Skocz do zawartości

Wybór subwoofer


Oxy

Recommended Posts

Ustawia zgranie fazowe z membranami kolumny. Chodzi o to, żeby membrana subwoofera wychylała się  w tym samym momencie co membrany kolumn podłogowych, bo inaczej ich energia będzie wzajemnie się znosiła. Bardzo ważna sprawa, od tego zacznij strojenie suba. 

https://rms.pl/baza-wiedzy/743-jak-ustawic-subwoofer 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Ustawia zgranie fazowe z membranami kolumny. Chodzi o to, żeby membrana subwoofera wychylała się  w tym samym momencie co membrany kolumn podłogowych, bo inaczej ich energia będzie wzajemnie się znosiła. Bardzo ważna sprawa, od tego zacznij strojenie suba. 

https://rms.pl/baza-wiedzy/743-jak-ustawic-subwoofer 

Dzięki za link ,fajnie  wszystko wyjaśnione 

Edytowano przez ttok@vp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 23.05.2019 o 08:38, Oxy napisał:

Witam,

pewnie temat stary jak świat ale proszę o podpowiedzi..

posiadam amplituner denon x2300w, bluray sony4k, komplet klipsch reference . Te klipsche  Nox Vidmate VLC dają dużo basu w moich 27-28m2 dlatego do stereo nie zakupowalem subwoofera, chociaż do kontrabasu by się przydał... Natomiast w filmach i koncertach przydalby się niski głęboki ale czysty nie zagłuszający reszty bas, taki „marszczący czoło ".

ale osoba która założyła temat nie podała jaki zamierza budżet przeznaczyć na zakup subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podpytam o kable, ktore sa widoczne w poście #19 czyli końcówka 1 RCA -> 2 RCA, czy tak powinien byc podlaczony ten subwoofer do ampli? Pytam ponieważ posiadam kabel 1 RCA -> 1 RCA i łącze 115SW z ampli poprzez wyjście sub out i wejscie biało LFE na 115SW. I powiem szczerze, ze ten bas jakoś mi tyłka nie urywa, sprawdziłem fazę, ustawiłem gdzie gra lepiej, kalibracja etc i nie za bardzo czuję różnicę w kinie względem tego co potrafią Bronze 6. A testowałem na chyba jednym z lepszych filmów z niskimi tonami czyli PzK: Zemsta Salazara. Czy powinienem to podłaczyć kablem 1RCA-2RCA by efekt był lepszy? Szczerze zastanawiam się nad zwróceniem 115SW, 3000 zł i efekt praktycznie identyczny z tym co generuje MA Bronze 6 (0-o)

Edytowano przez Anubarak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wa

No wlasnie cos musi byc nie tak, podlaczone jest to kablem 1RCA-1RCA, gra to z Dennonem x4500h. Kalibracja byla robiona, Audyssey ustawil moc na ok 1/4 i dobral poziomy, ale to praktycznie nie gralo. Podkrecilem gain na mniej wiecej polowe i zanizylem dB w Audyssey, gra duzo lepiej, ale wciaz nie na tyle bym nie uwazal, ze jest znacznie lepiej wzgledem Bronzow. Odciecia wszystko ustawione jak powinno (czyli 80Hz na fronty lub 40 na tyly). Duzo szperalem caly weekend i tak jak mowie, uwazam, ze Bronzy graja identycznie basem (tylko, ze wyhylenia membran maja na 1,5 cm ;) Nie wiem co mam robic, czy podlaczenie jest poprawne?

Druga sprawa, ze kupilem od jednego sklepu i jak sie okazalo, sprzet dostalem uzywany. Sub ma slady mycia i zabrudzenia i kabel zasilajacy nie byl spiety drucikiem. Sklep sie nie przyznaje, ale tu ewidentnie jest uzywka/powystawowka/zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste :) Oczywiście Dynamix EQ i Volume są włączone. Żeby nie było, sub w filmach gra nazwijmay to jakoś, powoduje swego rodzaju niepokój ale nienma czegoś jak tu ludzie piszą wyrywania fytryn, marszczenia czoła, zwijania dywanów, ja nawet ani razu nie odczułem częstego w recenzjach uczucia "chest slam". Zamykajac oczy nie jestem w stanie odróżnić czy gra sub z Bronzami czy same Bronzy gdy go wyłączam w ustawieniach i przywracam 5.0 (moze delikatnie ale na granicy percepcji). Stoi w rogu pokoju w sugerowanym w instrukcji miejscu, bas zlewa sie ładnie z resztą pasma, nie jest kierunkowy. Może on jest jakiś niesprawny, nie wiem lub to połączenie. Jeszcze nikt mi nie odp czy powinno to byc 1RCA-2RCA tak jak dwie inne osoby tutaj polaczyly czy 1RCA-1RCA tak jak u mnie jest ok? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować 1-2, ale często w subach wejścia wewnątrz i tak są mostkowane, więc wtedy taki zabieg nie robi różnicy - nie wiem, jak ta "budowa" przedstawia się konkretnie w przypadku 115SW. 

5 minut temu, S4Home napisał:

Skoro go nie "widać" akustycznie w pokoju to znak że coś jest nie tak

ewidentnie. A co Ty w ogóle masz za kabel? Może z nim coś nie gra? Próbowałeś na jakimś innym 1-1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem bo mam dwa, 10m i 3m. Tutaj odnosiłem sie do 10m, wymieniłem na 3m i hmm...ogolnie jest jakby lepiej, ale reszta może wynikać tez z materiału jaki ogladam. Zawsze wydawalo mi sie, ze wybuchy to domena suba, ale to chyba nie sa niskie tony. Wybuchy u mnie wcale nie maja oczekiwanego marszczacego nerki dynamizmu ani chest slama, Bronzy graja wybuchy identycznie czyli mnie kopara wcale nie opada. Sub jakby lepiej odgrywal bardzo niskie tony, czasami niektore sceny maja takie wibrujace swisty (jakby spowolnienie akcji), ale to tak rzadkie, ze szkoda sie tym przejmowac. Suba raczej oddam, bo nie wnosi nic do kina wzgledem Broznow, albo mam uszkodzona sztuke albo jestem głuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zostało to kilkukrotnie napisane, coś ewidentnie jest nie tak. Nie ma szans, żebyś swoimi frontami wygenerował to samo, co na tym subie. Ale na odległość trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest nie tak. Możesz spróbować zastosować kabel "Y", może coś w ustawieniach ampli, może źródło dźwięku, a może faktycznie sam sub jest jakiś uwalony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest coś nie tak,u mnie gra dużo niższej klasy Jamo j12, volume ustawione poniżej połowy i różnica w kinie, Xbox itp. jest spora w porównaniu do samych frontów,a co dopiero taki Klipsch 115,przecież takiego suba jak dobrze podkręcisz to membrana "tłucze" basem niemiłosiernie. Jamo jak testowałem to kręcąc volume powyżej połowy to szklanki dzwoniły, a ściany drżały,moim zdaniem masz coś uwalone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...