Skocz do zawartości

Stereo ok 15 tyś


Linux5

Recommended Posts

Cześć,

Jestem w trakcie wyboru zestawu stereo do domu i po którkim odsłuchu mam pierwszy typ, niemniej umówiłem się na dłuższą "weryfikacje"
Pokój w którym będzie grał sprzęt ma ok 25 m2, a muzyka którą preferuje to raczej spokojna jak Malia - convergance, Kortez, Cooper z Lady Gagą ale też Kings of Leon, Red Hotci, Kravitz itp.

Głośniki:

Zaproponowano mi Pylon Diamond 28 i Audiovector QR3. Na ten moment chyba jestem bardziej za QR3.
QR 3 wydają się bardziej dynamiczne oraz mam też odczucie, że lepiej kontrolują dół. Pylony natomiast w moim odczuciu mają cieplejszy dźwięk i mniej szczegółową góre, mniej analityczną.
Dodatkowym argumentem przemawiającym za QR3 jest ich rozmiar, zdecydowanie mniejsze od Pylonów.

Niestety na dziś jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem, bo wybór jak dla mnie nie jest łatwy..

Wzmacniacz:

Propozycja wzmacniacza: NAD c375bee. Jako alternatywę pod katem ceny zaproponowano mi NAD 356 (jednak z informacją że pod tą klasę głośnika nie jest to najlepszym rozwiązaniem).
Innych wzmacniaczy póki co nie słuchałem..

Odtwarzacz strumieniowy:

Jako źródło dźwięku na tym etapie chyba wybiorę odtwarzacz strumieniowy. TIDAL i pliki FLAC.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będzie to jakość odpowiadająca CD, niemniej jednak komfort obsługi, łatwość dostępu do kolekcji jest ważnym argumentem. 

Propozycja jaka padła to: Pioneer N-50AE

 

Co myślicie o tym zestawie (wzmak + głośniki)?
Co sądzicie o odtwarzaczu?
 

Z góry bardzo dziękuję za uwagi, pomoc :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No to parę uwag do odsłuchu.

Poczytaj tutaj:

https://s4home.pl/porady/

Po pierwsze: krótkie odsłuchy tylko mylą, zaburzają ci prawdziwe wnioski o sprzęcie.

Nie rób tak.

Po drugie powinieneś sprawdzić sprzęt w domu. Dłużej około 2-3 dni i wtedy wiedzieć 

Moim zdaniem audiovectory grają lepiej. I to słuszny kierunek, faktycznie nad 375 to dobry kompan dla nich. Obstawiał bym też magnat ma1000, Marantz pm8006 czy Cyrus one.

Masz różny przedział cenowy.

Co do Pioneera to patrząc na razie na sytuację rynkową to lepiej iść w cxn V2 od Cambridge audio.

Nie wiadomo co będzie teraz z aktualizacjami.

Fajne urządzenie (n50ae) ale jego przyszłość nie jest pewna.

Zapraszam don nas. Wypożycze ci sprzęt. Sprawdzisz sobie w domu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Dokonałeś słusznego wyboru, ponieważ Pylon Audio Diamond 28 w takim pomieszczeniu potrafią dać o sobie znać. Są to kolumny charakteryzujące się mocnym dołem i trzeba po prostu lubić takie brzmienie. Audiovector QR3 to wybitne kolumny,  szybki bas i rewelacyjna kontrola to mocne strony tych kolumn. Warto w tym przypadku zaznaczyć, że są to kolumny podatne na wygrzewanie i potrzebują około 150h aby mówić o pełni ich możliwości. Przy wyborze tych kolumn warto zwrócić szczególną uwagę na wzmacniacz, który będzie charakteryzował się bardzo dobrą kontrolą górnego pasma. NAD C375 to dobry wybór ale można w podobnej kwocie uzyskać równie muzykalne brzmienie przy którym zachowamy dynamikę. Takim wzmacniaczem może być Vincent SV500 czy Cambridge Audio CXA80. 

Jeżeli podobał Ci się charakter brzmienia QR3 to polecam zwrócić uwagę także na Dali Opticon 6, które są w podobnej kategorii cenowej i potrafią pozytywnie zaskoczyć nawet w połączeniu z Audiolab 6000A. 
Pioneer N-50AE to dobry wybór jeśli chodzi o szczegółowość i szybkość dźwięku. Jeżeli chciałbyś większej ogłady, muzykalności to warto zwrócić uwagę na Onkyo NS6170. 

Zapraszam na odsłuch i wypożyczenie sprzętu. Najlepszą opcją zawsze jest odsłuch, który zweryfikuje wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...