Skocz do zawartości

Kolumny za 1000 zł


PIO24

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

Wysokość pomieszczenia 2,70 salon z aneksem ~23m ,sam salon ~17m.
Słucham muzy z radia ,czasem cd:Perfect,Mannam,Queen,Czerwony Tulipan,Joe Cocker i takie podobne.
Nie słucham jezzu,ciężkiego rocka,metalliki na dudniącym basie specjalnie mi też nie zależy.
Sprzęt Pionner VSX-415 lub Sony STR-475 DE-485E trochę archaiczny ale taki mam,w planach a-30( dokupię ).Czy za tysiaka damy radę?

1.Tannoy Eclipse Two
2.Heco Victa Prime 502 lub (używane 70x)
3.Jamo S 805
4.Bowers Wilkins DM 320 ( używane)

Monitory niechętnie zajmą tyle samo miejsca co podłogowe.
1.Tannoy MERCURY V1
2.Tannoy Eclipse One
3.Magnat Quantum 723
4.Jamo S 801/803

Wszystkie kolumny są nowe z ceną do 1000 zł ,używki taniej nawet.

stereo.jpg

stereo 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dorzuć parę złotych i wybierz Heco Aurora 300, to zestaw który Cię w pełni usatysfakcjonuje. Z podłogówek spójrz na STX Electrino 150. Natomiast jeśli granica finansowa jest nie do przekroczenia, dobrym i bezpiecznym wyborem jest Pylon Audio Pearl Monitor.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym Quantum 723 od MERCURY V1 i to zdecydowanie.

Jeśli chodzi o kef q3 to uważam ze sporym problemem może być wymiana głośników wysokotonowych. Przynajmniej jedna z kopułek jest pognieciona i to ją dyskwalifikuje w stanie takim w jakim jest. Często takim aukcjom towarzyszą zabawne stwierdzenia że coś takiego nie wpływa na dźwięk :) .

Oba głośniki mają wgniecenia. Jeśli mają tylko stać i prezentować się i fakt ich uszkodzenia nie przeszkadza, to pewnie będą dobre :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PIO24 napisał:

Żadne naprawy nie wchodzą w grę.Kolumny mają być dobre i już .

Zgadzam się z takim podejściem , jeżeli decydujesz się na sprzęt , kolumny używane, to proponuje posłuchać kilku starszych konstrukcji zanim kupisz opierając się wyłącznie na tym co jest dostępne w Twoim budżecie na portalach aukcyjnych. Jak widzę jesteś z Łodzi , zajrzyj do Komisu HI-FI Market na Piotrkowską 204 , zorientujesz się w realnych cenach / przeważnie niższych niż na portalach/ , możesz się umówić na odsłuch ze swoim amplitunerem. Wszystko co tam / w komisie/ znajdziesz jest po przeglądzie. Możesz się umówić również na wypożyczenie kolumn do domu. Nie chodzi mi czy kupisz coś czy nie, ale zyskasz pojęcie w jakim kierunku dźwiękowym iść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Ze sprzętem używanym jest taki problem, że nie wszyscy chcą wysyłać.

Nie będę po całej Polsce jeździł .Znalazłem blisko łodzi coś takiego https://www.olx.pl/oferta/kolumny-tannoy-fusion-3-CID99-IDzEGlj.html#ee1e933458

a w Kielcach https://www.olx.pl/oferta/tannoy-mercury-v4-para-CID99-IDx0Ah6.html#ee1e933458;promoted

i taka jeszcze propozycja https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-mr4-kolumny-podlogowe-walnut-gw-8111342247

Używanego sprzętu jest cała masa , proszę Was tylko w którym kierunku mam iść . Na dzień dzisiejszy mamy Tannoy i Magnaty.

Magnaty 673 są dla mnie lepsze od modelu wyżej 723 ?

A pro po amplitunerów,oba mają zakres pracy 8-16 Ω ,pionnera można ustawić na  6 Ω sony nie pamiętam.Dużo kolumn jest 4 Ω czy to nie będzie problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pozytywy.Właściciel sympatyczny pan , pogadaliśmy z kwadrans nie wciskał mi chłamu który ma na stanie , wręcz odwrotnie.Mam czekać ,do 20m tannoy m4 odradzał ,za mocne zaproponował to co wyżej pisałem.Na stanie były kef podłogowe i mission średniej wielkości ale powiedział że to słabizna i kef w 80 latach się skończył , a yamacha sami wiecie. Pionnera wywalić zostawić Sony i dokupić wzmacniacz.

