Skocz do zawartości

AKG 530 vs Sennheiser 595 vs AKG 601


Matthew

Recommended Posts

Interesuję się kupnem jednych z powyższych (a konkretnie to tylko AKG, 595 jest dla porównania). Miałem możliwość wysłuchania dwóch pierwszych (601 niestety nie). 595 wydawały mi się że grają lepiej... złe określenie... fajniej, to jest dobre, jednak nie byłem w stanie powiedzieć dlaczego (595 wygrzane, 530 nie). Czy uwzględniając to jest szansa że usłyszę różnicę miedzy 530 a 601 (zdaję sobie sprawę, że różnica między 530 a 601 może być niewielka, ale już między 601 a 530 może być odczuwalna). Które lepiej wziąć biorąc pod uwagę że źródłem dźwięku będzie Xonar D2 (+ ew. zmacniacz)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hhmmm nauka nie poszła w las icon_smile.gif widzę
czy to kontynuacja tego wątku - http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=6820



I tak i nie. ^^"
Audiofile pewnie mnie zlinczują za próbę podłączania słuchawek bez wzmacniacza do dźwiękówki. Obsługa forum z kolei za rozdwajanie tematów. ;]
Tamten temat odnosi się na ile warto podłączyć jakie słuchawki do dźwiękówki bez wzmacniacza, a ten jakie słuchawki wybrać z puktu co gra fajniej... no dobra motam już...

Chciałbym kupić jakieś fajne słuchawki, które by mi wystarczyły na długo, a przy okazji nie przepłacić skoro nie usłyszę różnicy. No ale z powodu braku 601 (a nie zapowiada się żebym gdziekolwiek je znalazł z możliwością przesłuchania) nie jestem nadal w stanie stwierdzić co lepiej wybrać (na początku rozważałem też akg 701, ale podobno są bardzo kapryśne jeżeli chodzi o źródło i ogólnie ciężko doprowadzić je do porządku. Czytałem też że mają lepszą scenę niż 601 (ale ciut gorszą resztę... (nie wiem, nie znam się, ja tylko czytam ;]))). Podejrzewam, że do 601 będę potrzebował wzmacniacza, więc jakoś to wkalkulowałem w koszty. Z chęcią przeczytałbym jakieś porównanie 601 i 595 oraz opinię na temat 595 i 530 (gdyż jak już napisałem różnica wg. mnie jest niewielka, na korzyść 595, ale różnica w cenie jest znaczna, a ja sam wolę się kierować wskaźnikiem cena/jakość, więc dla mnie lepszym wyborem w tej parze są 530). Czy różnica między 530 a 601 byłaby dla mnie warta swojej ceny.
Jeżeli to coś pomoże to słucham głównie rock'a: Pink Floyd, Coma, P.O.D. itp.

EDIT: tak w sumie po głębszym zastanowieniu... 595 grały wyraźnie głośniej, ale nie sądzę żeby to było powodem dla którego wydały mi cię ciekawsze. Sądząc po specyfikacji może to być szersze pasmo przenoszenia. Albo dlatego że grały ciut wyraźniej/ostrzej/mniej przytłumione... Nie wiem, nie potrafię ocenić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj też do wątku: tutaj.
Pisałem tam, że
(...)radzę: zainteresuj się słuchawkami Creative Aurvana Live!.
W tej cenie trudno będzie innym sprostać - choć to, rzecz jasna, także sprawa preferencji dźwiękowych (i - w tym wypadku - wielkości uszu! bo są zamknięte, ale nie za duże...).
Ja mam i cenię je sobie bardzo za ich brzmienie. Obok Grado SR60, których też używam (ale to sa otwarte, brzmią też inaczej..). Są trochę "magiczne" w brzmieniu
Dadzą przyzwoicie radę i z MP3-ką, i z kartą w pececie, ale naprawdę dobrze zagrają z lepszym sprzętem audio.
Poczytaj na:
audiohobby.pl
ceneo.pl
forum.mp3store.pl

Można porównywać dalej, ale najlepiej spróbować.


Ja, szukając słuchawek do muzyki, byłem gotów wydać jakieś 300-400 PLN. Słuchałem kilku typów, w tym AKG530 - porównywałem je bezpośrednio z GRADO SR60 (AKG zamkniete, SR60 otwarte - wiem, inna szkoła...). Ale w porównaniu z Grado te 530-ki wypadły - na moje ucho - kiepsko: ciemno, dudniąco (jak ktoś kocha najbardziej bassss - to i owszem!), niezbyt szczegółowo, mało muzykalnie. Cóż , takie moje preferencje. icon_smile.gif
Potem dokupiłem jeszcze zamknięte Creative Aurvana Live! - w cenie połowy AKG530 icon_biggrin.gif . I te CAL! grają naprawdę ciekawie, a przy tym - ja nie jestem graczem, opieram się na "zeznaniach" syna - nieźle spisują się w grach.

Posłuchaj osobiście. Warto!
Bo - jeśli nie ma różnicy, to po co przepłacać??? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei gdzieś na necie czytałem recenzję, że AKG 530 są lepsze od wytworu Creative'a. Ale faktycznie też zauważyłęm że AKG 530 grają jakby ciszej, bardziej dudniąco, chociaż nie zgodzę się że tam był nadmiar basu. Znacznie wyraźniej słyszałem na nich gitarę niż bass. Może wina braku wzmacniacza?
PS. Ktoś w ogóle posiada AKG 601? ^^ Edytowano przez muzyczny_gość
używaj funkcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...