Skocz do zawartości

Dyfuzor 2D do samodzielnego montażu - mała rewolucja od SonixSound


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

29 minut temu, DiBatonio napisał:

Dyfuzory są wyliczanie na konkretny zakres częstotliwości w konkretnych przedziałach pasma i większość z nich to głębokość studzienek 10-11 cm, ale są też głębsze.  Te panele posiadają profile/przetłoczenia, które oscylują mniej więcej 1-2,5 cm może ździebko więcej, nie będzie to działać nie wiadomo jak.

Takich paneli nie dotyczą przytoczone zasady konstruowania paneli typu QRD (Schroederów). Głębokość ustroju geometrycznego ma mniejsze znaczenie. Liczą się kąty pochylenia ścianek. Faktem jest jednak, że paneli dekoracyjnych nikt nie projektował pod kątem optymalnych parametrów rozpraszające, więc trudno przewidzieć ich realną skuteczność. Nie trać nadziei @Fortepiano. Mogą zadziałać.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mogę się jedynie pobawić w zgadywanie. Panel z pierwszego zdjęcia ma zbyt regularny wzór. Odbicia będą się zbyt często powtarzać. Ja bym szedł raczej w coś takiego.

Tip-Top2.jpg.a776d086780ac007193d6096d33f6db7.jpg.ccf1f5ccf3ad8348fc73fca713335379.jpg

3D-z-wlokniny-ozdobny-bialy-DIAMOND-1158_10.jpg.86f15d0aa77999451423810323d2c953.jpg.87ac1f0af641de5485199dd9aaa3afea.jpg

Tego drugiego z falami, to nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jak on odbija, w jakich kierunkach.

Co do kąta, to chyba pada czasem 7 stopni, jako minimalny kąt, który pozwala zniwelować echo trzepoczące. Dotyczy to jednak nierównoległości dwóch ścian w pomieszczeniu. Czy można to przełożyć na kąty ścianek dyfuzora? Nie wiem. Może tak.  

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy będą odpowiednio działać, to nie wiem;) Ja kupiłem parę sztuk tego drugiego wzoru na próbę, ale jeszcze nie miałem czasu ich wypróbować. Czekają w kartonie. Te moje, jeśli już, to zadziałają raczej tylko na wyższe częstotliwości.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filharmonii to zupełnie inna sprawa, zdecydowanie bym się do tego nie odnosił.

Struktury geometryczne, podobne do tych co wrzucacie, da się zoptymalizować tylko jest to dośc trudne i pracochłonne. Nie pamiętam teraz nazwy panelu, ale kiedyś na AGH robiliśmy coś takiego, przyszedł do nas producent dekorów ściennych z takim czymś w układzie różnych trójkątów, jak panele piankowe piramidki, tylko że to drewno było... i my mieliśmy tak zmanipulować wymiarami tego w określonym zakresie żeby miało maksymalne możliwe współczynniki rozpraszania. Udało się całkiem nieźle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzory złożone i ustawione na docelowym miejscu. No może niezupełnie, bo finalnie będę trochę wyżej, powieszone na ścianie. Moim zdaniem wyszły całkiem dobrze. Mimo, że do ich zmontowania nie użyłem ani kropelki kleju, całość jest nadspodziewanie solidna. W przyszłym tygodniu postaram się ustalić, jak wpłynęły na odbiór muzyki w pomieszczeniu.

d20.jpg.353e40c7951e7e761899f9a769a93503.jpg

d22.jpg.835e1c4566fabd119b5cf7d78ec1be3c.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pojawił się drugi producent oferujący drewniane dyfuzory 2D z opcją własnoręcznego montażu. To znany już z naszego forum kolega @7Audio. Jego dyfuzor jest nieco inny niż ten, który ja złożyłem, bo typu N7. 

616361417_IMG_2964a(1).thumb.JPG.22b14d69f5f45e1d76fb5c4cc4b499a6.JPG

 

link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/dyfuzor-schroedera-qrd-2d-n7-wood-panel-akustyczny-8169278425

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wspomnienie o moich dyfuzorach :-) Koń jaki jest, każdy widzi. Dodam tylko, że ta konstrukcja nie jest "dwustronna", ma z tyłu płaską płytę ze sklejki i może być dzięki temu trochę sztywniejsza. Każda z "płytek" po zamocowaniu jest nieruchoma. Wymiary dyfuzora to: 587 x 587 x 133 mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
2 godziny temu, Pboczek napisał:

Nieźle się obstawiłeś elementami akustycznymi i widać sporo eksperymentujesz. Skosy dają w kość?

A co to za elektrownia?