3 godziny temu, Marek Jankowski napisał:

Bierz Monitor Audio MR4. Ładnie się prezentują, zrobią wrażenie na znajomych. Zabawa w audio, cały ten proces doboru elementów to żmudna ale pasjonująca droga. Jeśli po prostu chcesz słuchać muzyki bierz jak wyżej.

Jajcarz z Ciebie dobrze że za siatką jesteś😃

Edytowano przez PIO24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów, z rozmowy z p. Piotrem i co z tego co wiem od @tomek4446  wnioskuję, że i pasjonat i że uczciwy. Te kolumny co miał najwyraźniej nie dla Ciebie.

A to co miał to może nie chłam, tylko Ci nie pasuje wizualnie. Na windidż musi być amator. Mnie się podoba, a Tobie nie musi. 

Pozdrawiam 

PS. Nie sugeruje się, że coś jest za mocne. Musisz słuchać, może dla Ciebie jest w sam raz. Umów się na odsłuch, posłuchaj kilku konfiguracji. 

Przykład. 

Ostatnio słucham dużo Trance. Dla mnie mój zestaw gra bardzo dobrze. Mocny dół, duża szczegółowość. Ale.. Kiedyś miałem spotkanie. Słuchaliśmy takiej właśnie muzy. Dla mnie było super, a dla moich gości było dopiero dobrze jak włączyłem loudness... 

Ja na codzień tak nie słucham, bo za mocno 😁

Konkludując musisz sam ocenić, kiedy dla Ciebie będzie za mocno. Ale to trzeba posłuchać trochę dłużej i to u siebie w domu. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Jankowski napisał:

He he, komuś ten chłam jednak musi wcisnąć.

Pozwolę sobie się nie zgodzić i to nie dlatego , że znam właściciela od 27 lat , to jest komis ,a więc niczego nie MUSI SPRZEDAĆ . Są ludzie którzy kupują u niego sprzęt " na działkę" lub do knajp i nie musi być on najwyższych lotów. Cenię Piotra bo ma swoje zasady , klient przed zakupem musi posłuchać jak gra i to nie jednego zestawu a kilku. Jak ma lub będzie miał coś wg. niego lepszego to o tym mówi ,a nie wciska to co jest. Wielokrotnie jak byłem już zdecydowany na jakiś model i przyszedłem by kupić odradzał mi mówiąc, zaczekaj, bo będę miał .... A po za tym ma doskonały serwis , co obecnie jest rzadko spotykane. 

2 godziny temu, PIO24 napisał:

Moim zdaniem to pasjonat i miłośnik "starego" sprzętu, a może są jeszcze uczciwi ludzie.

Fajnie , że masz takie zdanie , różne rzeczy można Piotrowi zarzucić, ale na pewno nie to , że oszuka klienta.

Jak będziesz tam jeszcze to zwróć uwagę na co i jak gra u niego. Ma niesamowitą zdolność wynikającą z doświadczenia do zestawiania różnych "klocków" , ponieważ zwykle w sobotę komis przekształca się w klub dyskusyjny i przychodzą osoby mające nieraz sprzęt za dziesiątki tys. wszyscy się dziwimy w jaki sposób udaje mu się uzyskać taką jakość dźwięku tworząc cały zestaw / wzmacniacz , CD, kolumny/ za 2-3k. Aha i wszystko podłączone najtańszymi kablami , choć zawsze obok " na haku" wiszą naprawdę drogie markowe IC , czy głośnikowe :) 

 

 

6 minut temu, PIO24 napisał:

Czy ktoś może wie o jakich czeskich kolumnach mówił ,on sam nazwy w tym momencie nie pamiętał?

Będę w sobotę jak co tydzień , zapytam i dam znać.

Ja z czeskich kolumn znam tylko Xaviany

http://www.xavian.com.pl/start.php?x=produkty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PIO24 napisał:

Magnaty 673 są dla mnie lepsze od modelu wyżej 723 ?

Magnaty 673 to model już nieprodukowany i nowe można kupić resztki z magazynów. Ich ceny od dość dawna były na takim poziomie że bez problemu można je było nabyć poniżej 1 tyś za parę. To jednak bardzo udany model. Model 723 miał być chyba z założenia modelem wyższej serii choć najtańszym z pośród wszystkich serii Quantum o ambicjach audiofilskich. Do niedawna te kolumny były sporo droższe od 673. Obecnie jednak są dostępne w cenie zbliżonej do 673. Dlatego myślę ze są interesujące.

Co ciekawe, Quantum 673 i ich poprzedni model są w sprzedaży od dość dawna i nie spotkałem się z nimi na rynku wtórnym. Nieźle to świadczy o nich, że ich posiadacze nie mają ochoty się ich pozbywać

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...