Skocz do zawartości

Dobre Monitory do 45m2


Marek231984

Recommended Posts

Dnia 29.05.2019 o 11:26, Miras23 napisał:

Żeby głosić, że się coś nie sprawdzi to musisz mieć duże doświadczenie.

1) przesłuchać wielu zestawów z małą membraną i różnej jakości elektroniką w małym pomieszczeniu

albo przesłuchać kilku zestawów z małą <=16cm membraną, a potem od niechcenia jednego zestawu z dużym niskotonowcem, jak było w moim przypadku. I wtedy już wiedziałem, że nie wrócę nigdy do małych. Ale co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hej

No ja akurat trafiłem na onkyo a-5vl od znajomego za grosze 400zeta mega zadowolony jestem. Wystarczy poczytać co potrafi ten wzmacniacz. Oczywiście na rynku jest wiele innych . Miałem wydać 4000koła na nowy wzmachol i się wstrzalem i jak dla mnie to była mądra decyzja. Mam to co chciałem.  Jesli kupisz na allegro zawsze masz prawo oddać a do tego masz kilka setek do przodu. Sprzet spada na cenie strasznie. Warto pomyśleć.  Teraz poluje na glosniki co sprzedałem 10lat temu Technics sb-T200 które tez sporo potrafią.  Na spokojnie poczytaj i rozgladnij sie jest naprawdę wiele okazji. Jest też komis w Myślenicach koleś ma też dużo fajnego sprzętu ma nick Pumperek na allegro.  Bądź cierpliwy nie śpiesz się a trafisz i to w super cenie. 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Widze, ze koledze w pomieszczeniu kazdej wielkosci (male czy ogromne) basu wystarczy z tych 15 cm monitorow  z dobra elektronika, ale to juz kwestia gustu

Podpieram to przykładami. Wiem jak pracuje dany monitor z elektroniką za x,x2 czy x5 kwoty. Jest jeszcze pojęcie względne co do ilości basu.

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Widze, ze koledze w pomieszczeniu kazdej wielkosci (male czy ogromne) basu wystarczy z tych 15 cm monitorow  z dobra elektronika, ale to juz kwestia gustu

No i jeszcze skąd ta zasada, że te membrany muszą być takie duże? W Tonsilach bylo 30 cm i nie działo się tam nic szczególnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Tylko jeżeli kupujesz od firmy

To fakt, brak faktury, czasem gwarancji. 

Po rozmowach z q21.pl wypożyczyłem kf q350 i emity 20. Potem wezmę może klipschy rp-600. Zobaczę i porównam, docelowo i tak dojdzie subwoofer. Szwagier ma też Yamaha rn-602 i klipsch rp-280f,więc wiem jak Klipsch gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miras23 napisał:

Podpieram to przykładami. Wiem jak pracuje dany monitor z elektroniką za x,x2 czy x5 kwoty. Jest jeszcze pojęcie względne co do ilości basu.

No i jeszcze skąd ta zasada, że te membrany muszą być takie duże? W Tonsilach bylo 30 cm i nie działo się tam nic szczególnego.

Co do altusow to sie zgodze bo sam mialem model altus 300 duza membrana i basu wcale jak na wielkosc przetwornika. Jakosc tego przetwornika mierna, ale co mozna sie spodziewac po kolumnach podlogowych za taka cene.

Ja jako przyklad moge podac czego mialem okazje posluchac na wzmacniaczu Musical Fidelity M5si monitorow z 18cm i 20cm przetwornikami tj. Elac 244.3, Dali Zensor 3, Canton GLE 436.2, Canton Chrono 513, Canton Chrono SL 536, Canton Vento 836, MA Silver 2, MA Silver 100. Po odsluchaniu tych kolumn podlaczylismy kolumny w podobnych cenach tj. do 6000zl z mniejszym przetwornikiem 16,5cm i 17cm m.in. B&W 685 (ktore tez mialem) i wyraznie brakowalo niskich tonow. Wedlug mnie mnie podlaczajac lepsza elektronike ta roznica miedzy kolumnami podstawkowymi z malym i duzym przetwornikiem jeszcze sie zwieksza tj. czasami przepasc (brak basu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 45 m2 więc też powinno być dobrze. A poza tym sprawdzisz jak zagrają podlogowki u Ciebie. Ja jestem za takimi właśnie kolumnami w Twoim pomieszczeniu. 

