Skocz do zawartości

Nowe kolumny podlogowe do 3tys zł


Czilos

Recommended Posts

Czesc, 

Nosze sie z zamiarem wymiany moich monitorow na podlogowki. W tej chwili mam Monitor Audio B2 + NAD 326. Przeprowadzilem sie do mieszkania i teraz mam o 12mkw wieksza powierzchnie pokoju (w tej chwili +/- 22/24mkw) Stawiam na funnowe granie, miesiste ogolnie cieple. Muzyka jaka leci to rap, metal, rock, house, muzyka filmowa. Mam trzech kandydatow do 3tys.

- melodika bl40 mk3

- heco aurora 700

- monitor audio 300

- monitor audio silver 200

Czy ktoras z propozycji bedzie dobrym nastepca B2? Moze jakies inne warte uwagi propozycje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac ze lubisz miesiste i cieple to heco700 do pary z nad 326 powinno Ci sie spodobac. Testowalem u siebie i heco pobily bl40 melodiki. Melodiki super graly w salonie odsluchowym w sklepie, ale u mnie w mieszkaniu juz nie bardzo. Okrotnie dudnil bas. W heco tez potrafi go byc czasem za duzo. Zwroc na to uwage podczas ewentualnych odsluchow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. W takim razie umowie sie na odlusch Heco, Pylonow i Melodiki. Jedynie na co nie zwrocilem uwagi to to, ze w Heco i w Pylonach bass reflex jest umiejscowiony z tyłu. Jedynie Melodika ma z przodu. Kolumny beda max 30cm od ściany i boje się, ze może to nieco zaburzyć jakość dźwięku. Czy może być taka sytuacja? Ofc jak będe w salonie to będe je przysuwał ale może ma ktoś jakies wieksze doświadczenie z tym.

P.S - no i zarowno Heco jak i Melodika ma możlwość bi-wiringu, Pylon niestety nie. W tej chwili mam tak podlaczone moje MA. Czy jest sens tak podlaczac czy nie, kazdy ma swoja opinie. Gdyby nie to, ze kupilem nowy kabel 4metorwy MDBW415 + koncowki i koszulki za 30% to zostalbym przy moim QED Silver Anniversary XT. To tak gwoli wyjasnienia, dlaczego wolalbym takie podlaczenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O biwiringu sie nie wypowiadam, oponie jak zwrociles uwage zupelnie rozne. Co do bass reflexu to nie zwracaj na to uwagi. Jak wyzej pisalem testowalem je u siebie i bardziej dudnily bl40 jak heco, a myslalem ze bedzie na odwrot. 30cm od sciany (pewnie liczysz od tylnej scianki) nie jest tragedia, aczkolwiek Heco moze znaczaco podbarwiac i podbijac niskie tony i moze ich sie pojawiac za duzo (nie mowie ze tak bedzie), to zalezy od akustyki TWOJEGO pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak to juz wiem co bedzie moim pierwszym strzalem. Teraz tylko przejze ktore salony na slasku moze krk maja to i to i jade sie umówić. Po kulmnach przyjdzie czas na jakiegos DACa w rozsadnych pieniadzach lub maline ktora bedzie pełniła tą role (aczkolwiek tutaj moja wiedza jest 0. Dopiero dzisiaj sie dowiedziałem o rapberry i dopiero dokladnie doczytam o co kaman w temacie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczył bym wybór do dwóch modeli.

Heco aurora 700 jako wzór kolumny w tej cenie. Tu uzyskasz ciepło, duży bas i dość ładna przestrzeń. Drugi typ to monitor audio ale nie seria monitor a bronze z modelem 6.

Tu z kolei uzyskasz punktowosci, dokładność, lepszą przestrzeń delikatnie kosztem melodyjności.

Słuchając tych dwóch typów odnajdziesz przy najmniej kierunek lubianego brzmienia. Jeśli stwierdzisz że to jednak droga ale nie dokładny wybór tostery będzie łatwiej dalej doradzać.

Kolumny wypożyczamy do domowego testowania.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
40 minut temu, Miras23 napisał:

Za 3 tysiące można już z czegoś wybrać. Sposób z Indianą Line Tesi 561 lub Dali Oberon. Z Nadem będzie to dynamiczny i otwarty przekaz. Na pewno nie zabraknie Ci frajdy z odsłuchu.

Moim zdaniem Indiana Line Tesi 561 to akurat spokojniejsze granie nawet z NADem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...