Skocz do zawartości

Wybor kina domowego do 8tys


Recommended Posts

Witam stoje przed wyborem kina domowego dosyc mocnego 

Przewaznie bedzie pod

Muzykie 50%

Filmy przewaznie akcji 40%

Reszta normalna tv i ps4(spotify z ps) 

Myslalem zeby pod wzmacniacz od yamahy z musiccast jezeli wystarczy rx485

Z zestawem od monitor audio silver rx8 set z rx1 albo bronze set

Klipsch r820 set 5.1sub r112 wystarczy

Dali zensor 7 set 5.0 +sub velodyne

Wiec to co mysle ze moze dobrze zagrac tansze magnat shadow set z 207 sub 302a 

Na czym mi zalezy fajnie schodzacy bass przy muzyce ciagnacy sie 

Pomieszczenie 22m2 otwarte na przedpokoj i kuchnie telewizor ustawiony na srodku glosniki po bokach glosniki w polowie sciany  

Tak wiec jestem laikiem ale bym chcial miec fajny zestaw ktory bedzie cieszyl i da rade na domowkach ;)

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie budzet do 8000 tys jak fajnie zagra moze byc nawet taniej 

DSC_0636.JPG

DSC_0635.JPG

DSC_0638.JPG

Screenshot_20190518-151237.png

Screenshot_20190518-151116.png

Screenshot_20190518-151514.png

Screenshot_20190518-151454.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bardzo chaotycznie podszedles do tematu.

Po pierwsze w takiej cenie i pomieszczeniu i kolumnach model Yamaha 485 nie wystarczy.

Tutaj musisz iść w model Yamaha 685, Onkyo 686 czy denon x2500

Po drugie bierzesz kolumny o skrajnie różnych dźwiękach 

Ten set klipscha z dużym centralnym jest tragiczny. Dostał 2 na 5 gwiazdek w what HiFi. I faktycznie dźwięk z tego centralnego to pomyłka. To nie to samo co bardzo udany wręcz wybitny model 450 czy 440c. Tylko wygląd jest podobny

 

Moim zdaniem optymalne konfigurację to

Denona x2500 z magnat quantum 727 set lub bronze 6 z opcją tyłów jako FX

Lub Yamaha 685 z heco aurora 700

Zapraszam po wyceny.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnata z serii Ouantum będzie ciężko dostać ponieważ wyszedł z oferty i jeśli szukasz basu to i tak by Ci się nie spodobały bo grają ostro. Co innego proponowany Monitor Audio Bronze 6 zdecydowanie polecam świetna dynamika i bas w swej cenie jedne z ciekawszych propozycji i w całym secie można je u nas kupić w dobrej cenie. Co do ampli to Denon i Onkyo będą najciekawsze zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego z q21 wiem ze chaotycznie moze ale jestem laikiem narazie mam serie 300 b&w 5.0 i 2 yamahy ale to taki sprzet za okazjonalna cene 50 euro i mowie niezle to gra bo pierwszy kontakt z glosnikami i teraz szukam czegos konkretnego na lata 

 I szczerze powiedziawszy troche zalezy mi zebym mial wzacniacz z musiccast

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale bronze ,6 gra jaśniej od magnat quantum :) chłopaki jak nie chcecie ich oferować to nie róbcie tego ale nie piszcie inaczej niż jest.

A w jakim celu potrzebny ci musical cast? Co będziesz z niego wykorzystywał:) 

Pytam z ciekawości oczywiście jeśli to bedzie konieczne to dobierzemy kolumny pod Yamahę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy je wcześniej niż wy. Może to dłuższy odsłuch spowodował inne doznania. Albo inną akustyka.

Ale jeśli dla kogoś magnat jest za ostry to bronze 6 też będzie i na odwrót.

Magnaty mają delikatnie wyeksponowana wyższa średnicę ale nie w kierunku metalizacji.

Natomiast bronze 6 strikte górę pasma.

No ale co kto woli. Miejmy nadzieję że autor odskuchasz i sam dla siebie wybierze, przecież o to w tym chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wsumie mam glosniki w kuchni podlaczone pod musiccast te male i myslalem ze wsumie byloby fajnie miec wszystko w jednej apce ale jak sa lepsze rozwiazania to slucham, tu gdzie mieszkam w okolicy znalazlem do odsluchu w propozycje dali zensor 7 i moniory bronze 6 w piatek bede tam testowal 

Czekam na dalsze propozycje dzieki i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po odsluchu w studiu dali i monitory bronzy bylem bardziej na monitory skierowany i mowie sprobuje pojechac do osoby prywatnej co ma monitory silver10 i to bylo to megaa graja nie brakuje mi wsumie nic i moje pytanie czy oplaci sie dokupic centralny boczne i subwoofer 🤔 hmm suby myslalem nad firmami velodyne albo svs allbo co mi polecicie do tych glosnikow no i moj stary wzmak za slaby u niego bylo lepiej mial onkyo a wy jaki polecicie na wzmaka mam 500euro sub500euro i reszta glosnikow 500eokolo za komplet 1500 wydalem juz 700euro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ani jednej kropli w tak długim zdaniu. 

Nie bardzo rozumiem.

Jeśli słuchałeś silver 10 to są to olbrzymie kolumny , obecnie ich odpowiednik to silver 500.

Czy opłaca się kupić resztę? No chcesz kino czy nie? 🧐🧐

Sub do kina heco lub właśnie monitor audio do stereo tannoy lub rel.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...