Skocz do zawartości

Fronty + Amplituner do 3500 zł


Perun25

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym prosić forumowiczów o pomoc w wyborze. Zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego, jednakże budżet mam w tej chwili trochę ograniczony(ok. 3500 zł), dlatego też chcę skupić się na zakupie kolumn frontowych, a w przyszłości reszty zestawu 5.1. Sprzęt ma służyć głównie (w 70%) do oglądania filmów, a w mniejszym stopniu słuchania muzyki (głównie rock), czy grania. Pomieszczenie w którym ma stać zestaw ma ok. 35 m2. Niestety większa część pomieszczenia składa się z drewna (boazeria sufitowa, podłoga drewniana). Póki co zastanawiałem się nad połączeniem:

Amplituner - yamaha rx-v485

Kolumny - Polk Audio T50 lub Pylon Pearl 25

Będzie to mój pierwszy zestaw KD, więc w temacie jestem zielony. Tym samym prosiłbym o wszelkie sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie,

zacznę od amplitunera - przy tej wielkości pomieszczenia na pewno warto byłoby pomyśleć o amplitunerze o jeden numer lepszym. W przypadku Yamaha będzie to model RX-V685, ale jest także bardzo ciekawe Onkyo TX-NR686, które jeśli interesuje Cię w kolorze srebrnym, mamy w bardzo atrakcyjnej ofercie. Co do kolumn, to namawiałbym na Pylon Audio Pearl 25, chociaż przy niewielkiej dopłacie masz model większy Pearl 27, który lepiej sprawdzi się w Twoim salonie. Można także zastosować Polk Audio T50, chociaż niewiele dopłacając masz kompletny zestaw T531. Jest jeszcze jedna alternatywa polska - STX Electrino 250.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym podziękować za wszystkie sugestie. 

Po analizie chyba namówię się na yamahę rx-v685. Jednakże czytając propozycję kolumn, zaczęły nasuwać mi się pytania. 

Biorąc pod uwagę ograniczony budżet zastanawiam się, czy nie lepiej w tym wypadku ograniczyć koszty aplitunera i wydać więcej na kolumny, czy pozostać przy koncepcji droższego amplitunera?

Co do kwestii kolumn. pozostał bym przy Pylon Audio Pearl 25, jednak zastanawia mnie jak one wypadły by przy np. Magnata 207 lub Melodikę BL40 MK3? Była by znacząca różnica? Czy któreś z nich bardziej pasowałyby do takiego pomieszczenia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2019 o 18:27, Perun25 napisał:

Na wstępie chciałbym podziękować za wszystkie sugestie. 

Po analizie chyba namówię się na yamahę rx-v685. Jednakże czytając propozycję kolumn, zaczęły nasuwać mi się pytania. 

Biorąc pod uwagę ograniczony budżet zastanawiam się, czy nie lepiej w tym wypadku ograniczyć koszty aplitunera i wydać więcej na kolumny, czy pozostać przy koncepcji droższego amplitunera?

Co do kwestii kolumn. pozostał bym przy Pylon Audio Pearl 25, jednak zastanawia mnie jak one wypadły by przy np. Magnata 207 lub Melodikę BL40 MK3? Była by znacząca różnica? Czy któreś z nich bardziej pasowałyby do takiego pomieszczenia?

 

Pozostań przy amplitunerze Yamaha RX-V685. Zejście niżej na model np. RX-V485 niestety bardzo negatywnie wpłynie na jakość dźwięku, nie nadrobimy tego lepszymi kolumnami. Natomiast w kwestii kolumn - mamy Pylon Audio i Magnat w salonie, wszystkie modele dostępne od ręki, moim zdaniem do Yamaha lepszą opcją jest Pylon, ale to kwestia indywidualnych preferencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...