Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Monitor Audio Silver 300


Robsan

Recommended Posts

Dnia 22.05.2019 o 20:57, Robsan napisał:

Jeszcze chciałbym wznowić temat. Czy ktoś z forumowiczów na doświadczenia z użytkowania sprzętu marki Rotel. Jak ten sprzęt gra i czy ktoś go łączył z MA Silver. Moje zainteresowanie wzbudził wzmacniacz A14 + CD 14. Sprzęt ma dobrą prasę i nie nie trzeba wydawać majątku.

Moim zdaniem ROTEL A14 jest za slaby do MA Silver 300 i nie pokaze calego potencjalu kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym poprosić o wskazówki czy w przypadku wyboru wzmacniacza Nad, który z modeli warto zakupić z punktu widzenia technicznego, C 356 Bee czy C 368. Walory odsłuchowe choć najistotniejsze pozostawiam na razie na boku. Chodzi mi wyłącznie o aspekty techniczne tzn. w którą klasę wzmacniacza warto inwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podsumować temat i podzielić się moimi wrażeniami po odsłuchach. A co odsłuchiwałem na tych kolumnach:

- Audiolab 6000, Audiolab 8300, NAD C356 BEE, Vincent SV-227MK, Advance Acoustic X-i105.

Moje wrażenia są następujące: bezapelacyjnym zwycięzcą odsłuchu został Vincent SV-227 MK. Z tymi kolumnami dźwięk był piękny, spójny, miły dla ucha, słuchanie dostarczało niesamowitą dawkę relaksu. Kolejne wzmacniacze klasyfikuję następująco: Audiolab 8300, Audiolab 6000, Advance Acoustic X-i105, NAD C356 BEE. Dźwięk z Audiolabów jest porównywalny, ze wskazaniem na 8300 i najbliżej im do brzmienia Vincenta. Największym zaskoczeniem dla mnie był NAD C 356. Na tych kolumnach dźwięk był niesamowicie drażniący wręcz irytujący, ostry. Wrażenie takie, jakby w słuchacza wbijano szpilki. Być może z innymi kolumnami byłoby lepiej. Z kolei Advance Acoustic X-i105 to coś pośredniego pomiędzy Audiolabem 6000, a NAD-em ze wskazaniem na brzmienie NAD-a, czyli dźwięk też dość ostry. 

Powyższe wrażenia są oparte wyłącznie na moich subiektywnych odczuciach, każdy lubi coś innego.

Wniosek jest jeden (może mało odkrywczy), ale świadomy zakup sprzętu wymaga odsłuchu, bo zaskoczenie jest czasami duże. Tak jest w moim przypadku. Na odsłuchy jechałem z faworytem do zakupu tj. NAD-em i tu niespodzianka. Ostatecznie zdecydowałem się na Audiolaba 8300, z którego jest bardzo zadowolony i chyba o to chodzi. Vincent jest poza moim zasięgiem budżetowym, ale i gabaryty (tj. głębokość) też nie są bez znaczenia. 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowano przez Robsan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2019 o 18:28, Robsan napisał:

Chciałbym poprosić o wskazówki czy w przypadku wyboru wzmacniacza Nad, który z modeli warto zakupić z punktu widzenia technicznego, C 356 Bee czy C 368. Walory odsłuchowe choć najistotniejsze pozostawiam na razie na boku. Chodzi mi wyłącznie o aspekty techniczne tzn. w którą klasę wzmacniacza warto inwestować.

Z walorów technicznych zdecydowanie do przodu wysuwa się nad 356. To budowa wzmacniacza w klasie AB. Nowy 368 to klasa D która wiele osób słyszy. Nowy z kolei zyskuje na podłączeniach cyfrowych oraz możliwości rozszerzenia modułami.

Masz dziwne podejście. Bo wzmacniacz ma grać. A ty ten aspekt słuchasz na drugi plan.

