Skocz do zawartości

Dobre Monitory do 45m2


Marek231984

Recommended Posts

Dobrze aby był to subwoofer do muzyki a nie coś z naciskiem na robienie rozwlekłych burczeń w niewybrednym kinie domowym. Sporo zależy od tego ile chcesz na niego przeznaczyć. Lepiej kupić coś z drugiej ręki o dobrej jakości niż byle co, co gra tylko głośno. Taki subwoofer może być nawet stosunkowo niewielki. Np. coś marki REL lub Velodyne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

8 minut temu, MobyDick napisał:

Dobrze aby był to subwoofer do muzyki a nie coś z naciskiem na robienie rozwlekłych burczeń w niewybrednym kinie domowym. Sporo zależy od tego ile chcesz na niego przeznaczyć. Lepiej kupić coś z drugiej ręki o dobrej jakości niż byle co, co gra tylko głośno. Taki subwoofer może być nawet stosunkowo niewielki. Np. coś marki REL lub Velodyne.

Te modele podłącza się na kabel?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem żadne.

1,6,7 są najlepszymi typami ale i tak do 20-25m.

Możesz oczywiście sprawdzić u siebie ale moim zdaniem po wstępnym odsłuchu i nawet akceptacji po pewnym czasie będzie ci czegoś brakować.

Silver 2 tudzież nowe 100 to jedyne kolumny w tym zestawieniu z 20 cm basem. Więc je weź na pierwszą próbe.

Pozdrawiam

S4home,

Co z tego, że tam jest woofer 20 cm na basie, jak podłączysz do tego "flaczka" bez prądu i na basie będzie ..upa?

Nie doceniasz widzę małych membran. Dawno temu miałem następującą konfigurację w 20m2. 

-Głośniki B&M CM1 (wersja 1)

-Wzmacniacz Electrocompaniet ECI5

-Odtwarzacz Electrocompaniet ECC1

wiesz coś działo z tym głośnikami za trójkę? 

 

Niestety ale elektronika i jeszcze raz elektronika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 22:55, Miras23 napisał:

S4home,

Co z tego, że tam jest woofer 20 cm na basie, jak podłączysz do tego "flaczka" bez prądu i na basie będzie ..upa?

Nie doceniasz widzę małych membran. Dawno temu miałem następującą konfigurację w 20m2. 

-Głośniki B&M CM1 (wersja 1)

-Wzmacniacz Electrocompaniet ECI5

-Odtwarzacz Electrocompaniet ECC1

wiesz coś działo z tym głośnikami za trójkę? 

 

Niestety ale elektronika i jeszcze raz elektronika...

To że jest to jeden z wymogów osiągnięcia basu w takim pomieszczeniu.

Oczywiście nadal uważam że i tak się nie sprawdza. Mówię tylko że z tych modeli miały by go po prostu najwięcej.

Kwestia suba to kwestia dużej kasy.

Tutaj tel t5i to i tak mało.

T7i albo tannoy ts2.12

Ale zgadzam się że przy lepszych monitorach ograniczeniem była by znowu elektronika 

Tutaj naturalny wybór topowy prostu podłogówki i tyle.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby głosić, że się coś nie sprawdzi to musisz mieć duże doświadczenie.

1) przesłuchać wielu zestawów z małą membraną i różnej jakości elektroniką w małym pomieszczeniu

2) pamiętaj, że każde pomieszczenie to inne ściany. Spotkałeś się z sytuacją, że w 30m2 i to dobrze zaadaptowanym! Był wielki bas z monitorów 15 cm? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MobyDick napisał:

Mitem jest to że większej średnicy membrana zawsze daje niżej schodzący bas. Często może grać głośniej. Sporo zależy tu od oczekiwań i budowy samego głośnika, oraz samej kolumny.

