Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4000zł


Mateusz Kucharczyk

Recommended Posts

Witam,

Nadeszła pora na zakup zestawu stereo do salonu (ok 30m2). Powiem wprost, że nie znam się na doborze kolumn do wzmacniaczy i kompletowania całego zestawu dlatego z prośbą zwracam się do was z nadzieją, że dacie radę złożyć konkretny zestaw do ceny podanej w tytule(4000 zł ale jakby zestaw niewiele przekroczył próg to nic się nie stanie). Zależy na dobrym czystym brzmieniu z przyjemnym głębokim basem. Jeżeli podałem za mało informacji to proszę dopytywać o więcej, gdyż w temacie audio jestem kompletnie zielony. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć, a co będzie źródłem ? tzn słuchasz płyt, Spotify, Tidal, chcesz  podłączyć TV, konsolę ? 

Fajnie gdybyś posłuchał kilku zestawów. Jakie miasto ? Jest tu sporo zaprzyjaźnionej branży ale w weekend już się zaczął

Strzelając w ciemno potrzebujesz pewnie amplituner z obsługą spotify czy tidal, wejściem na TV i radiem internetowym. Polecane modele teraz to:

Onkyo 8250 ( lub 8270 z HDMI ), Yamaha R-N602, Nad C338, Pioneer SX-N30

Do tego kolumny ( do 30 metrów potrzebujesz podłogowe ) zależnie od tego jaki dzwięk lubisz ( ciepły czy analityczny, mniej lub więcej basu itd )

Melodika BL40 MK3 , Heco Audora 700, ( ode mnie polecane Polk Audio s50e bo je lubie na prawdę ) lub podobne

Z gotowych zestawów przykłądowe to:

https://s4home.pl/produkt/pioneer-sx-n30ae-heco-aurora-700/

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-elac-debut-f5.html

https://www.q21.pl/onkyo-tx-8250-polk-audio-signature-s50e.html

Jedż do sklepu posłuchać, wypożycz do domu na kilka dni, ciesz się muzyką. Jeżeli powiesz,że jesteś z forum możesz nawet coś utargować :) Jeżeli wolisz system dzielony tzn oddzielnie wzmacniacz, CD, streamer, DAC czy gramofon to napisz coś więcej.  Tak czy tak, bez odsłuchów się nie obejdzie i nie kupuj bez tego bo potem będziesz myślał a co by było gdyby :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji podałeś. Jeśli wymagana jest funkcjonalność sieciowa, spójrz na amplituner Yamaha R-N602, który połączyłbym z kolumnami Melodika BL40 MK3 lub Pylon Audio Sapphire 25. Jeśli masz inne źródło dźwięku i szukasz klasycznego wzmacniacza, spójrz na NAD C356 BEE lub trochę spokojniejszy, ale bardziej plastyczny, dokładny Audiolab 6000A w połączeniu z Heco Aurora 700. To droższy zestaw, ale dźwiękowo znacznie lepszy.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Tomasz Syta pisze, najczęściej spotify albo muzyka włączona na YT na telewizorze. Sporadycznie słuchamy z płyt, więc fajnie jakby sprzęt posiadał czytnik CD, ale wydaje mi się (mogę się mylić), że wystarczyło by dokupić zewnętrzny napęd CD na usb i by się sprawdzało na sporadyczne słuchanie płyt. Co do tego wypożyczania ze sklepu to pierwsze słyszę. Mieszkam ok 10km od Koszalina, ale nie znam żadnych sklepów ukierunkowanych na sprzęt audio. Podejrzewam, że w jakimś MediaMarkt albo MediaExpert może wyjść nieco drożej a i wybór może okazać się mniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej masz 

