Skocz do zawartości

Subwoofer do Polk S20E


Recommended Posts

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu stereo Marantz MCR511 + Polk S20E. W zasadzie gra on bardzo ładnie, kolumny grają z mocnym basem. Salon ma 20m (częściowo otwarty), więc Polk-i radzą sobie bardzo dobrze.

Ale chodzi mi po głowie pytanie, czy nie można by czegoś polepszyć. Tak, już się przekonałem że kompletowanie zestawu może być uzależniające :).

Jak wspomniałem, Polk S20E grają z mocnym basem same z siebie. Pytanie więc do bardziej doświadczonych, czy wzbogacanie tego o subwoofer ma sens? Zależy mi na idealnym zgraniu subwoofera z tym co mam, aby nie odznaczał się on jako dodatkowe źródło dźwięku, tylko aby dodał jeszcze więcej głębi. Zestaw jest podłączony pod TV, oglądamy na nim również filmy, więc mocny, głęboki bas może się przydać - choć jak mówiłem już dziś jest dobrze. Powinien być to sub, który nadaje się też do słuchania muzyki, więc taki który też "gra" a nie tylko dudni.

Pytanie, na co zwrócić uwagę i jakie modele do tego zestawu możecie polecić. Czytałem że dobrze jest jeśli subwoofer ma membrane z tego samego materiału co głośniki w kolumnach.

Dlatego fajny wydaje mi się Polk HTS SUB 10. Ładnie by się zgrał wizualnie, bo to ta sama linia, choć jest nieco drogi w stosunku do posiadanego przeze mnie zestawu.

Dużo dobrego czytałem o Magnat Supreme 302A. Znacznie tańszy i ponoć schodzi nawet do 16 Hz (Polk HTS Sub10 do 25 Hz), ale znalazłem tez opinie że średnio nadaje się do muzyki.

Co możecie poradzić? Budżet powiedzmy do 1500 zł z jakimś tam marginesem w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radosław Zasadziński napisał:

Dużo dobrego czytałem o Magnat Supreme 302A. Znacznie tańszy i ponoć schodzi nawet do 16 Hz (Polk HTS Sub10 do 25 Hz), ale znalazłem tez opinie że średnio nadaje się do muzyki.

Moim zdaniem do muzyki to jeden i drugi mogą mieć problemy przy szybszych kawałkach. Przeważnie do muzyki zalecany jest subwoofer o konstrukcji zamkniętej np. Svs sb-1000, ewentualnie może sub z membraną  bierną np. Rel t5i, Tannoy ts2.10. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polk Audio HTS 10 to dobry subwoofer, ale może mieć trochę problemów z szybkością i kontrola przy muzyce. Magnat 302A to zupełnie nie ta klasa, zresztą kompletnie nie do muzyki. Jeśli chcesz zakupić subwoofer, który nie popsuje brzmienia, a doda dobry, najniższy bas, spójrz na zamknięta wersję SVS SB-1000. Będzie to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza opcja.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Oczywiście nie ma także problemu z wypożyczeniem subwoofera, zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma to sens.

To jednak sprzęt który przy dobrym subie dostanie znacznie lepszego kopa.

Stawiam na tannoya ts2.10 

Świetny sub w muzyce.

Magnat 302 jest bardzo dobry w swojej cenie ale do stereo się nie nadaje.

Chcesz coś tańszego to 2.8 też daje na prawdę ładny dźwięk. Jest tylko słabszy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...