Jak dobrze poszukasz, na audiostereo jest jeszcze staaara (z 15 lat temu) fotka mojego pokoju, oczywiście innego niż ten, gdzie całą ścianę wykleiłem wytłoczkami po jajkach :D Teraz ustroje mają spełniać również zadanie estetyczne, również w takim sensie by pokój wyglądał "poważnie", czyli że mieszka w nim osoba która poważnie traktuje słuchanie muzyki ;) 

Skosy to samo dobrodziejstwo, niwelują fale stojące które tworzą się w wyniku interferencji czyli wielokrotnego nakładania na siebie odbitych fal dźwiękowych. Poza tym choć tego nie widać, skosy zostały zaprojektowane jako gigantyczny bas-trap. Można sobie siedzieć z głową nawet opartą o skos i nic nie będzie dudniło ;) 

"Spawara" to końcówa mocy Krell KSA-200B. 

Edytowano przez Michał Guzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 16.06.2019 o 11:17, Kraft napisał:

Dyfuzory złożone i ustawione na docelowym miejscu. No może niezupełnie, bo finalnie będę trochę wyżej, powieszone na ścianie. Moim zdaniem wyszły całkiem dobrze. Mimo, że do ich zmontowania nie użyłem ani kropelki kleju, całość jest nadspodziewanie solidna. W przyszłym tygodniu postaram się ustalić, jak wpłynęły na odbiór muzyki w pomieszczeniu.

 

Odkopuję temat :). @Kraft powiedz jak Ci się sprawdzają te ustroje z perspektywy czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wykonawczym bez zarzutu. Nic się nie rozeszło, nie wypaczyło. Pod względem brzmieniowym trudno precyzyjnie odpowiedzieć. Mam ich trochę mało, więc spektakularnych zmian nie wnoszą. W akustyce to powierzchnia robi robotę. Jednak jako całość, wraz z resztą aranżacji akustycznej, działają. Bez aranżacji jest zdecydowanie gorzej. Nie żałuję zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Kraft i @ksi3zyc

miałem okazję widzieć te dyfuzory w sobotę u klienta... powiem Wam że trochę złom. To prawie w ogóle nie jest sztywne, bardzo cieniutki ten materiał, a dyfuzor zdecydowanie powinien być sztywny :P jako bardzo budżetowy materiał - spoko, ale można dać stówke wiecej i mieć już normalny porządny dyfuzor QRD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

to co widziałem było takie białe, ze 4 mm i to nie była sklejka tylko coś dziwnego... najbliżej kartonu lub styropianu

W takim razie to nie był dyfuzor, który jest bohaterem niniejszego tematu. Mój jest ze sklejki. Myślę, że powinieneś Bartku bardziej ważyć słowa. Skrytykowałeś konkretny typ dyfuzora sonixsound na podstawie oględzin innego produktu. To nie fair. Gdybym nie dopytał, Twoja krytyka już na wieki przylgnęłaby do tego produktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

6+10 mm, to co widziałem było takie białe, ze 4 mm i to nie była sklejka tylko coś dziwnego... najbliżej kartonu lub styropianu :D może te białe są z czego innego

używamy sklejki Rosyjskiej klasy 1/2 4mm która jest dużo twardsza od naszej z powodu klimatycznych.  Mówienie , że produkt jest zrobiony z styropianu jest zwykłym kłamstwem... a skoro już padły takie słowa ciekawy jestem jak technicznie wykonać taki dyfuzor z styropianu który wygląda jak sklejka Oo... (czekam to na odpowiedz) .
 

Szczerze mówiąc, często widzimy wasze wpisy z megaacustic której szkalujecie naszą firmę przez ocenianie naszych produktów mówiąc po prostu kłamstwa. Używamy materiałów najwyższej klasy robiąc dobre produkty które wasza firma robi w cenie 3*wyższej . No cóż taka branża a może Panu za te kłamstwa płacą?

Mam nadzieję , że to jednak nie był nasz produkt i tu chodzi o zwykłą pomyłkę. 

Mamy 100% zadowolonych klientów więc coś to świadczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wyjaśnienia, nie napisałem tego do obrażania firmy tylko sam się zaciekawiłem czy to jest to samo o czym pisze @Kraft w wątku, dlatego piszę tu. Nie wiem do końca o co chodzi z wpisami i szkalowaniem, bo chyba pierwszy raz zabrałem głos w tej sprawie, może po prostu macie coś za uszami że taka paranoja? dziękuję za wyjaśnienia. Klient pewnie jest zadowolony, to raczej nie w tym rzecz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

dziękuję za wyjaśnienia, nie napisałem tego do obrażania firmy tylko sam się zaciekawiłem czy to jest to samo o czym pisze @Kraft w wątku, dlatego piszę tu. Nie wiem do końca o co chodzi z wpisami i szkalowaniem, bo chyba pierwszy raz zabrałem głos w tej sprawie, może po prostu macie coś za uszami że taka paranoja? dziękuję za wyjaśnienia. Klient pewnie jest zadowolony, to raczej nie w tym rzecz

Tak na szybko który mi się przypomniał . No cóż nasza paranoja... Dla skorygowania to jak już z oczami a nie uszami mamy coś nie tak . Dla ciekawskich ważył około 600kg :P

obraz.png.e8ff775e417a28c5b0acf8f982109040.pngobraz.thumb.png.1f6f8477c6ebc58a765405c51d25f245.png

Edytowano przez www.sonixsound.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...