Skocz do zawartości

Nowe kolumny do Yamaha RN-602


elscatako

Recommended Posts

Czołem! 

Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawy Yamaha RN-602 + kolumny ELAC B6 v1. 

Ostatnio jednak chodzi mi po głowie chęć ulepszenia zestawu i zacząć chciałem od kolumn. Mój budżet to od 4000 do 6000 zł.

Pokój, w którym będą odsłuchiwane, ma 7,6m na 3,5m, więc około 26 m2. Kolumny stoją przy dłuższej ścianie i ja siedzę po drugiej ich stronie - mam więc do nich około 3 metrów (poniżej plan). 

Wykorzystuje je głównie do słuchania muzyki (rock, klasyczna, filmowa, bossa nova) i oglądania filmów. Źródło to w 90% Spotify. Głośność średnia - mieszkam w bloku, więc nie mogę sobie pozwolić na odpalaniu muzyki na pełen regulator.

Zastanawiam się też czy pozostać przy podstawkach, czy przejść na kolumny podłogowe. Ew. podstawki + osobno subwoofer?

Przeglądając internet i recenzje wytypowałem następujące modele:

  • Monitor Audio Silver 100
  • Monitor Audio Silver 200
  • Monitor Audio RX6 (używane)
  • Focal Aria 906
  • Revel Concerta M16
  • B&W 706 S2
  • Dynaudio Excite X18 (dobra promocja)
  • rozważam jeszcze poczekanie na Elac Carina, bo czytałem dobre rzeczy o nich i jakość Elaców mi bardzo odpowiada

 

Będę wdzięczny za rady w doborze. Jakie modele polecacie do takiego metrażu i amplitunera?

 

E6yqHCb.png

Edytowano przez elscatako
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w Twoim pomieszczeniu możesz zastosować kolumny podstawkowe oraz podłogowe. Nie brałbym pod uwagę Dynaudio Excite oraz B&W serii 700. To konstrukcje, które wymagają mocniejszego, bardziej wydajnego wzmacniacza. Natomiast gorąco namawiałbym na posłuchanie Buchardt Audio S300 MK, z Twojej listy Focal Aria 906 i Monitor Audio Silver 100.

Zapraszam na odsłuchy, porownania, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

w Twoim pomieszczeniu możesz zastosować kolumny podstawkowe oraz podłogowe. Nie brałbym pod uwagę Dynaudio Excite oraz B&W serii 700. To konstrukcje, które wymagają mocniejszego, bardziej wydajnego wzmacniacza. Natomiast gorąco namawiałbym na posłuchanie Buchardt Audio S300 MK, z Twojej listy Focal Aria 906 i Monitor Audio Silver 100.

Zapraszam na odsłuchy, porownania, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Dziękuje za odpowiedź. Czy kolumny podłogowe są "lepsze" od podstawkowych? Biorąc pod uwagę, że są droższe, czy lepiej kupić podstawki z wyższej serii danej marki, czy podłogowe z niższej serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kończy się logika, zaczyna się audiofilizm. Tak więc, nie za bardzo pomogłeś koledze;)

2 godziny temu, elscatako napisał:

Czy kolumny podłogowe są "lepsze" od podstawkowych? Biorąc pod uwagę, że są droższe, czy lepiej kupić podstawki z wyższej serii danej marki, czy podłogowe z niższej serii?

Spór o to trwa od dziesięcioleci. Nikt nie udzieli na to pytanie rozstrzygającej odpowiedzi. Za każdą z opcji stoją mocne argumenty. Każdy musi to rozstrzygnąć w odniesieniu do swojego pomieszczenia, gustu i repertuaru, którego słucha.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe zazwyczaj zagrają głośniej (za wyjątkiem konstrukcji dwuglosnikowych) oraz niżej zejdą na basie. Ale dodatkowe głośniki i duża obudowa swoje kosztują. W niskich zakresach cenowych monitory powinny grać lepiej, czyściej. Jednak im wyższa kwota to proporcje zaczynają się zmieniać na korzyść podłogowych.  

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1424890637622912

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie. Kolumny podłogowe jeśli masz na to miejsce.

W tej cenie przy opcji nie zmiany elektroniki elac uni fi FS, kef q750 na prawdę wyciągnął z elektroniki maksimum.

Jest jeszcze opcja wymiany amplitunera i wówczas rn803 z kef r300 czy heco aurora 700 także znacznie poprawia twój odbiór muzyki.

Napisz do nas to wyślemy ci sprzęt na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Idzie. Kolumny podłogowe jeśli masz na to miejsce.

W tej cenie przy opcji nie zmiany elektroniki elac uni fi FS, kef q750 na prawdę wyciągnął z elektroniki maksimum.

Jest jeszcze opcja wymiany amplitunera i wówczas rn803 z kef r300 czy heco aurora 700 także znacznie poprawia twój odbiór muzyki.

Napisz do nas to wyślemy ci sprzęt na odsłuch.

Pozdrawiam

Docelowo chce zmienić wzmacniacz, ale budżetowo robię to krok po kroku.

Chciałbym więc kolumny, które z moim wzmacniaczem zagrają lepiej od obecnych Elaców, a jednocześnie jak wymienię później wzmacniacz, to będą grały jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2019 o 13:14, elscatako napisał:

Dziękuje serdecznie za konstruktywne komentarze. 

 

Mam jeszcze pytanie - czy mój wzmacniacz uciągnie Monitor Audio Silver 200?

Moim zdaniem z tego MA Silver 200 nie bedziesz zadowolony jezeli chodzi o niskie tony i sa dosc drogie. Jezeli zdecydujesz sie na podlogowki to posluchaj DALI OBERON 7 sa duzo tansze i do bloku napewno wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Poprzednia tak.

200tka nowej serii to nie jest do końca odpowiednik starej 6ki.

Z czym ty słuchałeś i gdzie?

z Cambridge Audio w Łodzi, tyle mogę napisać :)  Na pewno nowe Silvery są mniej nachalne niż poprzednie wersje, ale nie mógłbym ich mieć. Chyba, że za to wykonanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2019 o 15:17, Miras23 napisał:

z Cambridge Audio w Łodzi, tyle mogę napisać :)  Na pewno nowe Silvery są mniej nachalne niż poprzednie wersje, ale nie mógłbym ich mieć. Chyba, że za to wykonanie.

Jak dla mnie stara seria MA Silver 1, 2, 6, 8, 10 gra zdecydowanie lepiej, a nowa jest mocno przereklamowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...