Skocz do zawartości

PMC Fact 8


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

DSC03757.thumb.jpg.27ede75de51c850cf117d80912fcc73a.jpg

"ołtarzyk" nocną porą ;)

 

Nawet nie wiecie co przeżyłem dostając sms-a :

"Ktoś na chwilę zepsuł głośniki ale naprawiam je właśnie"  😈

17 minut temu, Pboczek napisał:

Wyciągnij część z tych sprężyn, zostaw minimalną ilość, stosowną do ciężaru pieca.

Na zdrowie!

są 3 sprężynki w każdej stopce

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fafniak napisał:

Tyle że ni cholery nie wiem czy mogę wierzyć swoim uszom i głowie ;)

Ja bym wierzył skoro:

48 minut temu, Fafniak napisał:

Wydaje się ze separacja dźwięków jest dużo większa.

;)

A czy może próbowałeś położyć wzmacniacz bezpośrednio na podstawkach z pominięciem dechy? Można zabezpieczyć filcem lub cienką gumą pomiędzy, aby nie porysować.

No i rzeczywiście, wydaje mi się, że jednak słychać różnicę nawet pomiędzy lepiej i gorzej dobranymi sprężynami. Innymi słowy efekt poprawy był tym większy im bardziej miękkie sprężyny zastosowałem. Te w zestawie są dość twarde. Jest to za to bardziej uciążliwe w użytkowaniu urządzenia (trudno wciskać przyciski, bo ucieka ;) ).

14 minut temu, Fafniak napisał:

"ołtarzyk" nocną porą ;)

Pięknie :) Aż budzi się we mnie ukryty głęboko w środku ( w nowym78) konsument, potrzebujący nagle wzmacniacza lampowego 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nowy78 napisał:

A czy może próbowałeś położyć wzmacniacz bezpośrednio na podstawkach z pominięciem dechy? Można zabezpieczyć filcem lub cienką gumą pomiędzy, aby nie porysować.

Szkoda że nie słuchałes co mówiłem o sprężynkach jak "stawiałem" i "wkładałem" te cholerstwa w otworki 😈

DSC03758.thumb.jpg.bd12c9c204aa53fe1b0e79d3fcb68545.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotrek, PMC miały być kupione jako pierwsze ale zacząłem szukać czym  je potem nakarmię no i wyszło tak, że końcówka jest pierwsza w domu. Czasem zakupy są inne niż plany. Używane PMC 20.26 mógłbym kupić właściwie już teraz - na eBay widzę ktoś ma w Londynie dość tanio i w kolorze jaki bym chciał (amarone). Tyle, że ten ktoś ma mało feedback'ów i nie wiem czy ufać, no więc nie ruszam. Być może kupię nowe, jeszcze się waham. Do tego świeta tuż tuż - to też jest wariacki czas wydawania pieniędzy. No i K3 jeszcze mi się nie sprzedał. Chciałbym wszystko jak najszybciej, jeszcze w grudniu ogarnąć i się cieszyć. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na pewno tu napiszę jak tylko kupię kolumny. Komu innemu miałbym się pochwalić jak nie Wam. - W moim środowisku jestem odmieńcem, tylko ja mam takie dziwne hobby którego nikt nie rozumie ;)  

 

Aha, przy okazji... ponieważ jestem trochę leniem i jak już zalegnę to nie chce mi się wstawać - kombinuję jak by tu użyć remote trigger w mojej końcówce żeby odpalać ją pilotem ze stanu "standby". Wszystkie urządzenia mam obsługiwane jednym pilotem magicznym logitech i to byłaby wygoda. Niestety, RME DAC nie ma "trigger out" i jedynym urządzeniem które takowe posiada jest Node. Tylko, że Node nie wyłącza się pilotem ani nie włącza więc nie rozumiem sensu takiego rozwiązania i jak by to miało w ogóle działać. Może istnieje jakieś ustrojstwo sterowane pilotem które robiłoby za trigger do mojej końcówki? Proszę o radę jeśli ktoś wie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś nie wytrzymałem i otworzyłem bestię żeby zajrzeć do środka jak bebechy wyglądają i czy na oko (bo nie jestem elektronikiem i się nie znam) jest wszystko w porządku. Jest troszkę kurzu ale nie czyściłem tego bo boję się tam cokolwiek dotykać. Nie widać aby coś wcześniej było dłubane czy naprawiane. @nowy78 proszę rzuć okiem fachowca czy tam wszystko jest git. 

