Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne z tłumieniem dźwięków otoczenia


Recommended Posts

Cześć,

Proszę o poradę w kwestii zakupu słuchawek z tłumieniem dźwięków z otoczenia.

Krótkie wyjaśnienie, na osiedlu na którym mieszkam, jest głośno (nawet bardzo, nie słychać telewizora przy otwartym oknie balkonowym) za sprawą dzieci sąsiadów. Hałas nie pozwala na naukę, na którą z przyczyn zawodowych i edukacyjnych poświęcam dużo wolnego czasu. Poszukuję słuchawek, które wytłumią dźwięki z otoczenia. Problemem dla mnie jest, fakt, że do nauki nie lubię słuchać muzyki, stąd też słuchawki z tłumieniem dźwięków.

Najlepiej, aby słuchawki kosztowały koło 1000-1500 zł, jednak jeśli będzie znacząca różnica w tłumieniu dźwięków to mogę dopłacić parę złotych.

 

EDIT: Nie wiem czy to ma znaczenie dla doboru słuchawek, ale noszę okulary :D

Edytowano przez bim_guy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tłumienie dźwięków typu dzieci, potrzebna jest ich dobra izolacja od otoczenia pasywna. Systemy aktywne działają głównie w zakresie niskich częstotliwości, dlatego takie systemy stosuje się głównie dla obniżenia hałasu od np. silników pojazdów. Najlepiej tłumią zwykle słuchawki dokanałowe. Jeśli chodzi o słuchawki nauszne lub wokółuszne w tym budżecie, to co do konkretnego modelu się raczej nie wypowiem. Powinny to być oczywiście słuchawki zamknięte. Jedne jednak będą tłumiły nieco lepiej a inne gorzej. Wygoda słuchawek , gdy używasz okularów w dużej mierze zależy od oprawek. Powinny dobrze przylegać w miejscu gdzie opuszczają pady i nie powinny być zbyt grube. Drobna nieszczelność może nie wpływać bardzo na dźwięk, jednak może ograniczyć tłumienie hałasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bose Quite Comfort 35 II. Słuchawki bardzo dobrze odcinają od dźwięków otoczenia, ale głos mam wrażenie, że specjalnie przepuszczają. (tak, żebyśmy słyszeli jak ktoś do nas mówi). Obecnie na topie pod względem tłumienia aktywnego są słuchawki Sony wh-1000xm3.

Może jednak do takiego zastosowania o którym piszesz (odcięcie od dźwięków otoczenia bez słuchania muzyki) lepsze będą zatyczki lub takie nauszniki do ochrony słuchu w głośnym środowisku. Cena nieporównywalnie niższa o tłumienie może i nawet lepsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bose z serii QC słyną ze świetnego systemu wytłumienia dźwięków zewnętrznych i jest to pozycja do odsłuchania. Brzmienie jest rozrywkowe z mocną podstawą basową. W kategrii cenowej 1000-1500 plasują się także Audio Technica ATH SR50BT czy Beyerdynamic Avento Wireless i nowość od niemieckiego producenta Lagoon, na które czekam aby móc ich posłuchać. 
Jeżeli nie przeszkadzają Ci słuchawki dokanałowe to może się okazać, że wystarczy pasywne wytłumienie. Sam posiadam słuchawki customowe firmy Custom Art model Harmony 8 Pro w akrylu i poziom tłumienia jest na tyle dobry, że nie potrzeba wspierać się dodatkowymi systemami, które będą miały negatywny wpływ na jakość brzmienia. Rozwiązaniem mogą być słuchawki Fiio FH5 z kablem bluetooth. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz korzystać z tych słuchawek tylko dla funkcji wyciszania, to nie szkoda trochę wydawać takie pieniądze na coś, co można zastąpić najprostszymi zatyczkami do uszu? Po naszych testach wynika, że jeśli podczas "redukowania szumu" nie chcesz słuchać muzyki, to nie ma co szukać dalej :D

 A jeśli mają to być koniecznie słuchawki, to tak jak radzili Ci wyżej, może warto postawić na o wiele tańsze słuchawki dokanałowe, które wytłumią dźwięki po prostu dzięki dobrze dobranym gumkom dokanałowym. Tutaj, jeśli nie zależy Ci na konkretnym brzmieniu na miarę tysiąca i wydumanych funkcjonalnościach, sprawdzą się już modele za ułamek podanej przez Ciebie ceny, tutaj MEE Audio X1 z bogatym kompletem gumek dzięki czemu łatwo dopasujesz coś dla siebie. Jeśli chodzi o Bluetooth, naprawdę nieźle w tej roli sprawdzają się MEE Audio X7, również za ułamek budżetu. Na mnie osobiście w kwestii pasywnego wyciszenia największe wrażenie zrobiły słuchawki EB1

No, a jeśli pozostajemy przy idei słuchawek za 1000-1500zł, to rzeczywiście system wyciszania w Sony WH-1000XM3, czy XM2 jest... wow. Warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...