Skocz do zawartości

Nieduże bezprzewodowe głośniki aktywne do muzyki?


Tanis

Recommended Posts

Witam,

myślę nad zakupem dwóch głośników, ale ze względów na ograniczone miejsce zależy mi na tym, aby były w miarę możliwości kompaktowe. Ich głównym celem ma być słuchanie muzyki, z komórki, bądź komputera (po bluetooth? wifi?) ale od czasu do czasu chciałbym ich użyć również do oglądania filmów jak dorobię się rzutnika, natomiast to jest cel drugorzędny, nie oczekuję dźwięku surround, czy innych kinowych efektów, po prostu dźwięk. Główny cel to muzyka w całej rozpiętości gatunków, ale ze szczególnym nastawieniem na starego rocka, bluesa, czy nieco mocniejsze brzmienia. Może wpadnę kiedyś na pomysł podłączyć gitarę pod kompa i poplumkać sobie przez nie?

Do tej pory używałem zestawu z subwooferem, natomiast nie bardzo mam teraz możliwości na rozstawianie sprzętu, więc chciałbym się ograniczyć do dwóch aktywnych, bezprzewodowych kolumn, najlepiej podstawkowych, ale takich, które zapewnią mi odpowiednie brzmienie w pełnym zakresie. Myślałem początkowo o zakupie dwóch głośników przenośnych bluetooth i ich sparowanie w stereo, ale brzmienie tego typu urządzeń pozostawiało mnóstwo do życzenia (zero dołu, zero góry). Uznałem, że raczej muszę się skupić na zestawach stereo (ew. jakieś głośniki typu multiroom sparowane?). Nie wiem co końca na co patrzeć i jak temat ugryźć, ale zależałoby mi na tym, żeby pozostać przy szerokich możliwościach zakresu jakie dawały mi do tej pory subwoofer + satelitki. Wyobrażam sobie, że w tym celu powinienem znaleźć coś co będzie trójdrożne, ze sporym głośnikiem basowym, średniotonowym i wysokotonowym. Ale takich konstrukcji zbytnio nie ma. 

Mojej uwadze "rzucił się" Edifier R2730DB - zdaje się być koncepcyjnie tym czego szukam - dwie aktywne kolumny trójdrożne z bluetooth, 16,5cm głośnik niskotonowy daje nadzieję, ze będzie w stanie zagrać od niskich zakresów, ale... jakoś jestem pełen wątpliwości co do jakości dźwięku i możliwości tego typu sprzętu. Obawiam się też, czy komunikacja po bluetooth nie będzie powodować opóźnień dźwięku do obrazu przy oglądaniu? Zauważyłem taką tendencje oglądając cokolwiek na komórce w samochodzie będąc podłączonym pod radio, czy właśnie testując wspomniane głośniczki przenośne. 

Wszystko inne co oglądałem z min. 3 głośnikami to już konstrukcje podłogowe. Rozważam (layout pokoju jeszcze się klaruje), ale chyba wolałbym unikać, bezpieczniejsze będą rozwiązania bardziej kompaktowe.

Jeżeli moje założenia są błędne i na przykład zakup kolumn z głośnikiem nisko-średnio tonowym + wysokim jest w stanie dać mi pełen dźwięk z głębią niskiego basu i ładnym środkiem to to jest mniej więcej ta wiedza, którą chciałbym tu posiąść. Ogólnie rzecz biorąc to nie wiem na co patrzeć, jaki typ głośnika, jakie marki itd. prosiłbym o naprowadzenie nie tylko na konkretne modele, ale ogólnie na ideę rozwiązania. 

No i na koniec pytanie, które na pewno padnie - cena. I tu jest jeszcze większe "nie wiem". Myślę, że póki co chciałem się bardziej rozeznać tak naprawdę o jakich kwotach powinienem myśleć. Jeśli mi napiszecie, że Edifiery za 800zł to jest git rozwiązanie to pewnie zamówię je niedługo i sprawdzę, czy było warto. Jeśli powiecie, że rozsądny zakup to 800-1000zł/kolumnę to odłożę trochę i kupię jak będę już gotowy z pokojem. Jeśli powiecie, że min. 2000zł/głośnik to... kupię Edifiery i będę zbierał :D 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...