Poza tym u mnie jest około 23 m2 i mam kolumny podłogowe. Nie ma się co obawiać że za duże. 😁 Samo miejsce odsłuchowe to około 18 m2. 

Polecam sprawdzić. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2019 o 11:26, Miras23 napisał:

1) przesłuchać wielu zestawów z małą membraną i różnej jakości elektroniką w małym pomieszczeniu

 

Jezeli chodzi o mniejsza membrane to uwazam ze tylko KEF R300 jest z dobrym basem oczywiscie w cenie do 6000zl.

Dnia 31.05.2019 o 19:06, lysyrafal napisał:

Ja jako przyklad moge podac czego mialem okazje posluchac na wzmacniaczu Musical Fidelity M5si monitorow z 18cm i 20cm przetwornikami tj. Elac 244.3, Dali Zensor 3, Canton GLE 436.2, Canton Chrono 513, Canton Chrono SL 536, Canton Vento 836, MA Silver 2, MA Silver 100. Po odsluchaniu tych kolumn podlaczylismy kolumny w podobnych cenach tj. do 6000zl z mniejszym przetwornikiem 16,5cm i 17cm m.in. B&W 685 (ktore tez mialem) i wyraznie brakowalo niskich tonow. Wedlug mnie mnie podlaczajac lepsza elektronike ta roznica miedzy kolumnami podstawkowymi z malym i duzym przetwornikiem jeszcze sie zwieksza tj. czasami przepasc (brak basu). 

Do tych kolumn ktore mialem okazje posluchac a zapomnialem napisac z 18cm przetwornikiem jest jeszcze Dali Oberon 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2019 o 22:50, Marek231984 napisał:

Jestem po odsłuchu na Dynaudio emit 20, no cóż było dobrze, ale góra była ostra, nie wiem czy pasują do yamahy, poczekam na kf q350. 

Dynaudio i ostra góra?:( Co było w reszcie toru?

Sprawdzałeś w salonie czy u siebie?

Lysyrafal ale one i tak nie nadają się do takiego pomieszczenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Lysyrafal ale one i tak nie nadają się do takiego pomieszczenia.

 

Zgadzam, ze nie jest to najlepsze rozwiazanie tylko propozycje napewno lepsze niz monitory z mniejszym przetwornikiem. W takim razie autorowi tematu pozostaja tylko kolumny podlogowe. Szkoda, ze nie ma mocniejszego amplitunera lub najlepiej wzmacniacza do tak duzego salonu. Nie wiem czy sie troszke nie pospieszyl z kupnem Yamaha R-N602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Czy aby na pewno  2 x 158 W (przy 4 omach), które może dostarczyć ta Yamaha to mało i trzeba w tym przypadku szukać czegoś mocniejszego?

Uwazam, ze ten amplituner mimo dobrych checi jest za slaby. Mialem amplituner Yamaha R-S700 i tez mial podobna moc tz. 2 x 160 W (przy 4 omach), ale w duzo mniejszym pomieszczeniu i byl za slaby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kraft napisał:

Czy aby na pewno  2 x 158 W (przy 4 omach), które może dostarczyć ta Yamaha to mało i trzeba w tym przypadku szukać czegoś mocniejszego?

Sam dobrze wiesz jak działa moc. Oprócz czystych watów. Trzeba mieć zapas w amperach.

Czemu Yamaha mająca 140w na kanał zagra gorzej od xindaka w klasie A mającego 25w na kanał.

12 godzin temu, MobyDick napisał:

Yamahy, szczególnie te tańsze tak maja że mimo sporej mocy elektrycznie wydają się dźwiękowo słabsze. To zjawisko dotyczy szczególnie wielu amplitunerów kd różnych producentów.

Dokładnie tak. Brak tak zwanej rezerwy prądowej. Lata temu jeszcze przed przejęciem przez Samsunga amplitunery AV harmana szczyciły się niską mocą a wysoka rezerwa. I faktycznie grały fajnie, chodź były awaryjne.

12 godzin temu, Kraft napisał:

Słowo-klucz.

Są.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Sam dobrze wiesz jak działa moc. Oprócz czystych watów. Trzeba mieć zapas w amperach.

Czemu Yamaha mająca 140w na kanał zagra gorzej od xindaka w klasie A mającego 25w na kanał.

Brak tak zwanej rezerwy prądowej.

To jaki "zapas w amperach" i "rezerwę prądową" ma Yamaha, a jaki Xindak? Można prosić o konkretne wartości?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...