Skocz do zawartości

Marantz 1609 + QA 3020i


Xideen

Recommended Posts

Witajcie, 

Planuje zakup kina domowego a właściwie początek tych zakupów. Pokój ma około 19m2. Początkowo myślałem o denonie x1500/2500 ale pojawił się jeszcze na horyzoncie ww. Marantz. Co myślicie o napędzaniu nim QA3020i ? 

Czy wogole kombinuje w dobra stronę ? 

Będzie wdzięczny za wszystkie porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli duży nacisk kładziesz także na odsłuch muzyki, gorąco namawiam na amplituner Marantz NR1609, jest to świetne połączenie z Q Acoustics 3020i. Natomiast docelowo przy budowie zestawu kina domowego pamiętaj także o subwooferze.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to obojętne 

W marantzu płacisz za wersję slim. 

Jeśli nie wymagasz takiego to x2500 Onkyo 686 które będą teraz tańsze lepiej wziąć pod uwagę 

Kolumny całkiem dobre. 

Odsłuch je względem magnata 723 czy bronze 2 będziesz wiedział na czym stoisz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Zasadniczo zestaw ma służyć głównie do filmów, muzyki jakieś 30% ale chciałbym również zobaczyć wiele koncertów na których nie byłem. 

O sub oczywiście pomyśle ale najpierw chyba wjedzie centralny i właśnie tutaj pojawia się pytanie czy idąc w QA muszę z QA zostać czy mogę czy resztę systemu mogę dobrać z innych firm, jak to wyglada w praktyce ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

No to idź w Denona.

Centralny qa jest dość fajny.

Jak chcesz taniej to równie dobry a znacznie tańszy to tannoy Mercury 7c.

Pozdrawiam

Widzę ze polecasz Denona, bynajmniej nie jestem na nie ale chciałbym wiedzieć jakie przesłanki za tym stoją ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marioxxl74 napisał:

Ja mam i Maranza i Denona,do muzyki lepiej mi pasuje Marantz a do filmów Denon z tym że nie słuchałem ich z Twoimi kolumnami.

A z jakimi słuchasz ? 

Mi się ostatnio udało posłuchać cantona 509.2 i marantz przy nich nie dał rady (w moim odczuciu) a denon x3500 poradził sobie bezbłędnie (i mówimy tylko o stereo). Pozatym pojawiły się kolumny MA bronze 6... 

wydaje się ze są nieco wycofane w średnicy w stosunku do qa ale znowu nie słuchałem na takich samych pre wiec to może być mylne.... 

Wiem ze zacząłem mieszać podłogówki z monitorami ale chyba pójdę w podłogówki wiec jeśli QA to 3050i

Edytowano przez Xideen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon jest wydajniejszy, ale przy kolumnach podstawkowych typu QA 3020i ma to bardzo małe znaczenie. Natomiast brzmieniowo moim zdaniem Marantz jest urządzeniem lepszym, szczególnie w kwestii odsłuchu stereo.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy wszystkie modele Denon i Marantz dostępne w naszym salonie, możesz sobie w komfortowych warunkach porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...