Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu


szymon kopec

Recommended Posts

Witam,

Nie znam się na sprzecie audio, więc będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.
Opiszę sytuację, żeby było łatwiej ocenić:
Sprzęt będzie używany: głównie do słuchania muzyki, trochę radia i czasmami jako wsparcie pod tv przy filmie.

Muzyka będzie głównie z komputera (chyba najlepsza opcja to bluetooth) spotify itp.

Zależy mi na tym, żeby był to sprzęt uniwersalny, żeby rano włączyć sobie radio do śniadania, posłuchać muzyki i czasami użyć przy tv.

Ważne jest, żeby dzwięk był przestronny, ponieważ słuchając muzyki najczęściej kręcę się miedy salonem a kuchnią albo siedzę przy biurku.

Początkowo zastanawiałem się międzu jakimś saundbarem a miniwieżą (Panasonic SC-PMX80) z budżetem do 1000zł, ale mogę powiększyć budżet do 2000zł jeżeli warto.
Zainteresował mnie również sprzęt: https://www.hfc.com.pl/test/3434,polk-audio-magnifi-mini.html

Zależy mi na jakości, ale nie jestem audiofilem, więc takie budżetowe rozwiązanie mnie zadowoli. Dodam jeszcze, że odpadją rozwiązania z kilkoma głośnikami i kablami ciągnącymi się po mieszkaniu. 
Co będzie najlepszym rozwiązaniem?

pokoj.jpg.8726fd6f8732f1d042dc94ca89c78344.jpg

 

 

Edytowano przez szymon kopec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli przede wszystkim system będzie wykorzystywany do odsłuchu muzyki, odradzam soundbar. Tego typu urządzenia są konstruowane przede wszystkim do uzupełnienia telewizora. Znacznie lepszą dla Ciebie opcją będzie wybór amplitunera sieciowego oraz dopasowanych kolumn. Budżet nie jest duży, ale jeśli możemy troszeczkę jeszcze go zwiększyć, zaproponowałbym zestaw np. Pioneer SX-N30AE z kolumnami Magnat Shadow 203 lub jeszcze lepszy Yamaha R-N402D z Heco Aurora 300. Powyższe amplitunery mają pełną funkcjonalność sieciową, obsługują serwisy streamingowe. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ten soundbar w ofercie, rzeczywiście nie jest to typowy soundbar, ale niestety w stosunku do klasycznego zestawu stereo przy odsłuchu muzyki jednak jest dużym kompromisem. Jeśli zależy Ci na dźwięku przy filmach, a muzyka jest tylko dodatkiem, tłem, można go rozważyć. Jeśli jednak muzyka będzie dominująca, pozostaję przy moich propozycjach klasycznych zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...