Skocz do zawartości

Pierwszy gramofon do 4000zł


Recommended Posts

Ja kupiłem od użytkownika Sonytape myjka https://allegro.pl/oferta/myjka-do-plyt-analogis-plyn-1l-w-zestawie-8130037681

i zestaw czyszczący https://allegro.pl/oferta/zastaw-do-pielegnacji-plyt-winylowych-analogis-7986840903

Parę złotych taniej. 😁

Wysyłka wychodzi gratis, jak policzysz różnicę. Wrzucasz do koszyka 2 pozycje i płacisz. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender
Dzięki, już zamówione. Czy na tym forum znajdę temat odnośnie czyszczenia płyt znacznie zabrudzonych ? 


@tomek4446
Z gramofonu wychodzi mi dwa kable z końcówką RCA, widełka GND i kabel zasilający. Jutro może będzie wzmacniacz to jak nie będę czegoś wiedział to będę pisał :) A i póki co nie mam kolumn z zaciskiem pod rozizolowany przewód więc pewnie i tak będę musiał zakupić końcówki pod RCA bo takie mam wejście obecnie w swoim zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lison napisał:

Jeśli wzmacniacz ma wyjście małego Jacka to tak planuję zrobić.

No to mamy problem. Teoretycznie możesz chyba / ale tu proszę o wsparcie i potwierdzenie @MobyDick , @1Ender, @audiowit / rozłączyć zwory we wzmacniaczu / NAD 3020/ i podłączyć pod pre out, ale burzy to całą idee zakupu wzmacniacza. Widzę to tak , że czeka Cię wydatek w postaci dwóch kolumn / pasywnych , czyli bez własnego wzmacniacza/. Sądząc po wielkości tych które masz wystarczą monitory .

Np.

https://allegro.pl/oferta/tannoy-mercury-m2-cherry-ladny-stan-gwarancja-8131180883

https://allegro.pl/oferta/b-w-matrix-2-series-2-monitory-drewno-8121938427

https://allegro.pl/oferta/mission-701-kolumny-podstawkowe-monitory-wroclaw-8152930167

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomek4446 napisał:

Sądząc po wielkości tych które masz wystarczą monitory .

Rozumiem, że sugeruje się tu kolega mocą, tak ? Ogólnie te przeze mnie posiadane są, bo są, dawno zakupione bez specjalnej refleksji (składane przez nie audiofila wraz z całym zestawem komputerowym).
Dla mnie kolumna nie musi sprawiać, że szklanki spadają z półek - owszem, lubię podbicie niskich tonów ale bardziej kontrabasu niż natrętnej discopolowej stopy :D
Ważne żeby grało to dobrze w całym zakresie tzn. od niskich poprzez średnie po wysokie tony.

47 minut temu, MobyDick napisał:

Puki co można podłączyć kolumny aktywne które masz ( wyposażone we własny wzmacniacz ) do wyjścia preout z przedwzmacniacza w NAD 3020.

Świetnie. Oczywiście kolumny w planie, kwestia czasu i środków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś tu zapomniał że sprzęt ma być budowany etapowo przez założyciela tematu. :)

A kolumny które masz możesz podłączyć kablem z jednej strony 2 RCA a z drugiej jack 3,5 mm do wyjścia preout we wzmacniaczu. Będzie to działało na miarę możliwości głośników z wbudowanym wzmacniaczem w subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

A kolumny które masz możesz podłączyć kablem z jednej strony 2 RCA a z drugiej jack 3,5 mm do wyjścia preout we wzmacniaczu.

