Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Monitor Audio Silver 300


Robsan

Recommended Posts

Witam!

Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie właściwego doboru wzmacniacza do kolumn Monitor Audio Silver 300. Obecnie kolumny pracują ze wzmacniaczem Denon PMA-720. Ogólnie jestem zadowolony z uzyskanego brzmienia, ale wiem, że potencjał kolumn nie jest w pełni wykorzystany. Stąd pomysł na wymianę wzmacniacza. Mój pierwszy wybór padł na Denona PMA-1600. Ale czy to jedyny możliwy wybór w cenie do 6 tys. zł.?

Wiem, że te kolumny są wymagające i nie zagrają dobrze z każdym wzmacniaczem. Nie chcę eksperymentować sam. Stąd prośba o pomoc i opinie. Sprzęt pracuje w salonie o pow. 33m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie,

kolumny Monitor Audio Silver 300 to bardzo dobra konstrukcja, która jak wiesz, wymaga dobrego wzmacniacza. Musi to być wzmacniacz wydajny, ale także charakteryzujący się odpowiednim brzmieniem. 

Jeśli podoba Ci się brzmienie Denon, oczywiście warto posłuchać PMA-1600NE. Natomiast z mojej strony gorąco namawiałbym na posłuchanie hybrydy lampowej Vincent SV-227 MK. To świetne połączenie potężnej mocy tranzystorowej końcówki mocy z plastyką, dobrym wypełnieniem, piękną barwą lampowego przedwzmacniacza. To także pod względem charakterystyki brzmienia świetne uzupełnienie Monitor Audio Silver. Warto także posłuchać Advance Acoustics X-i125. Jeśli stawiasz na na swobodę, raczej analityczne granie z dobrą podstawą basową, dobrą opcją może okazać się Cambridge Audio 851. Na koniec propozycja z trochę innego gatunku - spójrz na potężny wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania. Jeśli bierzesz pod uwagę lampę, warto go posłuchać.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne, atrakcyjne wyceny dla forumowicza. Jeśli będzie taka potrzeba, oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia urządzeni do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robsan napisał:

Witam!

Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie właściwego doboru wzmacniacza do kolumn Monitor Audio Silver 300. Obecnie kolumny pracują ze wzmacniaczem Denon PMA-720. Ogólnie jestem zadowolony z uzyskanego brzmienia, ale wiem, że potencjał kolumn nie jest w pełni wykorzystany. Stąd pomysł na wymianę wzmacniacza. Mój pierwszy wybór padł na Denona PMA-1600. Ale czy to jedyny możliwy wybór w cenie do 6 tys. zł.?

Wiem, że te kolumny są wymagające i nie zagrają dobrze z każdym wzmacniaczem. Nie chcę eksperymentować sam. Stąd prośba o pomoc i opinie. Sprzęt pracuje w salonie o pow. 33m. 

Witam

Z mojej strony mogę dorzucić Ci coś od Cyrusa.Sam posiadam te pudełka i bardzo sobie chwalę to połączenie. Posiadam monitor audio silver 8.Mam Cyrusa 8a zasilającego wysokie i średnie tony oraz końcówkę która zasila niskie tony. Sam przekaz który dostajesz z tego połączenia jest szczegółowy, wyrazisty z porcją niskich tonów w sam raz oraz wyraźną nie krzycząca średnicą (mówię o sobie)

Sprawdź sobie wzmacniacze z seri 7,8 oraz końcówki z serii Smart power oraz x power

Do tego masz otwarte pole do wszelkich ulepszeń które oferuje Cyrus (zasilacze psx -r czy psx-r2 ) Do tego masz dostęp do ulepszeń które oferuje Ci sam producent przez wysłanie sprzętu do fabryki. Jeśli więc lubisz się bawić w audio i sprawia Ci to przyjemność gorąco polecam Ci tą markę. Branża tu z forum oferuje tu Cyrusa więc na pewno będziesz miał możliwość odsłuchów i ocenienia samemu czy lubisz to brzmienie

Pozdrawiam Darek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj serdecznie,

kolumny Monitor Audio Silver 300 to bardzo dobra konstrukcja, która jak wiesz, wymaga dobrego wzmacniacza. Musi to być wzmacniacz wydajny, ale także charakteryzujący się odpowiednim brzmieniem. 