20191123_115533.thumb.jpg.9b2171caf0ff54d51b0cb70776b57ae3.jpg

20191123_115314.thumb.jpg.fb8106ad3f396bc5d9b15677be6f2390.jpg

20191123_115246.thumb.jpg.d1ba2fba16a64ba11ac3c98cbaf061b1.jpg

 

20191123_115226.thumb.jpg.ffb10aaf476c69ab5f0a70b2504e7c0c.jpg

 

A jeszcze powiem Wam, jak ktoś do mnie przychodzi to się pyta co to w ogóle jest, więc odpowiadam krótko, że wzmacniacz. Reakcja jest zawsze podobna - "ja p....ole".  Był u mnie ostatnio znajomy (nie w temacie) i znów to pytanie i odpowiedz. Ale jego reakcja była inna bo powiedział że - "to chyba nie do domu".   Ja mu na to krótko - dobra, chodz już lepiej idziemy. Na ulicy zapytałem - dlaczego powiedział że "to nie do domu" - odpowiedział - "bo ma takie rączki i jest duży".   Ja mu na to - że może do tramwaju z tymi rączkami się nada 🤣

 

20191123_115433.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby spróbować interkonektów zbalansowanych między RME a Plinius. Chcę sprawdzić czy będzie różnica między RCA i XLR w moim przypadku. @Bogusław Kożyczkowski Ty przerzuciłeś od groma drutów, proszę doradz jakiś solidny XLR z tej strony: 

https://www.futureshop.co.uk/analogue/xlr-balanced/all-xlr-balanced-interconnects#page=1

 

Może Tellurium Q Ultra Black II   -  https://www.futureshop.co.uk/tellurium-q-ultra-black-ii-xlr-balanced-interconnect-pair

Lub coś nie drożej niż powyższy. Nie chcę tu kolejnego szumu kabelkowego robić jak to który nie brzmi, a jedynie sprawdzić u siebie ew. różnicę RCA i XLR.  Chcę wziąć z tego sklepu bo już tam brałem i mogę odesłać jeśli nie będę zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JohnDoe napisał:

Korci mnie żeby spróbować interkonektów zbalansowanych między RME a Plinius. Chcę sprawdzić czy będzie różnica między RCA i XLR w moim przypadku. @Bogusław Kożyczkowski Ty przerzuciłeś od groma drutów, proszę doradz jakiś solidny XLR z tej strony: 

hmmm..   Primo - mając dzisiejszą wiedzę stwierdzam, że zysk dźwiękowy z zastosowania xlr względem RCA jest nie wielki, Może.... to, że w pełnie zbalansowane sprzęty lepiej się dogadują, może .....ten dodatkowy pin daje poprawę? trudno to stwierdzić. Jeśli masz taką możliwość, to jak najbardziej porównaj oba. Tylko ten sam drut z rożnymi końcówkami.

Secundo  -- czego brakuje Tobie w obecnym graniu? może czegoś za dużo? Jakieś wskazówki prosimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JohnDoe napisał:

Na ulicy zapytałem - dlaczego powiedział że "to nie do domu" - odpowiedział - "bo ma takie rączki i jest duży".   Ja mu na to - że może do tramwaju z tymi rączkami się nada 🤣

Moi znajomi myślą, że to jakaś estradowa końcówka :)

10 godzin temu, JohnDoe napisał:

@nowy78 proszę rzuć okiem fachowca czy tam wszystko jest git. 

Myślę, że przeceniasz moje możliwości. Do fachowca mi daleko. Grzebię w sprzęcie czysto amatorsko :) Poza tym ze zdjęcia trudno ocenić. Jeżeli jednak coś było lutowane zapewne rozpoznałbyś od razu po rozlanym, przypalonym topniku dookoła miejsca lutowania. Fabryczne luty są zwykle "czyste".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JohnDoe napisał:

No i u Ciebie jest czysto. Muszę ogarnąć jakąś miękką szczotkę i może powietrze czy coś. Nie bardzo wiem jak to czyścić skutecznie i bezpiecznie. 

Gdy kupiłem była bardzo zakurzona, więc jak już rozkręciłem to trochę odkurzyłem. Trochę pędzelkiem, odkurzaczem, trochę szmatką (może być nawet wilgotna, ale trzeba chwilę odczekać aż wyschnie przed włączeniem), dmuchaniem. Ogólnie czym się dało. I bez obaw, nie tak łatwo coś tam zepsuć. Jak się jakiś element przegnie, wystarczy wyprostować ;)

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...