Mam drobne pytanie , skąd weźmiesz w NADzie 3020 wyjście PRE OUT na mini jack ? :) 

Ja to widziałem tak , że rozpinamy zworki PRE OUT/ MAIN IN we wzmacniaczu , do PRE OUT podpinamy normalny 2x RCA -2xRCA - do subwoofera do wejścia / INPUT/, a kolumny wpinamy tak jak było do OUTPUT. Chyba , że o czymś nie wiem to proszę o korektę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam głośniki podłączane do wzmacniacza w subwooferze mają złącza RCA i dość trudno było by je podłączyć jakkolwiek do NAD-a. Na upartego mozna zrobić jakieś przejściówki :) . Myślę ze jako rozwiązanie tymczasowe , nie ma sensu się w to bawić. Sygnał z pre out do mai in trzeba by rozgałęzić. A tak wystarczy zwykły kabel jack/RCA i wykorzystamy tylko przedwzmacniacz z NAD-a. Jego końcówka mocy nie będzie używana.

Ach :) w tym subwoferze jest również wejście RCA. W takim razie załatwi sprawę kabel z obu stron zakończony wtykami RCA. Autor pisał o wejściu jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446
Dokładnie dzisiaj dotarł, ale dopiero w piątek będę w stanie siąść do tego bo jutro cały dzień mnie nie ma w domu.

 

Dnia 3.06.2019 o 22:46, MobyDick napisał:

Ach :) w tym subwoferze jest również wejście RCA. W takim razie załatwi sprawę kabel z obu stron zakończony wtykami RCA. Autor pisał o wejściu jack

Pisałem, o posiadanych przez siebie kablach :)
Czyli jak rozumiem z kablem jack/RCA jestem w stanie wyjść z wzmacniacza na głośniki ?

A co do tych etapów to z racji oszczędności na gramofonie i wzmacniaczu na które była przygotowana większa suma pieniędzy, chciałbym kolegów prosić o pomoc w doborze kolumn. Jeśli chodzi o moje preferencje to tak jak pisałem wyżej - dla mnie kolumna nie musi sprawiać, że szklanki spadają z półek - owszem, lubię podbicie niskich tonów ale bardziej kontrabasu niż natrętnej discopolowej stopy, sprzęt nie musi się świecić i posiadać kolorowe lampki, raczej skłaniałbym się ku drewnianemu "obiciu".
Ważne żeby grało to dobrze w całym zakresie tzn. od niskich poprzez średnie po wysokie tony.

 

Dnia 3.06.2019 o 21:09, tomek4446 napisał:

W tych kolumnach które wymieniłeś cena idzie w parze z jakością ?
Czy uważasz że z kolumnami jest podobna tendencja co z gramofonami, że powyżej pewnej ceny płaci się jakieś zbędne bajery bez odczuwalnej poprawy jakości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lison napisał:

Czyli jak rozumiem z kablem jack/RCA jestem w stanie wyjść z wzmacniacza na głośniki ?

Musimy jakoś uściślić nomenklaturę :) Potrzebny Ci jest kabelek z takimi wtykami z dwóch stron / zdjęcie/

9 godzin temu, lison napisał:

W tych kolumnach które wymieniłeś cena idzie w parze z jakością ?
Czy uważasz że z kolumnami jest podobna tendencja co z gramofonami, że powyżej pewnej ceny płaci się jakieś zbędne bajery bez odczuwalnej poprawy jakości ?

Idzie , aby mówić o jakości w przypadku nowych kolumn niestety musimy wnieść się na pułap budżetowy rzędu paru tysięcy PLN. Te stare konstrukcje  były budowane bez oszczędności na obudowach / grube ścianki , fornir/ oraz komponentach zwrotnic. Po za tym używane kolumny łatwo sprawdzić ,bo albo gra albo nie.

Jest jeszcze tylko jedno ale , a mianowicie musi Ci się podobać dźwięk i nikt na odległość, bez Twojego odsłuchu nie wskaże Ci co masz kupić.

Pozytywna strona jest jednak taka , że na odsprzedaży najmniej /o ile w ogóle/ tracisz. 

