Skocz do zawartości

PMC Fact 8


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

14 godzin temu, Fafniak napisał:

Już nie pamiętam wszystkiego ale "pełny OLED" kosztuje nadal krocie

Co masz na myśli pełny OLED? Nie stoję w temacie zbyt dobrze ale są pół oledy ? A resztę LED? Chyba nie. Teraz ceny od 6k za 55 cali i 8-9k za 65 cali to taki standard za oleda. Czy to LG czy Philips. Panasonic z dobrym mogą być faktycznie droższe. Ale na dzień dzisiejszy nie widzę sensu dokładać.

Wracając do tematu.

John mamy te pmc 24 i audiophysic jeśli tylko chciał byś sprawdzić z czystej ciekawości to od razu dawaj znać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fafniak napisał:

O ile pamiętam chodzi o sposób podświetlenia który w tańszych wersjach jest zaprzeczeniem instrukcji OLED

Które to na przykład? Nie sprawdzam cię. Dopytuje.

 

21 minut temu, audiowit napisał:

Piotrze, John mieszka w UK...

A Ty Piotrze na co bys postawil pmc czy audiphisik?

A też prawda. To trzeba szukać na miejscu lokalnego S4 do pozyczenia.

Ja lubię dzwiek audio physics. Nie co prawda każdego ale podoba mi się ich przestrzenność swoboda grania. Jestem jednak za pmc. Te kolumny nie oo prostu urzekły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Fafniak napisał:

O ile pamiętam chodzi o sposób podświetlenia który w tańszych wersjach jest zaprzeczeniem instrukcji OLED

Nie jestem zbyt rozeznany w technologiach telewizyjnych, ale z tego co wiem, w OLED'ach matryce nie są podświetlane. Każdy piksel to dioda, która jest źródłem światła, podobnie jak to ma miejsce w telewizorze plazmowym - chodzi oczywiście tylko o świecenie pikseli.

O, to żeśmy się wykazali w tej samej chwili 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audiowit napisał:

Moj piecyk bierze 800W non stop. Temperatury nie sprawdzałem ale reki na nim nie utrzymasz.

Witek ( @audiowit), czy Twój Plinius był w jakiś sposób modyfikowany odnośnie prądu spoczynkowego? Pytam, bo zajrzałem z ciekawości do instrukcji Waszych sprzętów i tam podany jest pobór 500W w przypadku Twojego, natomiast u @JohnDoe 370W. Nie zgadza się więc ani u Ciebie, ani u JohnDoe.  Czyżby grzebanie w sprzęcie było bardziej powszechne? :) 

A zajrzałem, bo u mnie wzmacniacz osiąga podobną temperaturę jak u JohnDoe, tj jakieś 38C, ale przy poborze 150W. Wychodzi na to,  że w Pliniusy bardzo skutecznie odprowadzają ciepło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś radiatory. A jesli chodzi o pobor to chyba nawet u mnie na tabliczce jest 800W. Jak wroce do domu to sprawdzę.

Ale i tak to nic, bo monosy na 211 biorą 1kW :)

No jest napisane pobór 800W.

W instrukcji doczytałem, ze w klAB moc 400W w klA 100W oczywiscie przy 8ohm.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

Widziałeś radiatory. A jesli chodzi o pobor to chyba nawet u mnie na tabliczce jest 800W. Jak wroce do domu to sprawdzę.

Ale i tak to nic, bo monosy na 211 biorą 1kW :)

No jest napisane pobór 800W.

Widziałem, a nawet dotykałem :) Na oko (rękę ;) ) jakieś 60C na części do której przykręcone są tranzystory. Trudno się dziwić przy takiej mocy do rozproszenia. Ale że trzymasz to pod prądem cały czas to już hardcore. Ja swojego Ushera wyłączam nawet z gniazdka jak nie słucham, bo mnie gryzie, że ok 50W niepotrzebnie w ciepło zamienia, gdy ta jest włączona. I to wcale nie ze względu na koszty. Nie lubię po prostu jak się coś marnuje. Jestem ekologicznym audiofilem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JohnDoe napisał:

Hej Panowie 🙂 chyba tu się nikt nie pogniewa jeśli poproszę @RoRo o usunięcie kilku ostatnich wpisów  tutaj o telewizorach? Łącznie z moim. 

