Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4000zł


Mateusz Kucharczyk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Musisz być czujny, mam wzmacniacz, streamer, dwie końcówki i dwa zasilacze PSXR kupione używane. Z różnych źródeł -Allegro, ebay, Polska, GB Żadne z urządzeń nie spotkało „Janusza” ....czyli jednak można. Zwyczajnie nie kupuje tam gdzie nie jestem chroniony albo nie mogę sprawdzić. 

No i nie sadze że wzmacniacz rzędu 2000£ ktoś wystawia przed dom do zabrania śmieciarzom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2019 o 08:54, 1Ender napisał:

Ryzyko zawsze istnieje, ja jednak uważam, że warto. 

Pozdrawiam 

A ja uważam że nie. Kupno używanego sprzętu od sprawdzonego źródła to nie ryzyko. Ryzyko to kupowanie w sieci gdzie oferty z Hiszpania i Włoch pojawiają się co chwilę. Do tego przeróbki i modyfikacje to chleb powszedni. 

Więc ryzyko nie. Sprawdzony zakup tak.

11 godzin temu, MaGav napisał:

Przez weekend przejrzałem internet, mam dwóch odpowiadających mi faworytów w podobnej cenie (choć chyba różne style). W związku z tym mam pytanie co byście wybrali Magnat MR-780 + MCD 750 czy Onkyo TX-8390 + C-7030 ? Proszę o podpowiedzi.

W innym wątku opowiedziałem ci że nikt ci na to nie powie. Onkyo 8390 jest jeszcze niedostępny. Nikt tego produktu nie zna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Ryzyko, że kupiony używany sprzęt niezależnie z jakiego źródła może się zepsuć. Tyle w temacie. 

A nowy cóż, coraz więcej nowych sprzętów wymaga serwisu i to dużo szybciej niż porządnie zbudowane klocki paręnaście lat temu. Czy nawet jeszcze starsze, które trzymają parametry po wielu wielu latach. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zepsuć. 

Ja kupiłem w swoim życiu kilka używanych klocków z allegro. Powiem otwarcie połowa była zepsuta w momencie wysyłki od sprzedawcy. O tym mówię. Co z tego że dawniej robili lepsze klocki skoro nie wiesz co jest w środku. Na sąsiednim forum pewien znany użytkownik co jakiś czas wrzuca aukcje z wynyslonym opisem. 

Kolumny na vifa lub seas? Tylko z opisu :)

oryginalnie, nie modyfikowany sprzęt, a już okazuje się że srobki są inne. 

wiec finalnie możesz kupić sprzęt wręcz legendarny który jest na innych bebechach niż ten o którym pisano pieśni. I nie chodzi o to kto to robi. Bo pewnie wiele znawców zmodyfikuje je nawet lepiej. Ale chodzi o to że kupisz coś co gra jednak inaczej od tego samego urządzenia grającego u kogoś innego. 

to jest ryzyko. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 22.10.2019 o 20:34, MaGav napisał:

Przez weekend przejrzałem internet, mam dwóch odpowiadających mi faworytów w podobnej cenie (choć chyba różne style). W związku z tym mam pytanie co byście wybrali Magnat MR-780 + MCD 750 czy Onkyo TX-8390 + C-7030 ? Proszę o podpowiedzi.

Kupiony zestaw Magnat MR-780 + MCD 750 + Klipsch RP600m. Dłuższy opis w innym wątku. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Co prawda ten temat jest zupełnie o czymś innym, ale sugerujesz coś konkretnego? Generalnie testowałem te kolumny na:

- Cambridge Edge W (nie ta półka cenowa, ale chciałem zobaczyć jak brzmi) i brzmiało super

- Onkyo TX-8270, dynamika ok, scena w miarę ok, bez środka

- Maranz NR1200 - zupełnie nie przypiął, ni przyłatał

- Moim prywatnym Technicsie SU-V6X - całkiem całkiem, dużo lepiej, fajnie, ciepło. Tylko on wymaga już porządnej konserwacji i czyszczenia, do tego przydałoby się wyprowadzić banany.

- Cambridge CXA80 - tutaj wszystko fajnie, ale jak dla mnie był bardzo zimny i, nie wiem jak to nazwać, ale dźwięk szybko "opadał". Zdecydowanie odsłuchowo mi nie podszedł

- Wymieniona wcześniej Yamaha, brzmieniowo nie dociągająca do Edge W, ale bardzo przyzwoita. 

To na czym mi zależało to mieć urządzenie zintegrowane, ale powoli jeszcze rozważam wzmacniacz. Więc jeśli masz jakieś sugestie z czym by te Klipsche dobrze zagrały, to daj znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tą twoją wypowiedzią się zgadzam.

Ja określił bym brzmienie tych produktów tak samo.

Natomiast chodziło mi o wcześniejszą wypowiedź. Jeśli z Onkyo brakowało ci środka to nie uzyskasz go w yamaszce. Mimo że obiektywnie 803 jest znacznie lepszy. 

Zrobisz co będziesz chciał.

Ja do RP 8000 w jedyny amplituner jaki bym szedł to magnat 780. Inaczej tylko wzmacniacz.. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub Wojewoda

Z tego co piszesz miałbym dla Ciebie propozycję, ale używany wzmacniacz z daciem. Konstrukcja windidż, ale jaki dźwięk! Zdecydowanie ciepło grający, miękki lecz potężny bas z bardzo dobrą kontrolą. Masę szczegółów w średnicy. Góra lekko zaokrąglona, również dużo detali, bez klucia. Powiadają że dźwięk lekko lampowy lecz trudno mi się odnieść bo nie miałem porównania. 110 W przy 8 omach, 250 W przy 4 omach. I to się czuje. Dużo powietrza w dźwięku i ogromna swoboda grania. Brak pilota. Mnie to nie przeszkadza, bo steruję głośnością z telefonu lub pilotem od TV. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...