Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 + Kolumny set 5.1 7.1 5000-7500


Edgar Ursion

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i branżę. Jestem tu nowy (to znaczy jako zarejestrowany, bo wpisy śledziłem już wcześniej ;)) więc proszę o wyrozumiałość za "odgrzewane kotlety" ale wiem, że mogę tu liczyć na fachową poradę popartą argumentami. Wiem , że te tematy były tu wałkowane wielokrotnie ale założyłem swój wątek żeby mieć to co mnie interesuje w jednym miejscu.

Obecnie posiadam Yamaha RX-V481 (w momencie zakupu budżet z różnych względów pozwalał mi na tyle). Do tego "stary wysłużony" zestaw 5.1 KODA AV707 V2 z subem SW 1000 v2 też kody (tak wiem że kicha) ale chciałbym przejść powiedzmy pięterko wyżej. Przyzwyczajony jestem do brzmienia Yamahy (poprzedni i obecny ampli) plus MUSICCAST, który mi odpowiada stąd wybór padł na tą firmę (żeby nie było ONKYO też jest ok(może nawet ma lepsze brzmienie niżej, przynajmniej takie wrażenie odniosłem u kumpla), szacun dla właścicieli takowych ;), inne marki oczywiście też). Na tą chwilę finanse pozwalają na RX-V685. Do takowego amplitunera zestaw 5.1 lub z dodatkowymi ATmosami (nie powiem korci mnie żeby je mieć, niestety w grę wchodzą w tej chwili tylko te nakładkowe na podłogówki, jeśli to zdecydowanie gra nie warta świeczki to proszę o konstruktywne uwagi krytyczne żeby mi to wybić z głowy). Preferencje co do podłogówek frontów by miały raczej podwójne wejścia (możilwy bi amp w przyszłości do lepszego napędzenia frontów, stereo) i raczej bas reflex przedni (możliwość odsunięcia od ściany ograniczona ale to nie wymóg krytyczny ;)).

Do czego to? Pomieszczenie odsłuchu ok 20 m2, salon otwarty. Do kina, TV i do muzyki (muzyka raczej gitarowa, w tym ciężka - rock,metal, jazz blues, muzyka filmowa). Powiedzmy 50/50 dlatego zależy mi aby to w miarę zagrało również w stereo. Jeśli to możliwe to proszę o propozycje bardziej budżetowe do ok 5000 za set i ewentualnie drożej do ok 7500 za set głośników, Co się sprawdzi w moich preferencjach powyższych?

Wiem, że jestem kolejnym gościem, który próbuje jakoś połączyć dwa światy KD i stereo za jednym zamachem ale na tą chwilę taka jest potrzeba. Z góry dzięki za pomoc i nie ukrywam,że zależy mi na czasie bo zakupy planuję zrobić na cito.

Jaki ewentualnie wzmak dokupić do np RX-V685 do pre out na stereo (fronty), oczywiście w rozsądnej cenie.

Pytanie jeszcze co do suba. czy lepiej połączyć z ampli kablem y czy pojedynczym LFE line czy jak to się zwie. Jeśli większego znaczenia to nie ma (a chyba nie, tak mi się wydaje) to preferowałbym suba z możliwością połączenia pojedynczym kablem ( mam całkiem niezły kabel klotza do wykorzystania). No i oczywiście z auto on/of.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moim zdaniem jeśli faktycznie chcesz mieć ten sprzęt także do muzyki to delikatnie mówiąc orzyoszczedz na kolumnach i wybierz takie pokorni heco aurora 700 czy dali oberon 7 nawet z dwoma subwooferami! A po prostu zaoszczędzone pieniążki dołóż do wzmacniacza.

Ten model ma taką opcję i to sprawdzi się znacznie lepiej niż kupno droższego modelu.

Fronty zasili wzmak a całą resztę amplituner.

Zapraszam cię do wypożyczenia sprzętu i po lepsze ceny

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki za zainteresowanie zarówno tutaj jak i w mailu (pisaliśmy do siebie z 17 na 18 maja). Te propozycje z pewnością wezmę pod uwagę.