Jeśli podoba Ci się brzmienie Denon, oczywiście warto posłuchać PMA-1600NE. Natomiast z mojej strony gorąco namawiałbym na posłuchanie hybrydy lampowej Vincent SV-227 MK. To świetne połączenie potężnej mocy tranzystorowej końcówki mocy z plastyką, dobrym wypełnieniem, piękną barwą lampowego przedwzmacniacza. To także pod względem charakterystyki brzmienia świetne uzupełnienie Monitor Audio Silver. Warto także posłuchać Advance Acoustics X-i125. Jeśli stawiasz na na swobodę, raczej analityczne granie z dobrą podstawą basową, dobrą opcją może okazać się Cambridge Audio 851. Na koniec propozycja z trochę innego gatunku - spójrz na potężny wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania. Jeśli bierzesz pod uwagę lampę, warto go posłuchać.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne, atrakcyjne wyceny dla forumowicza. Jeśli będzie taka potrzeba, oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia urządzeni do testu.

Czy Cambridge Audio serii CX np. CX80 będzie dobrym brzmieniowo wyborem do tych kolumn? Czego mogę oczekiwać brzmieniowo od sprzętu Cambridge Audio w porównaniu do Denona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że połączenie z yamacha

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Nie łącz Cambridge Audio z marką Monitor Audio. To nie jest dobre połączenie. Dziwię się dlaczego branża, proponuje takie twixy. Proponuję Ci rozejrzeć się za wzmacniaczami bardziej zrównoważonymi. Moi faworyci to: Naim 5 Si lub Yamaha AS 1100. 

Myślisz że połączenie z Yamacha będzie inne niż CA?.Yamacha też lubi grać skrajami pasma.

Kiedyś słuchałem też MA z Roksan bodajże K2 i też było bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ja kiedyś miałem podstawą yamache i właśnie tak ją kojarzę(modelu nie pamiętam).Jesli chodzi o to co piszą ludzie to wolę jednak usłyszeć na własne uszy niż wierzyć w to co piszą inni (każdy ma inny gust)Na przykład ludzie piszą że MA jest po jasnej stronie grania, fakt jest szczegółowe,wyraziste ale z moją elektroniką nigdy bym tak nie napisał-moj gust) natomiast CA to faktycznie jasne granie i połączenie z MA może męczyć na dłuższych odsłuchach tudzież zwykłym graniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Darek Zuk napisał:

Na przykład ludzie piszą że MA jest po jasnej stronie grania, fakt jest szczegółowe,wyraziste ale z mo elektroniką nigdy bym tak nie napisał

Ja raczej bym powiedział że moje MA Bronze 6 są po cieplej stronie grania, swojego czasu grały z Minx XI i było super. Z tym że to właśnie taki nietypowy klocek CA. Reszta CA jaką słuchałem grała zupełnie inaczej. A wracając do MA Bronze to ich skłonność do basu z tego co pamietam widać nawet na charakterystyce gdzie występuje podbicie niskich częstotliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Inferno napisał:

Ja raczej bym powiedział że moje MA Bronze 6 są po cieplej stronie grania, swojego czasu grały z Minx XI i było super. Z tym że to właśnie taki nietypowy klocek CA. Reszta CA jaką słuchałem grała zupełnie inaczej. A wracając do MA Bronze to ich skłonność do basu z tego co pamietam widać nawet na charakterystyce gdzie występuje podbicie niskich częstotliwości.

Czyli potwierdza się fakt że każdy ma  inny słuch i co dla jednego jest takie dla innego jest zupełnym przeciwieństwem.Ja też nigdy nie napisałbym o moich MA że są jasne jak napisałem wyżej.Dlatego właśnie potrzebne są odsłuchy żeby nie wydać długo oszczedzanych pieniędzy na audio i być rozczarowanym bo ktoś napisał że będzie ok natomiast wyszło coś zupełnie innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. A może obecni użytkownicy MA Silver pochwalą się z jakim wzmacniaczem połączyli swoje kolumny. Zgadzam się, że należy odsłuchać sprzęt przed zakupem. Ale do tego trzeba wytypować kilka propozycji. Tak więc poprosiłbym o mały ranking - jaki wzmacniacz najlepiej łączy się z tymi kolumnami, a których marek nie należy brać pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mamy te kolumny na stanie.

