Skocz do zawartości

Pierwsze Kino Domowe


Kornelpk

Recommended Posts

Witajcie. Jestem nowy na forum. I jestem laikiem.

  • Chce zbudować zestaw kina 5.1.4. Wielkość pokoju to ok. 12m2.  Pokój zamknięty prostokąt z kanapą na tylnej ścianie i TV centralnie na wprost. 
  • tylne  głośniki to najprawdopodobniej Yamaha Musiccast 20 na podstawkach, możliwość bezprzewodowego podłączenia-nie mam jak pociągnąć kabli.
  • amplituner AV to pewnie też Yamaha - 99% to filmy, a z tego co poczytałem na forum Yamaha to ostrość dokładność i szybkość dźwięku.  Zastanawiam się nad RX-V685 lub RX- A680
  • na suficie 4 głośniki do atmosa - 2 z tyłu centralnie nad kanapą i dwa wysunięte przed telewizorem. Specjalnie do tego chce zrobić konstrukcje sufitu z KG.   Wstępnie myślałem o KEF CI 160TR -mała głębokość montażu

Podpowiedzcie proszę jakie fronty, głośnik centralny i sub wybrać do takiego pomieszczenia. Wstępnie myślałem do DALI ZENSOR 5- niewielka kolumna podłogowa z bass reflexem z przodu- co pozwoliłoby mi dosunąć kolumnę do ściany. Chyba że się mylę i BR wychodzący z tyłu też mogę dosunąć do ściany? i wtedy wybór to nowsze OBERONY.  I oczywiście centralny i sub do kompletu.  A może  coś podobnych rozmiarów z KEF-a ?.  Z tego co piszecie i Dali i KEF dobrze wspólgrają z Yamahą.  Chętnie podjadę na odsłuch na terenie Warszawy.

Dzięki. 

Cytat
Cytat

l

Cytat

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, jeżeli na surround'y chcesz zastosować kolumny Yamaha musiccast, to raczej nie będziesz miał wyjścia i będziesz musiał zainwestować w ampli również Yamahy

Ponadto przy takim metrażu, a przede wszystkim ustawieniu mebli (kanapa pod samą ścianą) zastosowanie czterech atmosów mija się z celem - raz, że będzie to raczej przerost formy na takim metrażu, a dwa - i to przede wszystkim - nie będziesz w stanie zgodnie ze sztuką ich zamontować. 

Co do samych kolumn i sub'a, nie wspomniałeś, w jakim budżecie chcesz się poruszać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedz. Zostanę przy dwóch atmos-ach ewentualnie przy takich które mają możliwość regulacji kierunku. 

Kolumny to wydatek max 4000 pln- para SUB 2500 pln  i do tego głośnik centralny max 2000 pln 

PS. Właśnie teraz czytając forum znalazłem coś takiego jak polskie kolumny Pylon Audio Sapphire 23- są przeznaczone do małych pomieszczeń -czy macie może jakąś opinie na temat Pylona i jak ma się jakościowo i brzmieniowo do zagranicznych producentów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to na pewno nie budujesz zestawu 5.1.4 tylko solidny 5.1

Zrobisz to znacznie lepiej.

Co do kolumn to polecam ci w takim razie set heco aurora 700. Skoro masz na lepszy centralny to idź w klipscha 440c czy 450c.

To na prawdę wybitny model w swojej cenie 

A co do suba to dwa heco aurora 30.

Jak zaoszczędzisz na ampli i centralnym.

Yamahy 680 na pewno nie bierz! Lepiej w 685.

W razie pytań służę pomocą i doradztwem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 m2 skup się na dobrej konfiguracji 5.1. Moja propozycja to Yamaha RX-V685 w połączeniu z MusicCast 20 na tył, a na przód albo Dali Oberon, ale do kina swietnie sprawdzą się Polk Audio S50E. Subwoofer - Polk Audio HTS10 lub Klipsch R-100SW, ewentualnie jeśli budżet pozwoli wyższy model Klipsch SPL-100 i propozycja bezkonkurencyjna pod względem jakości basu, szybkości i dokładności SVS SB-1000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać. Z Warszawy masz do nas 1 godz. 20 minut drogi - cała droga autostrada. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjne ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

W tej cenie to na pewno nie budujesz zestawu 5.1.4 tylko solidny 5.1

Zrobisz to znacznie lepiej.

