Skocz do zawartości

Harman/Kardon


fabian77

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Wkrotce bede posiadaczem zestawu Harman/Kardon - TU980/HD980/HK980. W tej chwili szukam odpowiednich glosnikow do tego zestawu, nie chce wydac tez duzych pieniedzy ( ok. 2500zl). Mam pokoj 5/6 m., zastanawialem sie nad: JBL Northridge E 90 lub Canton LE190. Czekam na sugestie dotyczace tych kolumn i opini ta temat zestawu Harman/Kardon.
Dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i takie lekkie pytanie moze OT ale co miała/ma oznaczać załączona grafika ?


Prawdopodobnie szkic pokoju - tylko trochę wiało ... icon_mrgreen.gif

Co do Cantonów - chyba ciut spokojniejszy i bardziej neutralny dźwięk. JBLe mają jednak pewne podkreślenie basów.
Z drugiej strony - na 30metrach można już postawić mocne kolumny (tak, by ich nie zdusić).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_Gość
Chyba oba modele to "podłogowce"... icon_lol.gif

A mając 2500zł można już wybierać - ja wolałbym zamiast E90 kupić nowszy model, tzn. ES90.

O ile dobrze pamiętam - to LE190 są trójdrożne, czterogłośnikowe i chyba basowe są na głośnikach 17cm (E90 to samo, ale na basie jest 20cm)
Tylko chyba nie robią ich już od 2 lat i zostały zastąpione nowym modelem GLE409 ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do .... Muzyczny gosc, z ta grafika przypominajaca szkic pokoju icon_razz.gif , to male nieporozumienie, wiec przepraszam wszystkich. Co do preferencji dzwiekowych, slucham mocnego brzmienia, myzyka alternatywna z ciezszymi elementami (bas, perkusja). Z tego co przeczytalem, to Cantony sa spokojniejsze od JBL, ktore mają pewne podkreślenie basów, czyli patrzac na moje preferencje muzyczne to Jbl, sa lepsze, CZY moze sie myle, ale z drugiej strony to lepiej sie slucha Cantony? Prosze o sugestie!!!!!!
A jakie macie zdanie na temat wzmacniacza HK980.

Dzieki..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabian77
Wydaje mi się, że JBLe będą Ci bardziej odpowiadać.
Jak kilka lat temu kupowałem swoje E90 to porównywałem je właśnie z LE190 (zależało mi na otworze basreflexu z przodu - i obie kolumny to mają).
Na JBLe po prostu zachorowałem jak tylko się pojawiły (z założenia miał być niezły bas i bez suba w stereo), do tego bardziej podobały mi się wizualnie (również kolor) i byłem w stanie zaakceptować ich ciut mniejszą neutralność niż w Cantonach.
A ponieważ seria ES jest lepsza (i niestety droższa) od starej serii E, więc ES90 mogą się lepiej sprawdzić w Twoim przypadku.

Pozdrawiam
PS. Nowej serii Cantona, tzn. GLE 409 czy 407 nie słuchałem (nie było takiej potrzeby, bo poszedłem "trochę wyżej") icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam nadzieję że się nie spóźniłem. A kto to taki mądry i chce Tobie LE 190 ZA 2,5 tys WCISNĄĆ?! Za 2,4 tys dostaniesz GLE 409 tutaj http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...e-409.php?off=1 , a test tych kolumn przeczytasz tu http://www.audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%.../kolummny03.pdf. Jeżeli nie dasz rady ich odsłuchać, uwierz Kisielowi. Ja uwierzyłem i moje Quantumy 505 śmigają na HK3480 aż miło.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieję że się nie spóźniłem. A kto to taki mądry i chce Tobie LE 190 ZA 2,5 tys WCISNĄĆ?!

Waldek
Czytaj proszę ze zrozumieniem icon_cool.gif
Na Forum wyraźnie było napisane, że LE190 nie są produkowane od 2 lat.
Więc nikt nie polecał akurat tego modelu ... szczególnie za 2500zł. Fabian77 określił tylko, ile maksymalnie może wydać na parę kolumn (zresztą na tej samej zasadzie E90 też nie kosztują 2500zł icon_lol.gif ) oraz podał swoje początkowe typy...

Pozdrawiam
PS. Dobrze, że podałeś link do testu Cantonów GLE (i ogólnie testu kolumn w tym zakresie cenowym). Może to pomóc Koledze w wyborze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
RoRo, wcześniej sprawdziłem i faktycznie w sieci krążą LE 190 po 2,5 tys, a nie zdziwiłbym się gdyby któryś z salonów próbował, jak napisałem, "wcisnąć" koledze wcześniej opisane. Stąd też ta granica ustalona w poście, jak sądze. Próbuję pomóc, jak większość z nas, ale wkurza mnie żerowanie na cudzej niewiedzy (oczywiście mam na myśli mniej uczciwych sprzedawców, których ja osobiście nazywam "lwami salonowymi").
P.S Ostatniej myśli proszę nie stosować do ogólu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek
Zaskoczyłeś mnie ceną LE-190...
Jak jakieś 2 czy 3 lata temu przymierzałem się do wymiany frontów, to ceny E90 oraz LE-190 oscylowały między 2 a 2,5 tysiąca. A od tego czasu trochę spadły icon_cool.gif

A tu faktycznie 2500zł jak byk w sklepie Audiostrefa
http://www.audiostrefa.pl/product_info.php?products_id=2690

Ale też np. po 694zł sztuka są ??? w sklepie internetowym redcoon w Bydgoszczy (o ile jest to prawda - bo może już stan magazynowy = zero)
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...brny/#detailtop

Oprócz informacji o GLE-190 (testu w Audio) z Twojego linku będziesz miał w listopadowym numerze test proponowanych JBL ES90 oraz ELAC FS68, może poczekać jeszcze miesiąc i za 12zł kupić wzmiankowany numer icon_cool.gif

A co do żerowania na cudzej niewiedzy - w pełni Cię popieram, jest to mocno wkurzające. Więc jak uda się pomóc Kolegom na Forum to chyba tym większe zadowolenie icon_lol.gif

PS. Jakiś czas temu pisałeś w tym wątku "Dostało się nam ... " o nagannej ocenie Forumowiczów w "A-Video"...
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry23437
Czy mógłbyś mi w wolnej chwili podesłać tekst?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Przepraszam bardzo że dopiero dzisiaj odpowiadam na twoje zapytanie, ale raczej rzadko bywam ostatnio w "sieci" (nawał obowiązków). Wprawdzie mój skaner umarł jakiś czas temu, ale postaram się wykonać skan jak najszybciej i mam nadzieję że w przyszłym tygodniu, otrzymasz ten tekst. Istnieje jeszcze opcja przepisania tego tekstu z miesięcznika, ale rozumiesz, z tym może być ciężko (czas).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...