Prosiłbym też przy okazji o jakąś alternatywę do tej Yamahy 685 z bas reflexem z przodu (nie za bardzo mogę poszaleć z "wybiegiem" frontów do przodu od ściany). Może set Dali Zensor 5 lub 7. Pytanie czy 5 nie wystarczy na moją powierzchnie odsłuchu ok 20 m2. I czym one się różnią od np oberona tej firmy. A może jeszcze coś innego...Melodiki, Magnat Shadow (207?),  ...Bo audio monitor bronze chyba mnie budżetowo przerośnie

Pytanie jeszcze mam o alternatywę dla suba heco lub dali...może z serii magnat shadow też lub jakiś inny, porównywalny, może któryś Klipsch (ten "mały" może mi wystarczy)

jak już się rozpisuję to zapytam też o głośniki efektowe te typu bipolarne/dipolarne, nie wiem która forma jest poprawna... czy warto się nimi interesować i gdzie je montować - bardziej ściana z tyłu czy może boczna.

No tak na koniec jeszcze jedna ważna kwestia. Jaki ewentualnie wzmak pod fronty by pobudzić stereo ( była mowa o jakimś za ok 1400 pln)...jakaś propozycja do rozważenia mile widziana.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i licze na dalszą dyskusję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich fajnie grających zestawów na pewno warto posłuchać set Indiana Line Tesi 561 + 241 + 761 na takiej powierzchni świetnie się sprawdzi z modeli wyższej klasy set Monitor Audio Bronze 5 albo 6 + Bronze 1 + Bronze Center . Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas reflex z przodu to poniekąd mit. 

Pisałem o tył ale temat zszedł gdzieś niżej.

Jeśli zapewnisz odstęp jak średnica portu to już nie ma to znaczenia.

Również zaproponował bym ci bronze 6 ale one średnia się łączą z Yamaha. 

Tesi 561 lepiej. Ewentualnie tańsze melodika bl40mkIII set.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki z zainteresowanie...coś sie powoli rozjaśnia w łepetynce...może powrócę do opcji heco aurora set 5.1

Pytanie czy z tą Yamahą zagra to lepiej niż wspominane Indiana Tesi...i jaki do tego seta Indiany subwoofer dobrać ewentualnie.

jak na tle powyższych wypadłby magnat shadow 207 z subem w secie

Ta melodika...też do rozważenia ale tez jaki sub do tego...

Monitor Audio twierdzicie że nie za bardzo z tym ampli...hm

Może podejdźmy do tematu tak...jeśli to nie kłopot to proszę życzliwe forum o typy sportowe od naj + do naj - z powyższych, niekoniecznie kierując się ceną a współpracą z ta Yamaha 685 (również w stereo, tylko mnie nie zjedzcie :))

Ponawiam też pytanie o ewentualny wzmak do pomocy w napędzaniu frontów (pre out)...w rozsądnej cenie (jakaś tańsza Yamaha lub coś innego?)...bardzo proszę o typy...

ok przy okazji odnalazłem i przeczytałem ten wpis o bas reflexie...hmm miałem trochę inne wyobrażenie na ten temat...ale człowiek się uczy całe życie...i warto z pewnością brac pod uwagę zdanie zdecydowanie bardziej oblatanych w temacie...tym i innych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego amplituner set heco będzie zdecydowanie najlepszy.

Jeśli zdecydował byś się na set magnata to moim zdaniem subwoofer od kompletuje EDT całkiem dobry a od razu ma wspólny design

Do melodiki zdecydował bym się na sub heco 30a.

Jeśli natomiast chodzi o wzmak to prawdę mówiąc wybór masz całkiem spory.

Nie wiem jaki budżet.

Ale już maszyna Pioneer a30, nad 316,nad 326, Marantz om6006 zabrzmi znacznie lepiej.