Przypomnij proszę na jakich kolumnach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o kolumny MA Silver 300. Ale sprawa jest już zamknięta. Jestem posiadaczem Audiolaba. Brzmienie to oczywiście pierwszy plan, a celem pytania było to czy w przypadku podobnego brzmienia NAD-ów, w którą klasę lepiej zainwestować. Ale życie zweryfikowało te plany. NAD się nie NADa do tych kolumn 😊.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 21.05.2019 o 08:04, degsterr napisał:

Ja polecę Ci Denona PMA-1600NE którego notabene odsłuchiwałem z Monitor Audio Silver 10. Jednak nie zdecydowałem się na te kolumny przez gabaryt ze względu ograniczone miejsce w salonie. Cyrus z MA nie miał tyle detali i mikrodynakiki co Demon a i mocą również ustępował, co nie znaczy że to złe połączenie. Także spróbuj odsłuchać z Denon i Cyrus. CA nie pasuje na pewno (jak dla mnie oczywiście).

 Też polecam Denona PMA-1600 NE z Monitor Audio Silver 300 jak dla mnie pięknie brzmi to razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 19:04, lysyrafal napisał:

Moim zdaniem ROTEL A14 jest za slaby do MA Silver 300 i nie pokaze calego potencjalu kolumn

Silver 300 to kolumny małych wymaganiach dlatego tym bardziej pokażą potencjał....

ROTEL A14

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 8 Ω, 2x 97

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 4 Ω, 2x 148

Czułość (dla maksymalnej mocy) [V] 1x 0,2

Stosunek sygnał / szum (filtr A-ważony, w odniesieniu do 1W) [dB] 80

Dynamika [dB] 100

Współczynnik tłumienia (w odniesieniu do 4 Ω) 65

 

"Rotele lampkowe i plumkające zdecydowanie nie są. Jednakże przesadzone są opinie o ich ostrości i surowości. To nie stary Technics czy Sony czy nawet nowy Denon. Dynamiki im zdecydowanie nie brakuje a muzykalnością i sceną rozwalą każdą konkurencję. Po drodze nic nie zgubią a i uszy utulą. Ponadprzeciętna dynamika a zarazem łagodne pieprznięcie. To jest Rotel"

Edytowano przez Goguś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Goguś napisał:

Silver 300 to kolumny małych wymaganiach dlatego tym bardziej pokażą potencjał....

Ładne bzdury tu piszesz, to może w takim razie jest za mocny do tych kolumn? Wiem, że masz wzmacniacz tej marki i takie wpisy bolą, ale chyba nie za bardzo zrozumiałeś tego co napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Hej, 

Wątek starszawy, jednak chciałbym coś do niego dodać.

Posiadam te kolumny od roku. Przerobiłem 12 wzmacniaczy, i 6 kombinacji z kablami. Te proponowane przez marketingowców, jak i inne.

Ostatecznie zwycięzcą okazała się dość niespodziewanie kombinacja Primare i21 (blisko był jeszcze Baltlab epoca 2), przewody DNM Reson solid core, bardzo dobrze wszystko porządkują.  

Długo obcowałem z zestawieniem Spendor A6 z Lebenem, i przyznam że primare z silverami nie odbiegają od tego układu.

 

Subiektywna recepta godna polecenia, tym bardziej że Silver 300 6g są obecnie mocno przecenione.

Miłego słuchania wszystkim)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 10.06.2019 o 19:40, Robsan napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o kolumny MA Silver 300. Ale sprawa jest już zamknięta. Jestem posiadaczem Audiolaba. Brzmienie to oczywiście pierwszy plan, a celem pytania było to czy w przypadku podobnego brzmienia NAD-ów, w którą klasę lepiej zainwestować. Ale życie zweryfikowało te plany. NAD się nie NADa do tych kolumn 😊.

Wiem, że tamat stary i może nie aktualny, jak Audiolab wypadł Ci z tymi Monitorami. Na który model się zdecydowałeś - jestem w tym samym miejscu i też go biorę pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...