Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 + Pylon Pearl 27


TomaszS/N

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Mam w planach kupno zestawu 5.0 lub 5.1 do salonu + kuchnia (połączone razem 35m2   9x4m). Sufit jest otwarty w szczycie trochę ponad 5m wysokości.

Budżet mam w granicach 5tyś PLN (można go trochę nagiąć), początkowo myślałem nad Yamahą RX-V685, na froncie Pylon Pearl 27 i Pylon center, a z tyłu chciałem zabudować w ścianę głośniki instalacyjne Paradigm PV-50R.

Nie jestem audiofilem ale lubię dobre i czyste brzmienie. Nie efekciarsko, tylko z dobrym smakiem zależy mi na wyrazistych wysokich tonach oraz głębokim ale precyzyjnym basie. Zestaw będzie grał różne gatunki muzyczne (elektroniczna - Depeche Mode, coś cięższego - Korn, Paradise Lost, Sepultura, Deftones, ale również bardziej melodyjnie - BROODS, Jessie Ware. Dobry film też lubimy obejrzeć ;) 

Nie mam niestety możliwości porównania różnych konfiguracji stąd pytanie czy ten zestaw zda egzamin? Na początku podobały mi się Jamo S809 (ale one raczej do muzyki klasycznej się nadają), potem zwróciłem uwagę na Dali Zensor7, JBL Arena 180, Paradigm 9 lub 11 v7, Magnat Shadow... Z uwagi na Żonę chciałbym aby głośniki dobrze się prezentowały ale wiadomo dźwięk najważniejszy ;)

Proszę Was o pomoc lub podpowiedzi czy szukać czegoś innego czy to dobry kierunek...

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Pozdrawiam

Tomek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Markcox napisał:

Jeżeli dobrze rozumiem, to muzyka gra pierwsze skrzypce, a film będzie tylko dodatkiem i to przy okazji - czemu zatem chcecie się ładować w kino?

W tym budżecie kino będzie takie sobie, natomiast w stereo już może być "nieco" lepiej ;) 

Rozkład 70% muzyka 30% inne (dla mnie), reszta rodziny w większości filmy+ gry i sporadycznie muzyka ;) Próbuje znaleźć jakiś kompromis. Kabelki w ścianie pod SAT też mam przygotowane i szkoda to zmarnować. Ewentualnie mogę poczekać i dozbierać na lepszy zestaw, sęk w tym że nie wiem co będzie dobrze ze sobą grało.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak. W pierwszej kolejności wybrałbym się do salonu audio na odsłuchy (tylko do salonu, a nie do sklepu "nie dla idiotów" i jemu podobnych) i posłuchał (na razie skupiając się samolubnie na Tobie ;)) muzyki, zarówno na zestawie 5.1 z ampli KD, jak i klasycznego stereo opartego na wzmacniaczu i dwóch frontach - oba w tym samym, założonym przez Ciebie budżecie. Przy drugim teście posłuchałbym tych samych kolumn frontowych - i na ampli KD i na wzmacniaczu stereo. Taki test nie zabierze Ci dużo czasu, do niczego też Cię nie zobowiązuje, a zdecydowanie udzieli Ci odpowiedzi na całą masę pytań. Sam będziesz wiedział wtedy, czy słuchanie muzyki na ampli KD jest dla Ciebie wystarczające, czy jednak urzeknie Cię zestaw stereo, na którym również z powodzeniem można "oglądać" filmy, czy "grać" w gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Markcox napisał:

Więc ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak. W pierwszej kolejności wybrałbym się do salonu audio na odsłuchy (tylko do salonu, a nie do sklepu "nie dla idiotów" i jemu podobnych) i posłuchał (na razie skupiając się samolubnie na Tobie ;)) muzyki, zarówno na zestawie 5.1 z ampli KD, jak i klasycznego stereo opartego na wzmacniaczu i dwóch frontach - oba w tym samym, założonym przez Ciebie budżecie. Przy drugim teście posłuchałbym tych samych kolumn frontowych - i na ampli KD i na wzmacniaczu stereo. Taki test nie zabierze Ci dużo czasu, do niczego też Cię nie zobowiązuje, a zdecydowanie udzieli Ci odpowiedzi na całą masę pytań. Sam będziesz wiedział wtedy, czy słuchanie muzyki na ampli KD jest dla Ciebie wystarczające, czy jednak urzeknie Cię zestaw stereo, na którym również z powodzeniem można "oglądać" filmy, czy "grać" w gry

Masz rację, przyjmując natomiast budżet w granicach 5k i zmieniając ampli KD na wzmacniacz stereo, biorąc pod uwagę preferencje z 1 posta "lubię dobre i czyste brzmienie. Nie efekciarsko, tylko z dobrym smakiem zależy mi na wyrazistych wysokich tonach oraz głębokim ale precyzyjnym basie." Czy zaproponowane przeze mnie kolumny zagrają ok? Czy macie może jakieś zestawy na które powinienem zwrócić uwagę (zagrają ze sobą dobrze w tych gatunkach które wymieniałem)?