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=6KvpXIfHLceQrgTOvKioCA&q=sklep+audio+koszalin&oq=Sklep+audio+kosz&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.1.0.0j0i22i30l2.1647.8568..9449...1.0..0.137.1458.7j7......0....1.......8..35i39j0i67j0i131.mR3WciSVFs0#trex=m_t:lcl_akp,rc_ludocids:9759062188313831896,ru_gwp:0%2C7

oraz

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=6KvpXIfHLceQrgTOvKioCA&q=sklep+audio+koszalin&oq=Sklep+audio+kosz&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.1.0.0j0i22i30l2.1647.8568..9449...1.0..0.137.1458.7j7......0....1.......8..35i39j0i67j0i131.mR3WciSVFs0#trex=m_t:lcl_akp,rc_ludocids:9075232104229758820,ru_gwp:0%2C7

Moim zdaniem, warto podjechać posłuchać parę zestawów. 

Sklepy typu nie dla id... itp. raczej odpuść, nie kupujesz lodówki, tu warto poświęcić trochę czasu na odsłuch byś później nie narzekał że słuchanie na zakupionym sprzęcie Cię męczy. 

Dnia 24.05.2019 o 18:07, Tomasz Syta napisał:

( ode mnie polecane Polk Audio s50e bo je lubie na prawdę )

Jak byś brał pod uwagę Polk audio, to na ten metraż polecam jednak s55. 

Może też warto poczekać, bo mają wyjść nowe amplitunery stereo. 

https://www.q21.pl/blog/nowe-amplitunery-sieciowe-denon-dra-800h-i-marantz-nr1200.html

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, u nas możesz wypożyczyć urządzenia i kolumny. Za chwilę wchodzi do sprzedaży najnowszy amplituner Denon DRA-800H, który może okazać się świetną propozycją. Jest oparty na platformie Heos, ma pełne wyposażenie sieciowe, także złącza HDMI, a cena w mojej ocenie będzie bardzo atrakcyjna, naprawdę adekwatna do wyposażenia oraz jakości brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 10:51, Q21 napisał:

Jestem pewny, że nie przekroczy 3 tys. zł., z informacji które posiadamy będzie to 2500-2800 zł.

Serio?

To doskonała wiadomość dla klientów a zarazem kopniak dla dra100. Dziwne. 

Obyście mieli rację .

Dnia 27.05.2019 o 12:27, Mike24 napisał:

Mają się ukazać dwa nowe modele  Marantz NR1200 i   Denon DRA-800H , alternatywy dla Yamahy , Onkyo i wielu innych 

 

Tak. Czekamy tylko na oficjalną cenę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 27.05.2019 o 10:51, Q21 napisał:

Jestem pewny, że nie przekroczy 3 tys. zł., z informacji które posiadamy będzie to 2500-2800 zł.

 

Dnia 29.05.2019 o 08:29, S4Home napisał:

Serio?

To doskonała wiadomość dla klientów a zarazem kopniak dla dra100. Dziwne. 

Obyście mieli rację .

Tak. Czekamy tylko na oficjalną cenę.

Chyba nie ma się czym emocjonować. Wygląda na to, że, Denon DRA-800H oparty jest na amplitunerze KD Denon AVR-X1500H. Ten wyceniany jest na 2000 zł (obecnie nawet taniej, bo 1800 zł). Czemu zatem mamy się cieszyć, że jego stereofoniczna, okrojona wersja zejdzie z ceną poniżej 3000 zł? Że ma trzy pokrętła na przednim panelu? Zapewne to samo możemy sobie ustawić pilotem w menu AVR. Biorąc pod uwagę, że AVR jest wyposażony w system kalibracji Audyssey MultEQ XT, którego w DRA-800H jak się zdaje poskąpiono, to raczej żądanie za ten sprzęt takich pieniędzy jest niepoważne. Mniej za więcej. 

denon_dra-800h.jpg.a4d38f4b5266ddb7127362a07bbb9fb5.jpgAVR-X1500H.thumb.jpg.4434924feaafb5334a8dc36457618b78.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

 

 