IMG_2231.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdecydowałem że na razie wybiorę:
https://allegro.pl/oferta/b-w-matrix-2-series-2-monitory-drewno-8121938427

Jak się osłucham i coś mi nie będzie pasowało to będę szukał dalej.
Pytanie brzmi jakich w takim przypadku potrzebuję przewodów aby połączyć wzmacniacz z tymi kolumnami (jak rozumiem dołączonymi do gramofonu przewodami, mogę spokojnie się do wzmacniacza połączyć) ?

Jeszcze jedna sprawa - czy ktoś mógłby polecić podstawki do tych kolumn ? Bo nie niestety sprzedający ich nie ma w ofercie.
@tomek4446 @MobyDick @1Ender ?
 

 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable głośnikowe kup po prostu miedziane przewidziane do tego celu, niezbyt drogie ( lub po prostu tanie ) kable droższe dobiera się do sprzętu który się ma i wie jak gra po to aby coś skompensować. Jak kupisz kable nieodpowiednie na początku nawet drogie może być gorzej niż na tanich zupełnie zwyczajnych.

Kolumny masz dość nietypowe bo wymagają niskich standów, dlatego może być problem z zakupem typowych produkowanych seryjnie. Powinny mieć wysokość taką aby głośniki wysokotonowe były mniej więcej na wysokości uszu gdy siedzisz słuchając muzyki przed nimi. Trzeba by dobrze poszukać jakichś najlepiej używanych lub zrobić.

Coś takiego pewnie by było ok z gotowych:

https://allegro.pl/oferta/podstawki-standy-pod-kolumny-norstone-stylum-s-7821771547

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lison napisał:

Pytanie brzmi jakich w takim przypadku potrzebuję przewodów aby połączyć wzmacniacz z tymi kolumnami (jak rozumiem dołączonymi do gramofonu przewodami, mogę spokojnie się do wzmacniacza połączyć) ?

Dokładnie tak jak pisze @MobyDick miedzianymi bez przepychu , jak chcesz "firmowe" proponuję 

https://sklep.bestaudio.pl/supra-classic/

będziesz miał pewność , że w środku jest miedź.

Tymi kabelkami co wychodzą z gramofonu spokojnie możesz łączyć .

Standy proponowane przez Moby Dicka , będą ok. , możesz też sam coś wykombinować , zbić jakieś skrzynki , no to już pozostawiam Twojej inwencji :) 

Kolumny są ok. stara szkoła B&W .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Standy proponowane przez Moby Dicka , będą ok. , możesz też sam coś wykombinować , zbić jakieś skrzynki , no to już pozostawiam Twojej inwencji :) 

Chyba rzeczywiście zabiorę się żeby coś pospawać/ coś z drewna stworzyć :)
 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Dokładnie tak jak pisze @MobyDick miedzianymi bez przepychu , jak chcesz "firmowe" proponuję 

https://sklep.bestaudio.pl/supra-classic/

będziesz miał pewność , że w środku jest miedź.

We wcześniejszych postach Panowie wskazywali żeby nie przekraczać długości 1,5m przewodu na linii gramofon - wzmacniacz. Czy są jakieś obostrzenia dotyczące długości przewodu na linii wzmacniacz - kolumny ?

Edytowano przez lison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu długość przewodów głośnikowych określa odległość kolumn od wzmacniacza + to że przewód raczej nie powinien wisieć w powietrzu. Zaleca się jednak aby odcinki przewodów dla obu kanałów były tej samej lub przynajmniej podobnej długości. Nie jest wskazane aby używać o dużo za długich przewodów które potem trzeba zwijać. Czyli dobrze aby były możliwie krótkie, ale bez przesady. A podstawki warto aby były możliwie stabilne i dość łatwo coś takiego sobie zrobić. Najłatwiej o to jeśli mają przynajmniej 3 podpory. Wart zadbać aby stały też stabilnie na podłodze, dlatego zwykle montuje się w nich regulowane kolce lub innego rodzaju nóżki. Od strony kolumny można je przylepić substancjami do przylepienia plakatów do ściany w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...