Co do kolumn to polecam ci w takim razie set heco aurora 700. Skoro masz na lepszy centralny to idź w klipscha 440c czy 450c.

To na prawdę wybitny model w swojej cenie

A co do suba to dwa heco aurora 30.

Jak zaoszczędzisz na ampli i centralnym.

Yamahy 680 na pewno nie bierz! Lepiej w 685.

W razie pytań służę pomocą i doradztwem.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedz,

Dosyć często Heco Aurory wymieniane są przy Kinie Domowym. Muszę je odsłuchać razem z SUB-em (ami:))

Co do ampli to masz rację RX V685 to najwyższy model  z linii V. a 680 to najniższy model z linii AVANTAGE. 

Heco aurora 30 x2 to by była moc i fajnie będzie wyglądać przy frontach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

W 12 m2 skup się na dobrej konfiguracji 5.1. Moja propozycja to Yamaha RX-V685 w połączeniu z MusicCast 20 na tył, a na przód albo Dali Oberon, ale do kina swietnie sprawdzą się Polk Audio S50E. Subwoofer - Polk Audio HTS10 lub Klipsch R-100SW, ewentualnie jeśli budżet pozwoli wyższy model Klipsch SPL-100 i propozycja bezkonkurencyjna pod względem jakości basu, szybkości i dokładności SVS SB-1000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać. Z Warszawy masz do nas 1 godz. 20 minut drogi - cała droga autostrada. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjne ceny.

Dzięki.

Tego zestawu POLK AUDIO S50E też chce posłuchać w połączeniu z HTS10.

A wiec kandydaci do odsłuchu to 

Dali Oberon 5, Heco Aurora 700, Polk Audio S50E

Czy mogę tego wszystkiego posłuchać w salonie Q21  w kombinacji z Yamahą RX-V685? i ewentualnie do Oberonów sub SVS. 

Ps, Czy warto porównywać to Pylonem Sapphire-nieopatrznie powiedziałem żonie o tym że mogą być na zamówienie w dowolnym kolorze i za nic nie chce ich odpuścić :)

Dzięki za Pomoc. 

Piotr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy poszczególne kombinacje. Na miejscu zapewne znajdziemy jeszcze kilka innych, równie ciekawych propozycji, ale to już wyjdzie podczas odsłuchów.

Na pewno warto posłuchać Pylon Audio Sapphire 25, poza zaletą w postaci możliwości zamówienia praktycznie każdego koloru z palety RAL, to świetne dźwiękowo kolumny. Daj proszę tylko znać wcześniej na priv, zarezerwuję dla Ciebie salę odsłuchową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kornelpk napisał:

Dzięki za odpowiedz,

Dosyć często Heco Aurory wymieniane są przy Kinie Domowym. Muszę je odsłuchać razem z SUB-em (ami:))

Co do ampli to masz rację RX V685 to najwyższy model  z linii V. a 680 to najniższy model z linii AVANTAGE. 

Heco aurora 30 x2 to by była moc i fajnie będzie wyglądać przy frontach. 

Podjedź posłuchaj u nas a potem/albo eypozycze ci to do domu jak chcesz.

14 godzin temu, Kornelpk napisał:

Dzięki. Dam znać na 90% to będzie 06.06.2019 bo to najbliższy wolny dzień. Dam znać na priv. 

A co sądzisz o Q-ACOUSTIC 3050I (szare) na tle DALI HECO i POLK AUDIO? Znalazłem je przeglądając ofertę waszego salonu.

Pozdrawiam i do zobaczenia. 

 

Odsłuchaj je również na miejscu.

I weź później sprzęt na odsłuch domowy.

Salon w sklepie a w domu to dwie różne rzeczy 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...