Nie specjalnie polecam ci dobór modelu denon 1600 bo nie do końca jest wart swojej ceny.

Z kolei też nie bardzo proponuje połączenie tych modeli z żadnym Cambridgem. Ani seria cx ani wyższa. Ich analityczne brzmienie nie będzie odpowiednie do tych kolumn

 

Moim zdaniem świetnie tutaj sprawdzi się magnat ma 1000, roksan k3, Marantz pm8006 czy któryś z urządzeń Cyrusa.

Zapraszam do nas na odsłuch i po wypożyczenia sprzętu 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Robsan napisał:

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. A może obecni użytkownicy MA Silver pochwalą się z jakim wzmacniaczem połączyli swoje kolumny. Zgadzam się, że należy odsłuchać sprzęt przed zakupem. Ale do tego trzeba wytypować kilka propozycji. Tak więc poprosiłbym o mały ranking - jaki wzmacniacz najlepiej łączy się z tymi kolumnami, a których marek nie należy brać pod uwagę.

Jezeli bedziesz mial mozliwosc to posluchaj tych kolumn MA SILVER 300  z NAD C388.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się, że dla każdego użytkownika Monitor Audio jest pewne rozjaśnienie. Lecz dla każdego jest to inaczej odczuwalne. Co jest oczywiście naturalne. W każdym modelu MA, są metalowe kopułki, które nie należą do spokojnych. Tylko przyciemniona elektronika i "zaokrąglona" akustyka może pomóc tym kolumną. Będę stał przy Yamasze AS1100. Sądzę, że może pomóc w tej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że starszą seria monitor audio gra inaczej od nowej.

Więc teoretycznie starszy odpowiednik 300tki czyli silver 8 brzmiał inaczej 

Nie zrozumcie mojej wcześniejszej wypowiedzi źle. Denon dobrze się zgrywają z monitor audio. Tylko 1600 ne nie jest specjalnie tani. Warto by polować w takim wypadku na starszego 1520.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wskazówki. Myślę, że z przedstawionych propozycji na pewno można już sobie wybrać coś na odsłuchy, na które jestem umówiony. Po analizie wpisów wychodzi na to, że Cambridge Audio nie za bardzo pasują do MA. Ale sprawdzę to. Osobiście najbardziej intryguje mnie NAD, z którym jak dotąd nie miałem żadnego kontaktu. Zobaczymy co z tego będzie. Pomimo wszystko nie wykluczam, że moja przygoda skończy się na Denonie. Ale jak to w życiu bywa plany planami, a żywy odsłuch to wszystko weryfikuje. Sam jechałem do salonu po Oberony 7, a kupiłem Silver 300.

Wszystkich gorąco pozdrawiam i dziękuję za wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym wznowić temat. Czy ktoś z forumowiczów na doświadczenia z użytkowania sprzętu marki Rotel. Jak ten sprzęt gra i czy ktoś go łączył z MA Silver. Moje zainteresowanie wzbudził wzmacniacz A14 + CD 14. Sprzęt ma dobrą prasę i nie nie trzeba wydawać majątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem sam wzmacniacz w dwóch konfiguracjach. Pierwszy z głośnikami marki B&M (nie pamiętam modelu) a drugie z Focal Chorus 706. Moje spostrzeżenia są takie, że jest to łagodny wzmacniacz. Ma dość dużą dynamikę i na prawdę dobrą kontrolę basu. Jest nawet ciekawszy niż znany na forum NAD 356.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto go odsłuchać.

Czy jest ciekawszy? Hmm zgadzam się że część osób moze mieć takie zdanie i w porządku.

Niestety rotel jest oferowany tylko w salonach top hi-fi. Idąc tam na odsłuch musisz zatem słuchać tylko sprzętu a nie sprzedawcy.

Zadzwoń najlepiej do najbliższej placówki i zapytaj czy ci wypożycza do domu. Odsłuchać warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel nie wszystkie modele, tu trzeba uważać. Ze starych serii nie polecam Ra 971. Jasna dominująca góra, środek lekko wycofany, mocny dół świetna kontrola. Z jasnymi kolumnami masakra dla uszu, przy dłuższych odsłuchach. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...