Skocz do zawartości

Dyfuzor 2D do samodzielnego montażu - mała rewolucja od SonixSound


Kraft

Recommended Posts

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Bywają ludzie którym trudno dogodzić , ew. nie mają pojęcia co im potrzeba

Myślę, że trzeba na to spojrzeć inaczej. Nie chodzi o to aby coś robić po to tylko, żeby zrobić, bo tak robią inni, ale żeby skutek tej pracy był zamierzony. Jako, że w przypadku adaptacji akustycznej mamy ograniczone możliwości zrobienia tego w sposób profesjonalny, chociażby z braku odpowiednich przyrządów pomiarowych, musimy sobie radzić metodą prób i błędów. Oczywiście dobrze jest wcześniej zapoznać się z teorią w danej dziedzinie, aby maksymalnie ograniczyć ilość niepowodzeń, do czego akurat Kraft przykłada się sumiennie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

20 minut temu, audiowit napisał:

W sumie przemyslalem sprawę i nie bedę krytykowal czy się czepiał. Sprawdzimy wiedzę i profesjonalizm ;). 

 A ja myslę, ze z audiofilizmem nie ma to nic wspólnego. Myślę, że jest ratowanie dźwieku :).

Ale wtedy by wyszło iż to takie samo (logicznie) ratowanie jak z kablami ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jedynym ustrojem, którego testowanie w moim przypadku się przyniosło oczekiwanych korzyści były dwie pułapki basowe. Cała reszta zadziałała i ma się dobrze. Na tle osób żonglujących wzmacniaczami, źródłami czy kablami, moje zakupy prezentują wręcz wzorcową skuteczność w zaspokajaniu oczekiwań. Ale Ok. Rozumiem, że jazda obowiązkowa z trollowania musi za każdym razem nastąpić. Mam nadzieję, że mamy ją już odfajkowaną i możemy przejść do meritum. Moment dobry, bo własnie przyjechał kurier z częściami dyfuzora (swoją drogą firmy kurierskie coraz szybciej działają - przesyłka wysłana wczoraj ok. 14.00, a dzisiaj o 10.00 mam ją już w domu!). Na razie dyfuzor prezentuje się dość tajemniczo;) 

d2.jpg.4c49c0adc44027567d078a10766f2980.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

A żonglowanie wzmacniaczami, kablami i kolumnami jest fajne. Przynajmniej wiem jak to może grać, a nie snuję przypuszczenia i nie musze wspierać się internetem.

tylko dlatego, że to robią wszyscy w kółko i od dawna, a z akustyką nikt tak nie robi. To jest taka sama wiedza jak kolumny i wzmacniacze, tylko zupełnie inna i taka której nikt nie ma... dlatego tego ludzie nie robią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam. Ja mam zrobioną :). I też różnych rozwiazań próbowałem.

w wakacje dorobie sobie jeszcze ze skyline resztę sufitu.

A przypomnę, ze do niedawna nikt na tym forum nie dotknoł nawet tematu. Dawniej Angel tylko zwracal poczatkujacym na problem.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

@www.sonixsound.pl to w takim razie musicie sprawdzić wasz... moduł do komunikacji/zadawania pytań na waszej stronie.

Na początku  był testowany i wszystko działało ... dzisiaj to naprawie . Bardzo Pana przepraszam . 

 

Wiem , że kable wzbudzają emocje ale może nie poruszajcie tego tematu😁

Edytowano przez www.sonixsound.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, www.sonixsound.pl napisał:

Pana

tylko nie to

A ja nadal sufitu nie ruszyłem :(

No nie mam pomysłu jak przetestować panele bez ich umieszczania na suficie w sposób taki żeby nie było koniecznosci malowania

4 dyfuzory (na które mam sposób) to jest zbyt mało

Teraz wpadło mi do głowy że gdybym miał jakieś listwy 3,5m sztywne, nie giętkie to miałbym sposób

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

tylko nie to

A ja nadal sufitu nie ruszyłem :(

No nie mam pomysłu jak przetestować panele bez ich umieszczania na suficie w sposób taki żeby nie było koniecznosci malowania

4 dyfuzory (na które mam sposób) to jest zbyt mało

Teraz wpadło mi do głowy że gdybym miał jakieś listwy 3,5m sztywne, nie giętkie to miałbym sposób

Taki pomysł na szybko . 

Są takie kije rozporowe które mogą przycisnąć do sufitu dyfuzor bez konieczności mocowania  . Pisze kije bo nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa . Ja takiego używałem do montażu paneli skyline . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniaku, no niestety. Ofiary trzeba ponieśc. Ja na rzepach testowałem. Najciekawsze, ze trafilem od razu w punkt. Teraz malowanie i przykleję wszystko na klej.