Zapraszam do wypożyczenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indiana line pominięta...czyżby z tego zestawienia najgorsza? ewentualnie jaki sub do niej też heco?

chodzi o to by sub w miare tez dawał rade w słuchaniu muzyki a nie przeszkadzał...

budżet na ewentualny wzmak...hm do 1500 jeśli to ma sens

@s4home...ok przeglądam Twoje propozycje dotyczące wzmacniacza "wspomagającego" tą Yamaszkę... budżetowo w okolicach do rozważenia...marantz napisałeś om6006 ale chyba chodziło o pm6006...nie szkodzi :)

a by zachować spójność firmy i "zbratać" Rx-V685 z którymś z od Yamahy A-S301 lub 501...da to radę? warte uwagi czy omijać z daleka...

ponowię jeszcze prośbę o umiejscowienie w tym zestawieniu sata Indiany Tesi...i z jakim subem ...

co chwila coś dopisuję ale to czas na pytania i wnioski :)

do tego seta Indiana Tesi ewentualnie...jako głośniki tylne/efektowe te mniejsze 240-242 w zupełności wystarczą czy może 261-262 ciut lepsze i warte uwagi do tego zasotosowania

i podobne pytanie odnośnie melodyki...do seta tej firmy ewentualnie bl20 czy może lepiej się sprawdzą te bls20

a co szanowne forum myśli o tym bezprzewodowym subie Yamahy Musiccast sub 100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dokupować coś do RX-V685 to szukaj samej końcówki mocy. Po co ci płacić za preamp z którego nie skorzystasz? Ogółem, to Ty odsłuchaj tego RX-V685 samego w stereo i po podłączeniu taniego wzmacniacza stereo jako końcówki mocy, bo możesz się zdziwić, jak będziesz polegał tylko na opiniach z forum. Nie bez powodu końcówki mocy dedykowane do kina domowego i stereo kosztują drożej niż zintegrowany wzmacniacz

https://sklep.rms.pl/wzmacniacze-koncowki-mocy-stereo

https://sklep.rms.pl/wielokanalowe-koncowki-mocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o pozycjonowanie seta indiany tesi w tym zestawieniu...rozumiem że sub heco sprawdzi się i tutaj. Uparty jestem :)

chodzi nie tyle o różnicę w kwotach...przy ewentualnej podobnej "klasie grania" i współpracy z Yamahą 685 w grę wchodzi również dizajn...jako powiedzmy wartość dodana którą nie kieruję się w pierwszej kolejności a na dalszym planie jednak ma pewne znaczenie ;)

zatem ostateczne zawężenie wyboru wśród seta heco aurora z subem, magnata shadow 207 set z subem, indiany tesi set z subem chyba heco, i któregoś seta melodiki z subem heco...

rozumiem że ten set heco najprawdopodobniej sprawdziłby się naj+, zatem co z pozostałymi względem siebie...

i teraz jeśli chodzi o sam design to ta indiana tesi w wersji orzech pasuje mi wizualnie dlatego tak dopytuję o to...

chciałbym ostatecznie zawęzić poszukiwania do dwóch opcji (trzech max) bo na odsłuchy mam raczej bardzo daleko, jak się mieszka na zadupiu ;) i prawdopodobnie skorzystałbym z ewentualnego wypożyczenia sprzętu do odsłuchu u siebie (bo to w sumie i lepiej sprawdzić w miejscu docelowym)...ale to już do dogadania z branżą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu się zgadzam

 

I patrząc na twoje propozycje

22 godziny temu, Edgar Ursion napisał:

zatem ostateczne zawężenie wyboru wśród seta heco aurora z subem, magnata shadow 207 set z subem, indiany tesi set z subem chyba heco, i któregoś seta melodiki z subem heco...

Set heco jest tu wyraźnie najlepszy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

hej Ludziska mam prośbo pytanie...orientuje się może ktoś z szanownych forumowiczów gdzie np w Lublinie albo w Warszawie, no a najlepiej w lub okolicach Białej Podlaskiej można się umówić na odsłuch heco aurora 700 set 5.1, Indiana tesi 561 set5.1, może melodika 40, polk audio signature 50 lub 55 w setach 5.1. Interesuje mnie sprawdzenie tego z ampli Yamahy 685 bo ten będzie to napędzał. Na odsłuchy do szanownej branży z Oświęcimia czy Pabianic mam niestety...całą Polskę do przejechania z mojego zadu... znaczy się uroczej miejscowości na ścianie wschodniej :). Szykuję się do zakupów...powoli to powoli i mozolnie...z różnych względów a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo...:). A i jeszcze sub SVS SB1000 mnie ineresuje również.

Jakieś sugestie...może któś wie gdzie co jak, może ktoś ma takie cuda i zaprosi na oględziny i osłuszyny :) pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...