Skocz do zawartości

Kolumny do 16m2, ok 1500 zł


ncenter

Recommended Posts

Cześć,

aby zaproponować Ci konkrety, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy ma to być konstrukcja podłogowa, czy podstawkowa.

Nie mając tych informacji na pewno bardzo bezpiecznym wyborem będzie Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150. Jeśli natomiast kolumny podstawkowe, koniecznie spójrz na Heco Aurora 300 oraz Monitor Audio Bronze 2

Czekam na więcej szczegółów od Ciebie, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

aby zaproponować Ci konkrety, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy ma to być konstrukcja podłogowa, czy podstawkowa.

Nie mając tych informacji na pewno bardzo bezpiecznym wyborem będzie Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150. Jeśli natomiast kolumny podstawkowe, koniecznie spójrz na Heco Aurora 300 oraz Monitor Audio Bronze 2

Czekam na więcej szczegółów od Ciebie, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Sam nie wiem czy lepiej podłogowe, czy podstawkowe.

Słucham właściwie każdej muzyki, a z racji, że jestem muzykiem, bardzo lubię jak instrumenty są czytelne, odseparowane od siebie w odsłuchu, klarowne, oddające w nagraniu jak najbardziej ich charakter, który mogę usłyszeć podczas odsłuchu na żywo. Chyba to jest to, na co najbardziej zwracam uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostałbym przy konstrukcji podstawowej. W danym budżecie kupisz po prostu lepsze kolumny. Moja propozycja to Heco Aurora 300. To dosyć duże monitory, które bez żadnego problemu nagłośnią Twój salon i bardzo dobrze współpracują ze wzmacniaczem Marantz.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 opcja  Z Krakowa do Myślenic masz ok 35km duży komis audio u kolegi forumowego @Pumpurek.@ Duży wybór kolumn używanych. 

2 opcja Z Krakowa do Oświęcimia masz ok 75 km. U kolegi @S4Home  posłuchasz nowych kolumn. 

Jedź posłuchać, bo tylko odsłuch zweryfikuje Twoje preferencje. Tym bardziej, że masz dobry słuch z racji zawodu. 

Przerzucisz kilka kolumn (podstawkowych i podłogowych) i będzie wiadomo w jakim kierunku pójść. 

Pozdrawiam 

Edycja 

Zabierz swój odtwarzacz, wzmacniacz i wszystkie przewody. Oraz płyty które dobrze znasz. 

 

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że ja w 20 m salonie (częściowo otwartym) jestem bardzo zadowolony z Polk S20E pracujacymi z Marantz MCR511. Nie wiem jak u nich z odseparowaniem instrumentów, bo nie mam porównania, więc trudno mi powiedzieć czy to co słyszę to dobry poziom czy przeciętny. Z całą jednak pewnością radzą sobie z nagłośnieniem mojego salonu i są wstanie ładnie zagrać basem.

Możesz ich posłuchać w salonach Denon Store w Arkadii lub w Złotych Tarasach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ncenter salon Top HiFi polecam w Warszawie na Muranowie tj. Andersa, największy z całej trójki i z najbogatszym asortymentem. Sam byłem na odsłuchach, mają 3 sale odsłuchowe, dla low/mid-end i high end oraz do odsłuchów słuchawek czy cuś.

Mają tam Indiana Line Tesi 261, o których pisałem Ci kilka postów wyżej.

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SuperHiFi na Woronicza bardzo fajni ludzie pasjonaci i cenę można negocjować. Niestety z Top HiFi nie mam dobrych wspomnień. Pomimo odwiedzania wielkich salonów i tak najwiecej kasy zostawiłem w SuperHiFi

Jeszcze może Planeta Dźwięku na Tarczynskiej 

Jak kupowałem produkty Regi to zawsze bardzo profesjonalnie i bez problemu. Raz im się tylko termin poślizgnął z wymianą zasilacza do gramofonu. Ale w rekompensacie dostałem mocniejszy lepszy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

W tych firmowych będą próbować prac mózg na swoje sprzęty 😒

Trochę z takim zachowanie miałem już do czynienia, najlepiej było jak jakoś w zeszłym roku wszedłem przy okazji zakupów do salonu Denon w Galerii Mokotów 😁 moja żona stała obok i nie mogła wyjść z podziwu jaki jestem wyrozumiały na serwowany grubą rurą stek bzdur 🤣

I 100% racji nic nie zastąpi odsłuchu w miejscu docelowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...