Proszę więc uprzejmie. 

Może go po prostu zakończmy. Więc o jakim nierównym podświetleniu tu mówiliśmy? Kto to pisał? Niech wyjaśni i wracamy do wątku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Nie czytacie uważnie wpisów. 

Krótko. Technologia OLED to jedno ( jej założenia) a to co robili producenci to drugie. Nie będę teraz szukał bo szkoda mi na to czasu. Niestety był  okres gdy dumny napis OLED istniał także na produktach które miały strefowe podświetlenie. Ale były za to  tańsze niż te prawdziwe oledy. Czy były to tylko błędy sklepów które błędnie opisywały produkty... wątpię bo o ile pamiętam to na produktach widniał napis OLED. 

Czy był to Qled pisany czcionką taka by sugerować OLED . Nie wiem.

Różnica w cenach była ok.4-5 tys do 9 tys.

@JohnDoe Przepraszam,  to ostatni wpis ale uważam że musiałem wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiem co oni tam w Polsce w sklepach wciskają ale OLED to OLED i w obecnej chwili nie ma nic lepszego moim zdaniem. Jedynym producentem paneli OLED na świat do niedawna był (a może i nadal jest) LG.   Fafniak, tv OLED latwo rozpoznać nawet jak nie widać napisu i jest wyłączony - bo jest cienki jak tafla szkła. Mój Panas jest cieńszy nawet od telefonu który mam 😉

Ale przyznaję że napis OLED - QLED wygląda łudząco podobnie i taki był chyba zamiar samsunga (który nie ma swoich paneli oled) żeby trochę przyciągnąć ludzi taką sztuczką. 

Dla mnie EOT 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zanim spakuję w pudło mój Roksan K3 i się go pozbędę, ostatni raz go podłączyłem. Na chwilę jeszcze dla porównania, co zyskałem a co mogłem ewentualnie stracić. @Fafniak kiedyś pisałeś, że K3 to takie trochę efekciarskie granie (nie chciałbym niczego przekręcić bo mogło być inne słowo). Ja bym teraz powiedział że Roksan nie ma tej głębi, przestrzeni, takiego oddechu jak Plinius.  K3 - Emocje są zawieszone na jednym poziomie, ściśnięte i tak na siłę podane. Nie umiem tego za bardzo opisać.  Pewnie są gatunki muzyki gdzie to jest fajne. Albo zależy co kto lubi / słyszy.

Nowa końcówka sprawuje się świetnie i jestem mega zadowolony z zakupu. Tylko zaszły pewne zmiany w słuchanym repertuarze ostatnio. Niesamowite, jak jakieś urządzenie wpływa na to co ostatnio wybieram. Uczepiłem się teraz wokali i fortepianów bo jestem zwyczajnie oczarowany doznaniami i wciąż nie mogę się nadziwić jak to miło i melodyjnie nie brzmi 🙂   Ciekawe jak by było z innym DAC / pre. Pewnie kiedyś popróbuję różne rozwiązania. Ale teraz w kolejce kolumny do wymiany. 

No i nie wiem bardzo na czym właściwie trzymać ten kawał aluminium -  jak by nie było. Zrobiłem taką platformę na szybko i po taniości, to było pierwsze co wymyśliłem, grube dechy sosnowe  pociągnięte jakimś wax'em zakupione na eBay + nogi metalowe z Amazon. Aha, ponieważ to nie sklejka więc pod spodem jest stalowe bardzo sztywne wzmocnienie na wkręty. 20 minut roboty i śmieszne pieniądze. Być może platforma też śmieszna, to możecie się pośmiać. Nie zastosowałem technologii X 😜

Jeśli  ktoś ma fajny pomysł na czym to postawić (38 kg) to chętnie się dowiem  🙂

 

20191029_181113.thumb.jpg.9b03c81596c07a78d266e72f2513d060.jpg

20191029_183458.thumb.jpg.a9769afa767a6e65ce8fecefba33bad7.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...