Skocz do zawartości

PMC Fact 8


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Takie duże wzmacniacze z zasady są przeznaczone do tego aby po prostu postawić je na podłodze. Większość ludzi nie zastanawia się nad tym na czym postawić pralkę lub lodówkę. Podstawa jaką zrobiłeś pewne będzie również dobra. Druga sprawa to oddziaływanie z podłożem wzmacniacza poprzez podstawę i z tym możesz eksperymentować. Np. na zbudowanej podstawie możesz położyć jakąś ciężką płytę wyciętą z kamienia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

Większość ludzi nie zastanawia się nad tym na czym postawić pralkę lub lodówkę.

No i dostałem pocisk w sobotę z rana od razu 😆       Może kiedyś go wyniosę faktycznie koło pralki...

Na samej podłodze odpada bo tu się jezdzi odkurzaczem. Pewnie coś znajdę z czasem.

@nowy78 dzięki za pomysł ze sprężynami, wezmę pod uwagę. Szukam gotowej fajnej platformy (nie wiem jak to nazwać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JohnDoe napisał:

No i dostałem pocisk w sobotę z rana od razu 😆       Może kiedyś go wyniosę faktycznie koło pralki...

Na samej podłodze odpada bo tu się jezdzi odkurzaczem. Pewnie coś znajdę z czasem.

@nowy78 dzięki za pomysł ze sprężynami, wezmę pod uwagę. Szukam gotowej fajnej platformy (nie wiem jak to nazwać).

Ale czemu koło pralki ? Można go na pralce postawić ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Z praktycznego punktu widzenia sprężyny chyba są niepraktyczne. Jak będziesz chciał odkurzyć pokój to przesuwanie na sprężynach jest.... słabe ;)

Decha z drewna klejonego a pod spodem kółeczka z blokadami, jakoś ciężko mi uwierzyć że 40kg sprzętu potrzebuje sprężynki :D

Z całą pewnością nie będę się kłócił, jeżeli chodzi o aspekt praktyczny rozwiązania sprężynowego. Rzeczywiście w tym względzie jest do d...y ;) Z drugiej strony, czy ktoś przestawia takie rzeczy do sprzątania? Może raz na rok przed świętami :) Trzeba szanować kręgosłup. Ja używam do sprzątania pod wzmacniaczem i w ogóle do audio miotełkę do kurzu z fotki poniżej. Znalazłem niedawno przy sprzątaniu i miałem wyrzucić, ale po wypróbowaniu zostaje :) . Jeżeli sprząta się systematycznie (chociaż z raz na tydzień), to naprawdę nieźle działa, nie rysując przy tym lakieru na kolumnach. Dociera też do trudno dostępnych miejsc - np pod wzmacniacz ;)

A jeżeli chodzi o masę sprzętu i dobrodziejstwo wynikające ze stosowania sprężyn, to znowu błąd myślowy ;) To, że coś jest ciężkie wcale nie oznacza, że nie przenosi drgań. Rzeczywiście, jako sprzęt w całości będzie mniej chętne do ruchu pod wpływem sił zewnętrznych. Drgania będą się jednak całkiem dobrze przenosić w materiałach z których urządzenie jest zbudowane - w dużej części to metal.

szczotka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytłumiają, a izolują od drgań, które mogą przenosić się do urządzenia z podłoża. Mieszkam w bloku i jest to spory problem ;) Jeszcze gorzej mają np w Japonii.

Można się śmiać, ale podam taki przykład. Jakiś czas temu nie było u mnie (w całym bloku) prądu. W dzisiejszych czasach to rzadkie zdarzenie. Zanim to zauważyłem, moją uwagę zwróciła cisza. Zrobiło się cicho jak nigdy, nawet w nocy. Przy czym nie chodzi o pojedyncze stuknięcia czy kroki, a o swego rodzaju szum, który cały czas nas otacza. Czy nie dlatego ucichł, że przestały działać wszystkie pralki, lodówki, odkurzacze i inne sprzęty domowe u sąsiadów (oczywiście również i u mnie)? Trzeba zatem zadać sobie pytanie w jaki sposób podnoszą poziom tła akustycznego. Do tego dochodzą takie sprawy jak przemieszczanie się osób i sprzętów. To także mocno oddziałuje na stropy.

To taka próba wyjaśnienia dlaczego sprężyny poprawiają dźwięk ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś to wynika, że słyszę ciągły hałas. Jeżeli w mieszkaniu obok i poniżej, jak również powyżej i jeszcze z drugiej strony stoi na podłodze lodówka, dwa piętra wyżej ktoś pierze, a trzy odkurza, to wszystkie te drgania "krążą" w strukturze budynku. W materiałach z którego jest zbudowany. Częściowo tą energię otrzymuje nasz sprzęt, ale i powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. No i tym sposobem mamy pogorszenie komfortu życia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie producent przekonał treścią ostatniego akapitu :) No może nie w kwestii środków w postaci "cones or a suitably spiked amplifier stand or table" ;)

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Owszem, ale ile z tego REALNIE wpłynie na dźwięk ?

Myślę, że sam się przekonasz. O ile pamiętam, podstawki na próbę zamówiłeś ;)

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inferno napisał:

Do takich kolumn na wysoki połysk

-Szczególnie tych "piano black" powinno się dotykać jak najrzadziej bo najdrobniejszy pył robi zadrapania "hair lines".  Sam mam takie kolumny i chociaż fajnie wyglądają to więcej w tym wykończeniu bym nie chciał.  Do czyszczenia takich wrażliwych powierzchni najpierw właśnie koniecznie te strusie piórka czy jakie kto ma - aby zebrać grubsze cząstki które rysują lakier,     a potem dopiero e-cloth i nie ma nic lepszego gwarantuję. 

Kolejne kolumny będą w okleinie drewnianej 🙂    

ale co ja tu o sprzątaniu do cholery, jest sobota wieczór 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC03752.thumb.jpg.5f996a8417614f8c16b8c232ca0525c9.jpg

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Mnie producent przekonał treścią ostatniego akapitu :) No może nie w kwestii środków w postaci "cones or a suitably spiked amplifier stand or table" ;)

Myślę, że sam się przekonasz. O ile pamiętam, podstawki na próbę zamówiłeś ;)

 

31 minut temu, JohnDoe napisał:

ale co ja tu o sprzątaniu do cholery, jest sobota wieczór 

IMG_20191102_203501007.thumb.jpg.fa7ad9ccfe7df0d8ed5d50dc57d28337.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...