Skocz do zawartości

Zestaw Dali Oberon 5 + Onkyo TX-NR686


Bartek09

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Chcę powoli wymienić moje stare kino domowe na nowe i chcę "usłyszeć" Wasze opinie.

Planuję zakup amplitunera Onkyo TX-NR686 oraz kolumny Dali Oberon 5. To na początek, a w przyszłości chce rozszerzać zestaw i kupić Dali Oberon Vokal i Dali Oberon On Wall do kina domowego. Na końcu myślałem o Dali Alteco C-1, aby wprowadzić Atmos. 

Teraz trochę o pomieszczeniu: mieszkanko w bloku, salon około 17 m2, prostokąt 4,9x3,5m. Sprzęt ustawiony na dłuższej ścianie. Kolumny oddalone od siebie o 2m( niestety od narożnika pomieszczenia), za kolumnami kamień gipsowy ns ścianie( czy wpływa to na akustyke?) Obok narożnej kolumny jest balkon w całości zasłoniety długą roletą dzień-noc. Sufit podwieszany i wyciszony wełna mineralną. 

Niestety sąsiedzi nie pozwolą mi na mocne granie, dlatego wybór padl na Oberony 5 a nie 7. Nie chcę przepłacać jeśli nie wykorzystam mocy Oberon 7. Czy myślicie, że dadzą radę na 17 m2?? O subie z przykrością, ale aktualnie nie myślę... poczekam, aż sasiedzi się zmienią i może wtedy. 

Sprzęt będzie używany głównie do filmów i konsoli 60%. Muzyka to 40%. 

Muzy słucham różnej od rocku i alternatywy po rap i pop. Nie jestem audiofilem :)

Na kolumny Dali i ampli Onkyo jestem prawie zdecydowany. Chodzi też o design kolumn ale w większości opinie o Dali pasują do moich wymagań. 

Czy macie jakieś opinie o Dali On Wall?

Chciałem je zawiesić na ścianie jako monitorki. Podoba mi się ich niewielka głębokość. 

Co sądzicie o takim zestawie? 

Z góry dzięki za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno połączenie Onkyo z Dali Oberon 5 jest jak najbardziej optymalne, w pełni rekomenduję taką konfigurację. Także Oberon On-Wall idealnie sprawdzą się jako kolumny efektowe w Twoim systemie, nie masz ogromnego pomieszczenia do nagłośnienia, spokojnie te kolumny wystarczą. Także Alteco C-1 będą dobrym uzupełnieniem systemu. Jedynie z mojej strony namawiałbym Cię na subwoofer. Nie chodzi tu o głośne, bardzo agresywne nagłośnienie. Subwoofer w kinie domowym jest naprawdę niezbędny, to kanał basowy, który jest uzupełnieniem ścieżki dźwiękowej w filmach. Tego najniższego basu nie przeniosą Ci kolumny przednie, szczególnie kolumny typu Oberon 5, gdzie niestety najniższy bas nie jest możliwy do uzyskania. Także pod względem akustyki nie miałbym powodów do zmartwienia.

Ewentualne alternatywy - spójrz na kolumny Monitor Audio Bronze 5 oraz Polk Audio Signature S55E. Obydwie konstrukcje są trochę jaśniejsze, bardziej analityczne, szybsze. W kinie domowym są ciekawą alternatywą, w muzyce osobiście wolałbym Dali.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedź :) skoro sub jest niezbędny to wprowadzę go do zestawu. Niedługo odezwę się na priv odnośnie oferty. Zacznę od kolumn podłogowych i sukcesywnie planuję wdrażanie kolejnych elementów. Z odsluchem aktualnie będzie ciężko gdyż mam malutkie dziecko (2 mc) i nie dysponuje czasem. Dlatego ważne są dla mnie Wasze opinie, gdyż najpewniej  zestaw usłyszę po zakupie. 

Jeśli któryś z forumowiczów użytkuje Oberony w podobnej konfiguracji to proszę podzielić się opinią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam model 5. