Skocz do zawartości

Zestaw Dali jako kino domowe


Slawek Ozog

Recommended Posts

Witam wszystkich , jestem nowy na forum  . 

 Potrzebuje porady co do zestawu glosnikow , chce w przyszlosci zbudowac zestaw 5.2.2  . Posiadam juz aplituner Onkyo TX-NR676 E  , fronty Dali zensor 7 a centralny to Dali opticon vocal . Co do wlasnie centralnego nie wiem czy jest to wlasciwy wybor  .  Niby dialogi slychac wyraznie ale chyba nie laczy sie z frontami tak jak powinien . 

A druga sprawa nad ktora sie zastanawiam to taka czy na tyl wybrac dali zensor 3 czy dali zensor  1 . 

 Ogolnie 99% uzywam sprzetu do ogladania filmow i mad tym chce sie skupic przy budowaniu dzwieku .  Pomieszczenie ma okolo 18m2. 

(3.7 ×5 )m .

Prosze o porade i zrozumienie . Dzieki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega te kolumny już ma. Czytamy uważnie.

Tak Opticon gra inaczej i możesz czuć rozdzielność z frontami. Ale szczerze jego wymiana na zensor czy oberon vokal było by głupota.

Lepszy kalibracja np w Yamaha ypao by to wyrównała 

Tu możesz się pobawić inaczej.

Ewalizerem do frontów sproboj dostosować je pod brzmienie centralnego.

Zaznaczam że zapewne chodzi o zwiększenie wyższej średnicy.

A co do tyłów to zdecydowanie 1ki. Przy trójkach różnicy nie poczujesz.

A jaki masz sub do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie chodzi mi o wyzsze tony . Dzieki sproboje dostroic fronty , o tym nie pomyslalem , chodz bardziej podoba mi sie dzwiek wyzszy z zensorow . 

 Co do tylnych to rowniez dzieki , skoro piszesz ze nie uslysze roznicy miedzy 1 a 3 to tak zrobie i kupie zensor 1 . Zaznaczam ze akurat cena nie gra roli w tym przypadku poniewaz przygotowalem sie do zakupu 3-ek , ale szkoda wydawac kasy nadaremno . 

 Co do suba to jeszcze go nie posiadam , w pierwszej kolejnosci sa tylne  a pozniej sufitowe  poniewaz zalezy mi na dolby atmos . A na samym koncu sub . 

Dzieki za rady i pozdrawiam 

Edytowano przez Slawek Ozog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w sumie macie racje   , po przemysleniu jednak postawie na suba w pierwszej kolejnosci  a teraz takie pytanie  ,  jakiego suba wybrac ,czy prowadzic dalej linie z dali czy wybrac cos innego  chce tylko zaznaczyc ze raczej zalezy mi na mniejszych wymiarach skrzyni ale nie kosztem  jakosci basu . Cena to max 2500 zl lub 500 funtow . 

 Dzieki i pozdrawiam . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie  , skoro zensory zostaly zastepione przez oberony to czy nie lepiej jest kupic ten model  ?    Przypominam ze glosiki te maja pelnic role  efektywnych tylnych i czy nie bedzie to juz za duzy mix w moim zestawie . Dziekuje za odpowiedz . 

Edytowano przez Slawek Ozog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...