Skocz do zawartości

Wybór subwoofer


Oxy

Recommended Posts

Witam,

pewnie temat stary jak świat ale proszę o podpowiedzi..

posiadam amplituner denon x2300w, bluray sony4k, komplet klipsch reference . Te klipsche  dają dużo basu w moich 27-28m2 dlatego do stereo nie zakupowalem subwoofera, chociaż do kontrabasu by się przydał... Natomiast w filmach i koncertach przydalby się niski głęboki ale czysty nie zagłuszający reszty bas, taki „marszczący czoło ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pozostałbym przy marce Klipsch. Do Twojego salonu optymalny będzie model R-120SW, ewentualnie jeśli wchodzi w rachubę większy budżet, znacznie lepszy SPL-120. Bardzo dobrą alternatywą dla powyższych jest SVS PB-1000 lub w wersji zamkniętej SB-1000. Wersja otwarta jest trochę bardziej wydajna, gra odrobinę bardziej efektownie, natomiast wersja zamknięta jest bardzo szybka, dokładna, świetnie kontroluje bas, to jedna z lepszych propozycji także do muzyki.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Proponować można wiele, ale osoba która założyła temat nie podała jaki zamierza budżet przeznaczyć na zakup subwoofera. 

Witam, 

Adekwatny do budżetu sprzętu i liczę się z kosztem około 3tys . 

4 godziny temu, Mariopo napisał:

A w jakiej kwocie chcesz się zmieścić z zakupem?

Myślałem do około 3tys 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

pozostałbym przy marce Klipsch. Do Twojego salonu optymalny będzie model R-120SW, ewentualnie jeśli wchodzi w rachubę większy budżet, znacznie lepszy SPL-120. Bardzo dobrą alternatywą dla powyższych jest SVS PB-1000 lub w wersji zamkniętej SB-1000. Wersja otwarta jest trochę bardziej wydajna, gra odrobinę bardziej efektownie, natomiast wersja zamknięta jest bardzo szybka, dokładna, świetnie kontroluje bas, to jedna z lepszych propozycji także do muzyki.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Rozumiem że koncerty rockowe czy instrumentalne to podciągnąć trzeba zwyczajnie pod muzykę? 

Byłem ostatnio w Paryżu na filmie w dolby atmos i ten efekt spowodował pragnienie efektu basu w filmie,  podłoga, fotel , czoło,  wszystko drzalo delikatnie mówiąc.  Amplituner  też mam w atmos także z pewnością będę mój zestaw 5.1 obecnie robudowywal do atmos..

3 godziny temu, rms.pl napisał:

A droższy spl120?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecny ;)

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

to pomyśl o 115sw

czytając temat od początku i widząc budżet autora wątku, miałem pisać tą samą propozycję.

Bierz kolego 115SW póki jeszcze są i do tego teraz w naprawdę dobrej cenie, zmarszczy Ci nie tylko czoło ;)

osobiście postawiłem u siebie dwa i w gratisie dostałem masażer do sofy (jak i całego mieszkania). Powiedzieć, że jestem zaje**ście zadowolony, to jak nic nie powiedzieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oxy napisał:

Byłem ostatnio w Paryżu na filmie w dolby atmos i ten efekt spowodował pragnienie efektu basu w filmie,  podłoga, fotel , czoło,  wszystko drzalo delikatnie mówiąc

Myślę że recenzja Klipsch'a 115, kolegi Markcox jest adekwatna do tego co oczekujesz od subwoofera w kinie. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2019 o 22:29, Markcox napisał:

obecny ;)

czytając temat od początku i widząc budżet autora wątku, miałem pisać tą samą propozycję.

Bierz kolego 115SW póki jeszcze są i do tego teraz w naprawdę dobrej cenie, zmarszczy Ci nie tylko czoło ;)

osobiście postawiłem u siebie dwa i w gratisie dostałem masażer do sofy (jak i całego mieszkania). Powiedzieć, że jestem zaje**ście zadowolony, to jak nic nie powiedzieć

Możesz kolego coś więcej powiedzieć o 2x 115sw. Z czym u Ciebie grają , jaka powierzchnia pom. Czy wykorzystujesz je tylko w kinie czy również w stereo.  Czy w ogóle nadaja sie do stereo?  Możesz ogólnie napisać czy warto zabrać 2 suby? 

Sam właśnie rozważam kupno 2x115sw , Z racji tego że znikają z sklepów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2019 o 07:56, S4Home napisał:

Zdecydowanie r115 sw i masz komplet.

Tylko się spiesz póki jeszcze są

Pozdrawiam

.. a gdybym chcial troche mniejszy rozmiarowo sub czy rozczaruje sie wybierajac r-112sw lub spl-120 w stosunku do r-115sw na te 28m2?