Myślę sobie, czy nie wypożyczyć Emit 20, dla porównania dla KF q350. Mało jest porównań dla tych par monitorów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest wzmacniacz o dobrej kontroli basu i sporej energii. W  przeciwnym wypadku bas będzie słaby dynamicznie i słabo kontrolowany. To są bardzo wymagające kolumny i często na forum pojawiały się wątki gdzie ktoś szukał do nich dobrego wzmacniacza i okazywało się że aby sprostał ich wymaganiom nawet używany ciężko było przełknąć ze względu na cenę. Można też zaakceptować że z takim wzmacniaczem jak się ma lepiej nie będzie. Często wtedy pojawiała się opcja z wymianą kolumn na mniej wymagające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie należy patrzeć w taki sposób. Każdy wzmacniacz gra trochę inaczej i nie znaczy to że ten którego nie mamy musi być lepszy. Dobrze wybrać kolumny które grają jak lubimy i dobrać do nich wzmacniacz który będzie z nimi dobrze współpracował. Do tego powinien odpowiadać funkcjonalnie. Kolumny Dynaudio są dość specyficzne, jeśli chodzi o dobór wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miras23 napisał:

Żeby głosić, że się coś nie sprawdzi to musisz mieć duże doświadczenie.

1) przesłuchać wielu zestawów z małą membraną i różnej jakości elektroniką w małym pomieszczeniu

2) pamiętaj, że każde pomieszczenie to inne ściany. Spotkałeś się z sytuacją, że w 30m2 i to dobrze zaadaptowanym! Był wielki bas z monitorów 15 cm? 

 

Czy pytanie jest do mnie?

Tyle że nad 338 wcale nie jest ekstra wydajniejszy .dodatkowo jego klasa D przeciętna przy cichym odsłuchu powoduje brak dynamiki. Jak już w nada to mogłeś iść w 326bee starszą linie.

No ale to już nie ważne.

Nadal problemem nie jest tu sama elektronika tylko ograniczenie tak wielkiego pomieszczenia nagłaśniającego monitorami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 09:47, Marek231984 napisał:

Dzięki macie teraz w wyprzedaży model Dynaudio excite x14, jak one sobie poradzą? 

Słuchałem, fajne monitory ale małe do malutkich pomieszczeń, ja mam Emity 20 i też będą za małe do twojego pomieszczenia.

Jak szukałem monitorów dla siebie słuchałem Monitor Audio Silver 100 które posiadają duży przetwornik średnio-nisko tonowy może wystarczy dla twojego pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2019 o 11:26, Miras23 napisał:

Żeby głosić, że się coś nie sprawdzi to musisz mieć duże doświadczenie.

1) przesłuchać wielu zestawów z małą membraną i różnej jakości elektroniką w małym pomieszczeniu

2) pamiętaj, że każde pomieszczenie to inne ściany. Spotkałeś się z sytuacją, że w 30m2 i to dobrze zaadaptowanym! Był wielki bas z monitorów 15 cm? 

 

Widze, ze koledze w pomieszczeniu kazdej wielkosci (male czy ogromne) basu wystarczy z tych 15 cm monitorow  z dobra elektronika, ale to juz kwestia gustu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2019 o 13:44, Marek231984 napisał:

Coraz bardziej uświadamiam sobie, że zakup tej Yamahy, to chyba nie był dobry pomysł. Zależało mi na musiccast, i podłączenie telewizora do amplitunera.

A można było kupić Nad C338, do tego Yamaha wxad-10, dobre monitory. Pewnie zagrałoby lepiej i byłyby te same funkcje  co r-n 602🤔

Pomyśl o używanym wzmacniaczu do tego wxad- 10. 

Ja tak zrobiłem i mega pozytyw yamaha 602 odpuść.  Trzeba być cierpliwym dużo odsłuchow a taką możliwość daje S4home i za to będę im wdzięczny bo dzięki nim mam obraz czego chce i nie musi to być nowe a może zagrać pięknie.  

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ars_Poland napisał:

Pomyśl o używanym wzmacniaczu do tego wxad- 10. 

Ja tak zrobiłem i mega pozytyw yamaha 602 odpuść.  Trzeba być cierpliwym dużo odsłuchow a taką możliwość daje S4home i za to będę im wdzięczny bo dzięki nim mam obraz czego chce i nie musi to być nowe a może zagrać pięknie.  

Pozdro

Hej, a co masz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...