Skocz do zawartości

Modyfikacje Domowego Audio - Poprawa komfortu i jakości dźwieku


Czilos

Recommended Posts

Witam,

  W poprzednim temacie ustalilem jakie kolumny wybrac zastepujac moje MA-BX2 i juz jestem umowiony na odsluch do S4 (Melodika, Heco, Monitor Audio, Pylon). Teraz chcialbym sie skupic na poprawie komfortu obslugi mojego domowego audio oraz poprawy jakosci dzwieku. Moim źródłem na tą chwile jest NAD 326 z ktore jestem zadowolony. Od dluzszego czasu slucham muzyki przez YouTube Music premium, Spotify, Tidal. Sposob w jaki komunikuje mojego lapka, tablet i smartfony to Blitzwolf-BR4 ktory jest spiety 2x RCA do NADA. Lacze sie BT z BR4 i tyle, działa. Wg. mnie gra to jak najbardziej dobrze (jak dla mnie :)). Nie czuje roznicy w jakosci dzwieku - nieważne czy podpiety 2x RCA -> Jack do urzadzeń czy kiedy muzyka leci przez BT. Wybralem tego Blitzwolfa bo ma dobre paramtery no i opinie byly ok. Dodatkowo moge go zrobic jako Transmiter lub Reciver. Jednak siedzac na forum od 3dni i czytajac wiele watkow doszedlem do wniosku, ze moge skusze sie na DAC lub Maline.
  Jezeli chodzi o maline, rozumiem, ze tutaj musiałbym miec: Pi 3 B+ + Karte dzwiekowa + DAC + Burr-Brown -  Maline spiąłbym wtedy RCA do wzmacniacza a optycznym do telwizora / ps4 no i podpial do Wi-Fi/Lan - bedzie to tak dzialac? Dobrze rozumuje? Moim glownym odtwarzaczem bylby Volumio do ktorego wrzucalbym muzyke, a co ze Spotify, Tidal, YT? Tez lacze sie za pomoca BT czy po kablu do maliny? Rozumiem też, ze wtedy malina robi jako "kontorler" dzwieku w calym aduio, a mój NAD zostaje końcówka mocy? Wszystkie ustawienia EQ itd. ustawiam na malinie nie na wzmaku? A moze zostawic ten transmiter BT a dodac po prostu DAC? 

Mozecie cos poradzić? (musze szybko ogarnac bo żona juz wyczuwa, ze cos kombinuje ... :D)

Edytowano przez Czilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na modyfikację w celu poprawy komfortu jest Chromecast audio. Bluetooth wtedy jest niepotrzebny. Nie martwisz się zasięgiem, zużyciem baterii, przerywaniem muzyki kiedy ktoś zadzwoni itd. Urządzenie jest tak małe,że żona nie zauważy i tak tanie, że jak zajrzy na konto to nic nie będzie podejrzewać. Będziesz mógł normalnie korzystać z aplikacji Tidal, czy Spotify. Polecam też DAC ale chyba mam za małą wiedzę aby ti doradzać konkretny model dla Ciebie, do mnie leci SMSL SK10 ale jeszcze go nie przetestowałem. Krązy opinia DacMagic 100 to pewny wybór , który nie zrujnuje portfela. Maliną możesz osiągnąć pewnie więcej , tylko potrzebujesz trochę zapału do kofiguracji i składania ale to też fajna zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Blitz Ci bardziej odpowiada to inkrementalnie czyli DAC, potem do tego malina, czy inny streamer. 326 nie ma wejść cyfrowych a Ty masz TV , konsolę, bluetooth i jeszcze ma być do tego streamer. DAC-a potrzebujesz jakby nie patrzeć, nawet pomijając jakość to na samą funkcjonalność i wygodę. To może jeszcze inaczej, jaki budżet i jakie wymagania ? :) Malina to świetne rozwiązanie ( cena / jakosć może nawet nie do pobicia, chociaż pewien nie jestem ) tylko trzeba poświęcić chwilę. Musisz :

1. Kupic malinę, kartę do niej ( i tu zadecydować czy wyjścia cyfrowe czy RCA ), zasilacz kartę, pewnie obudowę i to złożyć

2. Pobrać system ( Volumio, Moode, Pi musicbox, Max2Play etc.) i zainstalować go na kartę, podpiąć malinę do sieci

3. Zrobić konfigurację, zalogować się do kont ( z Tidalem może być chwila zamięszania zależnie od systemu )

4. Podpiąć pod system,  sterować z telefonu, cieszyć się muzyką itd.

Jeżeli te kroki nie brzmią dla CIebie żle i nawet się ucieszyłeś, że bedzie frajda ze składania czegoś samemu to polecam. Jeżeli nie chcesz się bawić to podłącz streamer wedle uznania, otwórz butelkę ulubionego napoju i włacz ulubiony album. Myślę ,że zbyt wiele osób tutaj zbyt mocno przejmuje się jakością a czerpie za mało przyjemności z samej muzyki. Nie oszukujmy się nie ma tu samych " złotych uszu " a debatujemy nad tym czy dany DAC jest za jasny do kolumn  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie mnie nie przeraza zrobienia DIY. Ba nawet bym powiedzial, ze chyba tylko ona chodzi mi po glowie :) bo wewnetrznie czuje frajde z powodzen i niepowodzen konfifurowania :). Pytanie tylko czy malina moze byc jednoczesnie DACkiem, playerem, karta dzwiekowa?

Podlaczenie do NAD bezposrednio rca, TV optykiem? Konsola rowniez? I chcialbym zrobic tak, zeby tego Blitzwolfa nie bylo. Tylko malina i wzmacniasz, nothing more :). Z budzetem to mysle max na poczatek to 800-1000zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...