Skocz do zawartości

YAMAHA RX-A870 VS RX-V685


Edgar Ursion

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i branżę. Jestem tu nowy (to znaczy jako zarejestrowany, bo wpisy śledziłem już wcześniej ;)) więc proszę o wyrozumiałość za "odgrzewane kotlety" ale wiem, że mogę tu liczyć na fachową poradę popartą argumentami. Wiem , że te tematy były tu wałkowane wielokrotnie ale założyłem swój wątek żeby mieć to co mnie interesuje w jednym miejscu.

A więc do dzieła; pytanie pierwsze z tematu brzmi: czy jest zauważalnie znaczna różnica w jakości brzmienia amplitunerów Yamaha RX-A870 i RX-V685, zwłaszcza jeśli chodzi o stereo np (tak wiem, są to ampli kina domowego ;)). Chodzi konkretnie o RX-A870 a nie ten nowszy 880, ponieważ jest aktualnie do wyhaczenia używany, jeszcze 6 mcy na gwarancji za 2600 pln a więc porównywalnie cenowo do nowego RX-v685. Zatem czy warto kopię kruszyć czy po prostu brać nowy 685.

Kwestia druga: obecnie posiadam Yamaha RX-V481 (w momencie zakupu budżet z różnych względów pozwalał mi na tyle). Do tego "stary wysłużony" zestaw 5.1 KODA AV707 V2 z subem SW 1000 v2 też kody (tak wiem że kicha) ale chciałbym przejść powiedzmy pięterko wyżej. Przyzwyczajony jestem do brzmienia Yamahy (poprzedni i obecny ampli) plus MUSICCAST, który mi odpowiada stąd wybór padł na tą firmę (żeby nie było ONKYO też jest ok(może nawet ma lepsze brzmienie niżej, przynajmniej takie wrażenie odniosłem u kumpla), szacun dla właścicieli takowych ;), inne marki oczywiście też). Na tą chwilę finanse pozwalają na RX-V685 (lub ten używany A870)., ponieważ...

Kwestia trzecia: do takowego amplitunera zestaw 5.1 lub z dodatkowymi ATmosami (nie powiem korci mnie żeby je mieć, niestety w grę wchodzą w tej chwili tylko te nakładkowe na podłogówki, jeśli to zdecydowanie gra nie warta świeczki to proszę o konstruktywne uwagi krytyczne żeby mi to wybić z głowy). Preferencje co do podłogówek frontów by miały raczej podwójne wejścia (możilwy bi amp w przyszłości do lepszego napędzenia frontów, stereo) i raczej bas reflex przedni (możliwość odsunięcia od ściany ograniczona ale to nie wymóg krytyczny ;)).

Do czego to? Pomieszczenie odsłuchu ok 20 m2, salon otwarty. Do kina, TV i do muzyki (muzyka raczej gitarowa, w tym ciężka - rock,metal, jazz blues, muzyka filmowa). Powiedzmy 50/50 dlatego zależy mi aby to w miarę zagrało również w stereo. Jeśli to możliwe to proszę o propozycje bardziej budżetowe do ok 5000 za set i bardziej mniej budżetowe :D do ok 7500 za set. Wiem,że chodzą tu różne firmy od MELODIKI po KEF, MAGNAT HECO ELAC KLIPSCH DALI POLLK AUDIO INDIANA MINITOR PYLON. DLATEGO proszę o coś co się sprawdzi w moich preferencjach powyższych.

Ostatnia kwestia: proszę o wypowiedź forumowe grono; co myślicie o czymś takim: KLIPSCH RF-52 II, RC-42 II, RS-42 II , używane ok 3 letnie (ceny odpowiednio 2000, 600, 1300 -2 sztuki). Pytam ogólnie co myślicie o takim secie (w sumie starsza wersja KLIPSCHA) jak i w odniesieniu do moich potrzeb.

Wiem, że jestem kolejnym gościem, który próbuje jakoś połączyć dwa światy KD i stereo za jednym zamachem ale na tą chwilę taka jest potrzeba. Z góry dzięki za pomoc i nie ukrywam,że zależy mi na czasie bo zakupy planuję zrobić na cito.

PS. z góry przepraszam ale nie pamiętam który z branżowców się wypowiadał na ten temat; chodziło o to że za ok. 1400 można dokupić do np RX-V685 do pre out na stereo (fronty) i da to radę. Nie padła konkretna propozycja, ale jestem i na to otwarty. Choć to melodia niedalekiej przyszłości.

pozdrawam i liczę na odzew (szybki?) :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tych odbijanych atmosów, w postaci nakładki na fronty.

Odwróć sobie frontowe kolumny tyłem do słuchacza i powiedz czy będziesz zadowolony z efektu brzmienia ;) 

podobno niektórzy słyszą nawet zbudowaną dodatkową przestrzeń dźwięku, ale z klasycznym atmosem umieszczonym jak należy, w suficie, to ma niewiele wspólnego. Moim zdaniem szkoda miedziaków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z marccox.

Oczywiście kalibracja w jakiś sposób sobie z tym radzi. Ale jeśli chcesz takie nakładki to tylko tanie proste modele. Te droższe nic więcej ci nie dadzą.

Co do klipscha to model 52 omijaj szerokim łukiem na prawdę.

A co do amplitunera to znacznie lepiej wziąć 685 i dodatkowy wzmacniacz nic serie 8.

Zagra to znacznie lepiej.

Jeśli będziesz potrzebował to zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...