Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jestem praktycznie zielony w temacie, dlatego zwracam się o pomoc. Chciałbym nagłośnić pokój ok 20m2 w którym najczesciej bede ogladał filmy i grał w gry, muzyka zadko (rap i hip hop, z basem). Dlatego w grę wchodzi zestaw 5.1
Byłem przekonany i zakochany w głośnikach Logitech Z-5500 + do tego Asus Xonar DX (razem około 1200zł), ale po przeczytaniu kilku opinii na rożnych forach, że za te pieniądze mozna zmontować o wiele lepszy zestaw audio, zacząłem sie zastanawiać nad sensownością zakupu w/w sprzętu. Absolutinie nie zalezy mi na jakiejs ogromnej mocy, ma być mozliwie najlepszej jakości czysty dzwiek. Obecnie posiadam glośniki 5.1 Creative T6060 + zintegrowany dzwięk i nie mogę już tego dluzej sluachć icon_razz.gif
Będę bardzo wdzięczny za wszyskie sugestie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cos czułem ze bedzie ciezko sie w tej kasie wyrobić.
Zestaw ma być podpięty tylko do komputera. W sumie to chyba może być 5.0, z tego co ostatnio czytałem to glosniki kolumnowe potrafią zapewnić wystarczający bas, ale dobrze by było gdyby była możliwość dokupienia subwoofera w przyszłości.
Wyszukałem tani zestaw kolumn na allegro KODA co mi do tego jeszcze trzeba? Wzmacniacz, kable, karta dzwiękowa? No i czy rzeczywiście taka mieszanka bedzie lepsza od Z5500+XonarDX? Edytowano przez muzyczny_gość
używaj funkcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1500zł na ampli + cd lub dvd + serię glośników..pisząc 5.0..raczej nie ma co myśleć...
Nie ma co sie porywać na wynalazki "wojs kraft" i inne tego typu..myślę ze spokojnie wydając na takie zesta głośnków komp bedzie..chyba obie wygodniej za transport i pełne źródło mulimediów..jak myślisz..??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na innym forum tez do podobnych wniosków doszliśmy, rzeczywiście chyba nie ma sie co porywać na audio z takim niewielkim funduszem icon_smile.gif

Miałbym jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie gotowych glosnikow do komputera
Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to napewno Asus Xonar DX. Pozostaje jeszcze kwestia czy plastikowe Z-5500 są warte tego tysiaka? Czy nie lepiej jest zgarnąć prawie połowe tańsze drewnianeGenius 6000?? Moc i maksymalna glośność nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia, chodzi tylko o to, ktory zestaw bedzie sie lepiej prezentował jeśli chodzi o jakość dzwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o komplecie: amplituner KD + DVD + 5 kolumn można śmiało przymierzyć się do SONY DG-520 z DVD model 708 (oba z HDMI) oraz kolumnami SONY (duże fronty oraz mały centralny i satelity).
Model świeży, wykonanie niezłe - a komfort obsługi jak to SONY, czyli bardzo dobrze (przy okazji - amplituner ma mikrofon do kalibracji ustawienia kolumn).
W tej cenie warto, sprzęt nowy na gwarancji i wart swojej ceny. Na 20m^2 da sobię radę i nie zaszkodzi spróbować... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda to nieźle. Fajnie ze to Sony bo mam nie daleko do Centrum Sony, musze tam pójść icon_smile.gif
Coś takiego na allegro znalazłem.

ed: jeszcze jedno lamerskie pytanie, czy taki amplituner da sie bezproblemowo podpiąć do karty dźwiękowej Asus Xonar DX? Jakim kablem najlepiej? Optyczny? Edytowano przez muzyczny_gość
używaj funkcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli puszczasz sygnał analogowo - to tak, takie try kabelki (po jednym na każde 2 kanały).
Ale będzie wygodniej (co nie znaczy lepiej) wykorzystać kabel cyfrowy (koaksjalny lub optyczny).
Pozdrawiam
PS. Takie komplety SONY na DSG-520/DVP-708 oraz 5 kolumn pojawiają się w sklepach typu MM w ramch promocji weekendowych w cenie 1500zł icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...