne i jesli ktos uwaza inaczej jak ja dawniej to jest w bledzie.Zreszta Cordial to przeciez nie jest jakis wybitny przewod a jednak w porownaniu do taniego marketowego kabelka czyni wielka roznice.No to teraz zaproponujcie jakiegos cdeka podobnie brzmiacego do PD 50 bo przeciez nie bede majtal interkonektem co chwile z Yamahy do Rotela.Yamaszki tez zamierzam uzywac.No i przydalyby sie dodatkowe kolumny bo tu tez ciezko bedzie przelaczac przewody z Yamahy do Rotela i odwrotnie wraz z checia posluchania jednego czy drugiego.I kurcze dodatkowe przewody glosnikowe.Ot pasja droga no😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 67 SE lub 63 Ki. Miałem Rotela rcd 951, ale jak dla mnie dużo lepsze brzmienie miał Marantz. Przynajmniej klasę lepiej. Nie łącz wzmacniacza  Rotela z odtwarzaczem Rotela. Będzie szybko, mocno na dole, ale jak dla mnie za mało szczegółów i trochę sucho, technicznie. 

Ww marantze kupisz do 500 zł z oryginalnym pilotem w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Lasery tanie i dostępne. 

Inny godny uwagi odtwarzacz to Nad C541. Aktualnie posiadam. Bardzo dobre granie.

Marantz 67 SE gra bardziej miękko, ciepło, trochę słodzi. Kupiłem za 400 lub 450 zł z wysyłką już nie pamiętam dokładnie. Piękny stan wizualny i oryginalny pilot. Wzmacniacz może grać w klasie A lub AB. Jak dla mnie w A był trochę lepszy dźwięk. Dodatkowo masz regulację głośności na pilocie. Jako transport masz wyjścia 1x koaksjalne i 1x optyczne. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Marantza 67SE.Sluchalem tez nowego 6006.Okazalo sie ze sasiad ma 67 a kolega z pracy tego nowego.I to nie dla mnie.Slabizna.Jednak pojde w cd Rotela.Tylko pytanie czy szukac nowego czy moze starszego modelu.Rotel to jest brzmienie ktore jest zdecydowanie dla mnie.Teraz to juz wiem napewno....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 09:40, T Z6 napisał:

Czyli to gorsze brzmienie od PD50 czy poprostu inne?

Przepraszam teraz dopiero mogę się odnieść do twojego postu. Ograniczenia w ilości postów dziennie mnie przyblokowany.

Zdecydowanie inna charakterystyka. 

Ale rotela też odsłuchaj. Ewentualnie jeśli masz możliwość sprawdź Yamahę albo teac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dla Ciebie Marantz jest słaby, dla mnie gra bardzo dobrze, dlatego tak ważne są odsłuchy. 

A słuchałeś u siebie w domu? Może warto jest pożyczyć i odsłuchać w swoim torze, we własnych warunkach akustycznych? U mnie grał z audiolabem i było bardzo dobrze. 

Zapytaj kolegi @Przemek Ost on kupił Marantz 63 Ki. Bardzo podobna sygnatura dźwięku. Zapytaj z czym ma to połączone. Kolumny, wzmacniacz, bo już nie pamiętam.

Te Marantze są dobrą bazą do modyfikacji. Można z nich dużo więcej wyciągnąć. To tak jako ciekawostkę. 

Nie wszystko, ze wszystkim zagra dobrze ważne są wszystkie elementy w torze audio. No i ta nieszczęsna akustyka. 😁

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Rotel jest wlasciwy.Zaden Marantz.Poza tym te cdeki Marantza maja akurat zrabane zasilanie.Dlugo szukalem brzmienia dla siebie ale wkoncu znalazlem.Dlatego poszukuje cdeka Rotela.Nie wykluczam innej marki ale napewno nie Marantz.I nie planuje tez modyfikacji.Chce poprostu sluchac z przyjemnoscia muzyki.Jak ktos lubi grzebac w sprzecie to niech to robi.To nie moja bajka.Zamierzam skompletowac drugi zestaw do sluchania muzy.Nie planuje odsprzedazy, modyfikacji ani innych cudow niewidow.Przepraszam za stanowczosc ale poprostu wiem czego chce😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...