Dnia 23.05.2019 o 19:26, maverick2005 napisał:

Jeżeli postawisz na Klipsch'a przy kwocie 3 tyś. to pomyśl o 115sw tą 120 bym sobie odpuścił, zapytaj kolegę Markcox z forum o wrażenia przy 115. 

.. a gdybym chcial troche mniejszy rozmiarowo sub czy rozczaruje sie wybierajac r-112sw lub spl-120 w stosunku do r-115sw na te 28m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 14:53, ttok@vp.pl napisał:

Możesz kolego coś więcej powiedzieć o 2x 115sw. Z czym u Ciebie grają , jaka powierzchnia pom. Czy wykorzystujesz je tylko w kinie czy również w stereo.  Czy w ogóle nadaja sie do stereo?  Możesz ogólnie napisać czy warto zabrać 2 suby? 

Sam właśnie rozważam kupno 2x115sw , Z racji tego że znikają z sklepów. 

akurat nad przewagą dual sub w stosunku do pojedynczego sub'a nie ma co się rozwodzić. W dużym skrócie mniejsza podatność na mody pomieszczenia, lepsze wypełnienie i to abstrahując od tego, czy to będzie 115SW, czy inne suby. Poszukasz, to na pewno bez problemu znajdziesz szereg informacji na ten temat.

Ja swoje kupowałem przede wszystkim z myślą o kinie i tą rolę dla mnie spełniają wyśmienicie. Jeżeli chodzi o muzykę, to u mnie ona nie gra aż takiej roli - jak już, to gra w przysłowiowym tle i to raczej w stereo wielokanałowym. Nie jest tajemnicą, że przy tym rozmiarze przetwornika w skrzyni z BR należy się liczyć z mniejsza szybkością i precyzją, niż np. przy 10" w skrzyni zamkniętej. Z resztą ja akurat jestem zwolennikiem nisko schodzącego, "ciągnącego" się basu, więc spoko dają radę 

2 godziny temu, Oxy napisał:

.. a gdybym chcial troche mniejszy rozmiarowo sub czy rozczaruje sie wybierajac r-112sw lub spl-120 w stosunku do r-115sw na te 28m2?

większy przetwornik, niższe zejście, więcej ciśnienia... nie wiem na jak dużym tym "marszczeniu" Ci zależy. Jeżeli do tej pory nie użytkowałeś żadnego sub'a, to być może i przy 112 się nie rozczarujesz. Ale nikt nie wywróży sobie, jakie tak naprawdę są Twoje oczekiwania i preferencje. Czytając Twój wcześniejszy przykład o kinie we Francji, na pewno do tego wrażenia bliżej Ci będzie ze 115, niż ze 112. Tym bardziej, że do 115 nie wiele teraz trzeba dopłacić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie stawiał bym dwa 115 do muzyki.

Wówczas ustawienie musi być inne niż do kina. Dużo manipulowania.

Chyba w tym przypadku lepiej dadzą radę dwa rel t5i mimo że znacznie mniejsze.

Ale w kinie klipsch 115 zmiażdży te rękę

Nad nowymi modelami na razie nie myśl. Są droższe a to dokładnie to samo. Póki są stare to szkoda kasy.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że ten model jest już nie produkowany .A z dostępnością bywa różnie ,ostatnie sztuki.  Zdecydowałem się na  2x115sw.  Pamiętam jak ta seria Rp wychodziła w De , sub 115sw  kosztował wtedy 400euro.  Z nowymi seriami i ich cenami klipsch  zaczyna przesadzać. 

Dokładnie takie same info dostałem że nowe seria Spl to praktycznie to samo w innej obudowie . Niestety dużo droższy. 

Nie ukrywam że istotnym czynnikiem przy  zakupie, miała dla mnie cena za te klipsche. 

U mnie również suby z naciskiem na  kino.  

Edytowano przez ttok@vp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ttok@vp.pl napisał:

Gdyby nie to że ten model jest już nie produkowany .A z dostępnością bywa różnie ,ostatnie sztuki.  Zdecydowałem się na  2x115sw.  Pamiętam jak ta seria Rp wychodziła w De , sub 115sw  kosztował wtedy 400euro.  Z nowymi seriami i ich cenami klipsch  zaczyna przesadzać. 

Dokładnie takie same info dostałem że nowe seria Spl to praktycznie to samo w innej obudowie . Niestety dużo droższy. 

Nie ukrywam że istotnym czynnikiem przy  zakupie, miała dla mnie cena za te klipsche. 

U mnie również suby z naciskiem na  kino.  

mam rozumiec ze 115sw ma teraz nastepce spl120 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...