Z tego co czytałem to te Pylony miały dobry stosunek jakości do ceny, Paradigm to chyba półka (albo dwie) wyżej ale czy warto dopłacać?

Edytowano przez TomaszS/N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na tą chwilę dwa zestawy, jeden na Pylonach Pearl 27 a drugi na Magnat Shadow 207 i słucham podobnej muzy (no poza DM) i powiem Ci że Magnat miażdży Pylony.Oba zestawy grały na Demonie 2500X i na Marantz NR1609.Na obu wygrywa Magnat ,do kina lepiej pasuje z Denonem a do muzy z Marantzem. Jeśli coś rozjaśniłem to bardzo się cieszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Markcox wzmacniacz zagra lepiej, ale powinieneś porównać te dwa rozwiązania. Co do kolumn to Pylon Pearl 27  w swej cenie gra przyzwoicie, ale jakiegoś mocnego basu i świetnej góry w tych kolumnach bym się nie spodziewał. Lepszym rozwiązaniem będzie Tannoy Mercury 7.4, albo wyżej Pylon Sapphire 25 tu znajdziesz więcej przestrzeni i lepszą dynamikę z dobrym basem. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TomaszS/N napisał:

Nie jestem audiofilem ale lubię dobre i czyste brzmienie. Nie efekciarsko, tylko z dobrym smakiem zależy mi na wyrazistych wysokich tonach oraz głębokim ale precyzyjnym basie. Zestaw będzie grał różne gatunki muzyczne (elektroniczna - Depeche Mode, coś cięższego - Korn, Paradise Lost, Sepultura, Deftones, ale również bardziej melodyjnie - BROODS, Jessie Ware. Dobry film też lubimy obejrzeć ;)

do twojego opisu, polecam posłuchać Polk Audio Signature s55, moim zdaniem bardzo fajne kolumny, nisko schodzący bas, ale punktowy i szybki, góra wyrazista, ale nie jest krzykliwa, kolumny potrafią zaskoczyć swoją uniwersalnością w różnych gatunkach muzyki oraz w filmach. 

Tu polecam jeszcze oprócz Yamahy, posłuchać z Denonem i Onkyo. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dalej :) ... co powiecie o Dali Oberon 5? Problem jedynie taki że przydałby się bass reflex z przodu ponieważ mam jedynie 4m szerokości pomieszczenia i nie mam możliwości odsunięcia kolumn na prawie metr od ściany. Muszę również pamiętać że mam otwarty sufit w salonie więc jest dość wysoko...

Na polu walki pozostaje:

Magnat Shadow 207

Dali Oberon 5 (7 trochę za drogie..)

Tannoy Mercury 7.4

JBL Arena 180

Paradigm 9 v7

Mimo wszystko kolumny będą napędzane przez amplituner, bazowo Yamaha RX-V685 ale może w podobnej cenie znajdzie się coś lepszego? Jeśli macie jakieś odsłuchy za sobą to proszę o opinie.

Z góry dziękuje,

Tomek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Canton GLE 496 (cały set 5.0), wyprzedażowo w komplecie razem z amplitunerem przy nieco (10-20%) zwiększonym budżecie dostaniesz naprawdę fajne kolumny. "Branża" właściwie ich tutaj nie poleca a myślę ze warto się nimi zainteresować. Nie bój się też B-R z tyłu. Nie są to kolumny o zawalistym basie, wiec nie boją się bliskiej ściany (w granicach rozsądku i akceptacji brzmienia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Ok nie wiecie jaka jest cena a juz mówicie.

Nie dwa razy. Trochę trzeba dołożyć ale ma się znacznie lepsze kolumny. Chyba lepiej tak niż pisać kolejne posty za pół roku co znowu zmienić ?

 

 

Dali Oberon 7 - 2200 PLN sztuka

Magnat Shadow 207- 1100 PLN sztuka

To jest dokładnie połowa ceny Dali :) 

Tak czy owak skłonny jestem bardziej w kierunku Dali bo tak jak napisałeś chciałbym zestaw na lata.. Z uwagi jednak na cenę na pierwszy rzut pójdą fronty i amplituner KD a w późniejszym terminie satelitki + vocal i ewentualnie subwoofer.

Czy Yamaha RX-V685 da radę napędzić te kolumny? Zagra to ze sobą dobrze? Wiem że wzmacniacz stereo byłby lepszym rozwiązaniem ale z uwagi na rozbudowę do kina domowego muszę szukać amplitunera KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Yamahę RX-V685 i też długo nic nie mogłem wybrać. Aż wreszcie trafiłem na Tannoy Mercury 7.4. Bas, przestrzeń, stereofonia naprawdę mogę zadziwić. Biorąc pod uwagę cenę, za którą kupiłem je w secie 5.1 od S4Home pozostaje tylko słuchać i się cieszyć :). Dodatkowo w kolorze walnut bardzo elegancko się prezentują. Jeśli masz możliwość odsłuchu to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...