Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera Pioneer VSX-933


AudioMłot

Recommended Posts

Jeśli chcesz używać zestaw w konfiguracji 5.1, najlepszą moim zdaniem opcją będzie pod względem charakteru brzmienia Denon AVR-X2500H, ewentualnie trochę droższy, ale lepszy w stereo Marantz SR5013. Jest to kwestia brzmienia, Twoje kolumny Klipsch grają jasno, analitycznie, wyraźnie eksponują skraje pasma. Natomiast jeśli pozostajesz tylko przy stereo, znacznie lepszą opcją będzie klasyczny amplituner stereofoniczny lub jeszcze lepiej klasyczny wzmacniacz.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maverick2005 napisał:

Masz zestaw Klipsch 5.1 czy tylko same fronty, słuchasz więcej muzyki czy głównie oglądasz filmy? 

Jeżeli zależy Ci na amplitunerze kina domowego to polecam zamiast tego Pioneera 

Onkyo tx686 lub Denon x2500 

Same fronty + subwoofer, muzyka 90% filmy 10% nie chodzi mi o kino 5.1 czy 7.2 bardziej o bajery jakie posiadają nowe amplitunery: wi-fi, bluetooth, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt głównie wykorzystujesz do muzyki to po co się pchasz w amplituner kina domowego,nie lepiej wzmacniacz, sieć i bajery można załatwić w inny sposób, a co jest głównym źródłem muzyki? 

Jeżeli już się uprzesz, że jednak chcesz amplituner kd. oprócz polecanego Denona x2500 to jednak pomyśl wtedy o Marantz'u jest bardziej melodyjny. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też się zgodzę z kolegą MarkCox, tym bardziej że Onkyo 8250 moim zdaniem wcale dużo lepiej nie gra od np. Onkyo tx686, po drugie przy Onkyo z tymi kolumnami dłuższe słuchanie muzyki może być trochę męczące, szczególnie górne dźwięki, chyba że kolega AudioMłot takie lubi, także polecam rozważyć jednak wzmacniacz+sieć, a jeżeli jednak będziesz dalej wolał amplituner kina lub stereo to polecam do tych kolumn jednak z tych wszystkich ampli, Marantza lub Denona na moje ucho nawet taki Marantz sr5011 radzi sobie lepiej w stereo niż Onkyo tx686 lub tx 8250,a tym bardziej słabszej klasy Pioneer vsx 933, fakt że tu też dużo będzie zależało od twoich upodobań muzycznych. Przemyśl to dobrze, jeżeli masz możliwość to sam sprawdź, odsłuchaj parę sprzętów, bo czasem lepiej dołożyć trochę niż kupić coś szybko i na siłę, dla samych bajerów,ot taka moja uwago-porada. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2019 o 00:05, maverick2005 napisał:

Jeżeli sprzęt głównie wykorzystujesz do muzyki to po co się pchasz w amplituner kina domowego,nie lepiej wzmacniacz, sieć i bajery można załatwić w inny sposób, a co jest głównym źródłem muzyki? 

Jeżeli już się uprzesz, że jednak chcesz amplituner kd. oprócz polecanego Denona x2500 to jednak pomyśl wtedy o Marantz'u jest bardziej melodyjny. 

Wolałbym kupić jednak taki wszystko mający kombajn niż się rozdrabniać, muzyki słucham głównie z CD czasami z TV, ale chciałbym zacząć streaming muzyki, spotify, tidal itp.

Większość szanownych forumowiczów poleca Marantz'a sr5011 i nawet bardzo mi się podoba ten sprzęcik, ale za wysoki budżet, jeszcze 500zł byłbym w stanie dokólać do wcześniej wspomnianych 2000zł a Marantz sr5011 chodzi od 3000-4000zł więc chyba będę musiał zadowolić się Denon'em x2500

 

Edytowano przez AudioMłot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AudioMłot napisał:

więc chyba będę musiał się zadowolić Denon'em x2500

Spokojnie, kwestia tylko dobrze poszukać i trochę czasu, wysłałem Ci na priv dwie oferty z gwarancją, także przemyśl to, o tu jeszcze jeden i jeszcze nowszy model, cena do negocjacji,można zapytać. 

https://m.olx.pl/oferta/marantz-sr5013-CID99-IDyOdiB.html#position=3&page=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AudioMłot napisał:

Wolałbym kupić jednak taki wszystko mający kombajn

Twoje pieniądze, Twoja inwestycja. Moim zdaniem mocno niewłaściwy kierunek, zwłaszcza, że

9 godzin temu, AudioMłot napisał:

muzyki słucham głównie z CD

zrobisz, jak uważasz ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że w tym przypadku lepiej szukać wzmacniacza stereo+na początek nawet tani chromecast audio, który załatwi streaming, ale też rozumiem takie osoby że jednak wolą co innego, pomimo że tu na forum doradzamy inaczej.Mój znajomy ma Focale Aria 926 połączone tylko w stereo z Marantz sr5011 i na tym słucha muzyki, kiedy go zapytałem dlaczego ampli, czy niechce wzmacniacz stereo,odpowiedź jego-wybrałem to,mi to pasuje i jestem zadowolony, a ja to szanuję. 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Onkyo 8250 moim zdaniem zagra lepiej niż seria 5000 amplitunerów AV marantza.

Pokazać wam?

Mi nie musisz, znam te amplitunery słuchałem ich, testowałem w domu i mi bardziej się podobał Marantz sr5011 w stereo niż Onkyo tx8250, ale jeszcze raz powtórzę Mi się podobał, ktoś może mieć inne zdanie i do tego tu dążymy, by sprawdzić samemu, słuchając sprzętów.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam ponownie.

Nie będę zakładał nowego tematu, gdyż nadal poszukuję sprzętu, odpuściłem na jakiś ze względu na podniesienie mojego budżetu do 5000zł. też zmieniły mi się priorytety, a mianowicie przestawiłem się na stereo, już wybiłem sobie z głowy wszystko mające kombajny i chodzi mi teraz o ten sprzęt, Magnat mr780 + mcd750. Czy dobrze zagra to z moimi klipsch'ami r28f ? Niestety nie mam możliwości odsłuchu w pobliżu miejsca zamieszkania.

Drugie pytanko, czy jest jakaś możliwość podłączenia do tego sprzętu aktywnego subwoofera ?

Chodzą mi po głowie jeszcze dwa zestawy Audiolab 6000a+CDT i Cambridge audio cxa60 +CXC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...