Skocz do zawartości

Dobre Monitory do 45m2


Marek231984

Recommended Posts

Witam, 

 

Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Mam amplituner Yamaha rn-602, poszukuję dobrych monitorów, podłogowe wykluczone z różnych przyczyn, moje typy to :

1. Audio silver 2 

2. Dali opticon 2

3. Dynaudio excite x14 

4. Dynaudio Emit 20 

5. B&W cm5

6. Heco Celan GT 302

7. Studio 16 Hertz - Canto II

Nie wiem, które zagrają dobrze z Yamahą. 

Celuje w nowe lub używki, ale mają zagrać dobrze w takim pomieszczeniu dobrym basem i wyraźną górą. 

Edytowano przez Marek231984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oj, monitory do 45m2 ?. Zaryzykowałbym Klipsch RP-600M. Sądzę, że będzie to jedna z niewielu konstrukcji, która będzie w stanie w miarę dobrze nagłośnić Twój salon.Zazwyczaj nie rekomendujemy połączenie Yamaha z Klipsch, ale w tym wypadku to może się sprawdzić, tym bardziej że poszukiwane jest brzmienie z wyeksponowanymi skrajami pasma. Powyższe kolumny są wysoko skuteczne i efektywnie potrafią nagłośnić większy salon.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Nie ma także problemu z wypożyczeniem kolumn do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Oj, monitory do 45m2 ?. Zaryzykowałbym Klipsch RP-600M. Sądzę, że będzie to jedna z niewielu konstrukcji, która będzie w stanie w miarę dobrze nagłośnić Twój salon.Zazwyczaj nie rekomendujemy połączenie Yamaha z Klipsch, ale w tym wypadku to może się sprawdzić, tym bardziej że poszukiwane jest brzmienie z wyeksponowanymi skrajami pasma. Powyższe kolumny są wysoko skuteczne i efektywnie potrafią nagłośnić większy salon.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Nie ma także problemu z wypożyczeniem kolumn do testu.

Dzięki macie teraz w wyprzedaży model Dynaudio excite x14, jak one sobie poradzą? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Melo-man napisał:

Przecież monitory zajmują ze standami tyle samo miejsca co standardowe podłogówki.

Do takiego pomieszczenia monitory to bardzo zły pomysł.

Monitory będą stały na bardzo duże półce, która idzie przez pół salonu. Niestety mam dużo przeszklenia w salonie i mnóstwo zabudowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek231984 napisał:

Monitory będą stały na bardzo duże półce, która idzie przez pół salonu. Niestety mam dużo przeszklenia w salonie i mnóstwo zabudowy. 

Cos tak czułem ... :(

Wypożycz i posłuchaj Chario Syntar 523R

edytka:

Ale przy założeniu ze ta pólka jest nisko - na wysokosci np. 30-40 cm

 

Nie kupuj w ciemno, szczególnie dodając że chcesz aby wysokie i niskie grały porządnie - bo moze to być źle zrozumiane.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

W takim metrażu to może być różnie. Najgorzej będzie jak będziesz słuchał cicho. Wtedy zabraknie Ci basu. Bez suba może być ciężko. Z Yamahą zestawić trzeba coś, co brzmi miękko i spokojnie. Zestawienie z jasnymi głośnikami może być największym problemem.

Możesz mi jakieś doradzić?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miras23 napisał:

W takim metrażu to może być różnie. Najgorzej będzie jak będziesz słuchał cicho. Wtedy zabraknie Ci basu. Bez suba może być ciężko. Z Yamahą zestawić trzeba coś, co brzmi miękko i spokojnie. Zestawienie z jasnymi głośnikami może być największym problemem.

Jakie kolumny tak grają?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że co nie którzy się tu skrzywią. Ale sprawdź koniecznie: Indiana Line Diva 262. To przyciemnione w zakresie góry głośniki i w dodatku łagodne i ciepłe. Bardzo mi zapadły w pamięci, przy pewnym odsłuchu. Zgoda, że to niższa klasa niż niektóre przez Ciebie wymienione ale polecam Ci posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadne.

1,6,7 są najlepszymi typami ale i tak do 20-25m.

Możesz oczywiście sprawdzić u siebie ale moim zdaniem po wstępnym odsłuchu i nawet akceptacji po pewnym czasie będzie ci czegoś brakować.

Silver 2 tudzież nowe 100 to jedyne kolumny w tym zestawieniu z 20 cm basem. Więc je weź na pierwszą próbe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z Kefami powinno być zupełnie ok, a po uzupełnieniu dobrym subwooferem może być lepiej niż z dobrymi podłogówkami. Te kolumny zupełnie nisko schodzą z basem, choć nie będzie raczej jego przesytu. Głośniki o dużym liniowym skoku membrany powinny grac głośno bez kompresji.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

Zrób zdjęcia solonu z 4 stron. Ja mam trochę więcej niż 20 m kw i mam podlogowki. Jak chcesz dobry dźwięk potrzebny będzie kompromis. Chyba, że muzyka w tle. Ale imprezy raczej nie zrobisz. 

Pozdrawiam 

 

Screenshot_20190527_144643_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20190527_144627_com.android.gallery3d.jpg

Na rysunku technicznym widać okna. 

12 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że z Kefami powinno być zupełnie ok, a po uzupełnieniu dobrym subwooferem może być lepiej niż z dobrymi podłogówkami. Te kolumny zupełnie nisko schodzą z basem, choć nie będzie raczej jego przesytu. Głośniki o dużym liniowym skoku membrany powinny grac głośno bez kompresji.

Dzięki, a jaki subwoofer polecasz do nich? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...