4 dyfuzory? Zakladam 60x60 to stanowczo za mało. Ja w 14m mam 11, a będzie wiecej. Pamietaj, że sufit jest( przewaznie) najdalej oddalonym pierwszym odbiciem. Plus jest taki, ze dzieki temu najmniej istotnym. 

Jeszcze jest jeden aspekt czyli dwie powierzchnie rownolegle podloga sufit. I trzeba tu tez pamietac o niwelacji modow.

A kije nazywaja się autopole lub crosspole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor złożony! Czynność okazała się dość prosta. Zajęło mi to ok. 45 min. Trzeba jednak uwzględnić, że jeden element początkowo źle włożyłem i musiałem część konstrukcji rozbierać, a dodatkowo producent wysłał mi o jedną zaślepkę za dużo i dłuższy czas szukałem miejsca, gdzie "zapomniałem" ją włożyć. Elementy pasują do siebie nadspodziewanie dobrze. Większość wchodzi na dość mocny wcisk, co powoduje, że po złożeniu konstrukcja zachowuje się niemal jak monolit. Elementy w zamki wchodzą tak dokładnie, że przesuwając ręką po bocznych ściankach trudno wyczuć, gdzie znajdują się łączenia. Ogólnie robota dość przyjemna, choć kilka elementów sprawiało, że trzeba się było mocniej wysilić. 

d09.thumb.jpg.3353037be5a39dcd9df44b324dd4bb6a.jpg

d10.jpg.5e68be73296c06e5629d1555e0c470aa.jpg

d11.jpg.90fa54b6d6570dc4eb61aa702c823f82.jpg

d12.jpg.c93deb2fc431999d00e8efe93639f5d5.jpg

Z braku specjalistycznego młotka użyłem żelaznego z nakładką z filcu. Sprawdził się. Nic nie uszkodziłem. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Trzeba jednak uwzględnić, że jeden element początkowo źle włożyłem i musiałem część konstrukcji rozbierać, a dodatkowo producent wysłał mi o jedną zaślepkę za dużo i dłuższy czas szukałem miejsca, gdzie "zapomniałem" ją włożyć. 

 

Złośliwie to zrobił 😉 

Ciekawostka 🤔 elementy w projekcie były robione z dokładnością do 0.001mm . Po weekendzie postaram się wprowadzić dyfuzory do sprzedaży . 

Jeśli macie ciekawe pomysły to chętnie je zrealizuje . Jest pomysł na nakładkę do telewizora lecz nie wiem jak ominąć problem wagi związany z drewnem . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy producent ustrojów , który przystępnym językiem opisze co do czego , i po co ;)  Często są fachowe teksty , i spoko , ale jeśli chcecie trafić do zwykłego Kowalskiego to on musi wiedzieć po co ma coś zamontować na ścianie. Wystarczy pisać iż ograniczy bas , poprawi odbiór wokali , ograniczy syczenie itd. chyba wiadomo o co chodzi ? Chyba u nikogo takiego opisu nie widziałem...

Zresztą sam nie do końca wiem po co Kraftowi ta półka na dzwonki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, www.sonixsound.pl napisał:

Jeśli macie ciekawe pomysły to chętnie je zrealizuje . Jest pomysł na nakładkę do telewizora lecz nie wiem jak ominąć problem wagi związany z drewnem . 

Ja mam pomysł racjonalizatorski. Proponuję zrobić w zaślepkach dwie wypustki. Do tego przesunięte od osi. W ten sposób zaślepka będzie stabilizowana w obu płaszczyznach, czego teraz trochę brakuje. Tak zmiana pociągnie za sobą zmianę sposobu składania. Trzeba będzie najpierw układać na sobie i łączyć elementy D, a dopiero do nich dokładać elementy A i B. No i będzie trochę więcej cięcia;)

d20.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Zresztą sam nie do końca wiem po co Kraftowi ta półka na dzwonki

Dyfuzor ma za zadanie rozproszyć fale dźwiękowe, czyli spowodować, by odbijały się w wielu kierunkach (zamiast jednego) oraz przesunąć odbicia fal w fazie. Dzięki temu zmniejsza się degradujące działanie na dźwięk filtra grzebieniowego, a także następuje redukcja echa trzepoczącego w pomieszczeniu. Co to nam realnie daje? Obraz stereo staje się bardziej precyzyjny, poprawia się przestrzenność i detaliczność dźwięku, mowa i śpiew stają się bardziej czytelne.

d21.jpg.79c981aee74df8a1b63103ff24bc20ee.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...