Chyba nie ma się czym emocjonować. Wygląda na to, że, Denon DRA-800H oparty jest na amplitunerze KD Denon AVR-X1500H. Ten wyceniany jest na 2000 zł (obecnie nawet taniej, bo 1800 zł). Czemu zatem mamy się cieszyć, że jego stereofoniczna, okrojona wersja zejdzie z ceną poniżej 3000 zł? Że ma trzy pokrętła na przednim panelu? Zapewne to samo możemy sobie ustawić pilotem w menu AVR. Biorąc pod uwagę, że AVR jest wyposażony w system kalibracji Audyssey MultEQ XT, którego w DRA-800H jak się zdaje poskąpiono, to raczej żądanie za ten sprzęt takich pieniędzy jest niepoważne. Mniej za więcej. 

denon_dra-800h.jpg.a4d38f4b5266ddb7127362a07bbb9fb5.jpgAVR-X1500H.thumb.jpg.4434924feaafb5334a8dc36457618b78.jpg

Z informacji które posiadamy, DRA-800H nie jest oparty na AVR-X1500H. Oczywiście może sekcja video jest identyczna, ale to nie jest nic złego. Natomiast sekcja audio, a co za tym idzie jakość dźwięku, nie jest kopią amplitunera wielokanałowego. Zresztą za chwilę urządzenia będą w naszym salonie, będzie można posłuchać, porównać i w pełni przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej jestem ciekawy Onkyo TX-8390 którego pokazali w Monachium - pewnie to kontra do 803 yamahy-  oby był lepszy od 8270 , ciekawe czy wydadzą również wersję bez hdmi 

 

i znowu białe napisy na wyświetlaczu, to już mogli zostawić te zielone jak w poprzednich seriach...

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2019 o 18:46, Sammael napisał:

bardziej jestem ciekawy Onkyo TX-8390 którego pokazali w Monachium - pewnie to kontra do 803 yamahy-  oby był lepszy od 8270 , ciekawe czy wydadzą również wersję bez hdmi 

 

i znowu białe napisy na wyświetlaczu, to już mogli zostawić te zielone jak w poprzednich seriach...

Jeśli będzie to cena rn803 albo niewiele więcej i jej jakość to nie ma potrzeby rezygnować z HDMI. Wówczas i tak zepchnie yamahe do lamusa. Tam z kolei mamy jeszcze kalibrację.

Ciekaw jestem na ceny i realnej jakości.

Dnia 8.06.2019 o 06:18, Sammael napisał:

kolor napisów wyświetlacza - moja gafa - w srebrnym białe ale w czarnym zielone... żeby tylko jedyną różnicą pomiędzy 8270 nie była tylko sekcja video - hdmi 4K hdr    

To już standard. Prawdę mówiąc tak po prostu lepiej pasuje. Dawniej byl taki lekko pomarańczowy w srebrnych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli będzie to cena rn803 albo niewiele więcej i jej jakość to nie ma potrzeby rezygnować z HDMI. Wówczas i tak zepchnie yamahe do lamusa. Tam z kolei mamy jeszcze kalibrację.

Ciekaw jestem na ceny i realnej jakości.

 

image.thumb.png.d48eb8c14656903b4f37aeae9092bef1.png

 

cena w przedsprzedaży taka jak widać na obrazku :) koło usb jest dodane setup mic - więc dodali kalibrację :) - chociaż nie wiem czy jest ona sensowna - kolega ma 803 i mówi ze jak ustawił kalibracje na fotel gdzie siedzi to jest OK , ale jak się ruszy 2 metry w bok lub do przodu to robi się kicha. Z tego co widzę to ten model ma obudowę wyższą od poprzednika. 

 

 

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kalibracja taka jak w amplitunerach kina czyli accueq to jest to jedynie ustawienie odległości i mocy. Powiedzmy ok. Nie uważam tego jednak za przydatne.

Cena ok. Pytanie teraz jak z jakością czy będzie to zbudowane na bazie 9150 czy to jednak ekstra rozbudowany 8270. 

Konkurent dla nowego Denona i marantza w każdym razie jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...