Skocz do zawartości

Marantz Melody X Mcr612 + Definitive Technology Demand 9


Kamil2807

Recommended Posts

Witam jestem prawie zdecydowany na zakup pierwszego stereo.Sprzet będzie grał w salonie o powierzchni 16m2

Czy takie pasmo przenoszenia kolumn obsłuży w pełni Tidal hifi?

Moja propozycja :

Marantz Melody X Mcr612 + Definitive Technology Demand 9

 

Dziekuję za odpowiedzi.

Edytowano przez Kamil2807
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na niedużym urządzeniu w pełni wyposażonym, to rzeczywiście Marantz MCR612 jest w tym momencie jedną z ciekawszych, o ile nie najciekawszą propozycją. Natomiast wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby poszukanie innych kolumn, które zagrają bardziej plastycznie, dociążonym dźwiękiem, wyraźniejszym środkiem pasma. DT Demand 9 to bardzo ciekawa konstrukcja, ale zastosowałbym do niej raczej klasyczny wzmacniacz, charakteryzujący się dźwiękiem dobrze wypełnionym, gęstym.

Wracając do naszego zestawu, pozostańmy przy MCR612, natomiast zaproponowałbym kolumny Kef Q350, Dali Oberon 3, świetne Jaean Marie Reynaud Lucia, Fyna Audio F500, Tannoy Revolution XT 6. Każda z powyższych konstrukcji zagra moim zdaniem lepiej.

Ewentualnie jeśli masz miejsce do postawienia klasycznego, dużego amplitunera i CD, proszę spojrzeć na ofertę Yamaha (np. R-N602 lub R-N803D), Onkyo TX-8250 a za chwilę także najnowszy amplituner sieciowy Denon i Marantz.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

Ewentualnie jeśli masz miejsce do postawienia klasycznego, dużego amplitunera i CD, proszę spojrzeć na ofertę Yamaha (np. R-N602 lub R-N803D), Onkyo TX-8250 a za chwilę także najnowszy amplituner sieciowy Denon i Marantz.

Co to za najnowszy amplituner Denon i Marantz? Coś nowego ma się pojawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 08:32, Q21 napisał:

Tak, w najbliższym czasie dwa amplitunery stereo sieciowe - Denon DRA-800H oraz Marantz NR1200. W najbliższych dniach przygotujemy prezentację i porównanie tych dwóch nowych amplitunerów, opublikujemy ten materiał na naszej stronie i facebook.

Czy coś już się dzieje w ramach tej prezentacji? Wiadomo kiedy będą w sprzedaży? Odpowiednik Onkyo TX-8270 od Marantza to mógłby być dla mnie strzał w 10tkę. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinc napisał:

Czy coś już się dzieje w ramach tej prezentacji? Wiadomo kiedy będą w sprzedaży? Odpowiednik Onkyo TX-8270 od Marantza to mógłby być dla mnie strzał w 10tkę. :) 

Jeszcze chwila. Więcej szczegółów - https://www.q21.pl/blog/nowe-amplitunery-sieciowe-denon-dra-800h-i-marantz-nr1200.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 13:37, Miras23 napisał:

Nie długo w holdingu D&M będzie też ONKYO, więc za chwilę będzie to samo :):) A 612 to nic innego jak poprzednik 610, tylko z wyższą ceną... To przecież więcej niż Pianocraft

Pierwsza część się zgadza.

Ale druga moim zdaniem nie. Ja wyżej cenie pianoCraft

Dnia 31.05.2019 o 20:10, marcinc napisał:

Czy coś już się dzieje w ramach tej prezentacji? Wiadomo kiedy będą w sprzedaży? Odpowiednik Onkyo TX-8270 od Marantza to mógłby być dla mnie strzał w 10tkę. :) 

No to już nie będzie odpowiednik bo jest w wersji slim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...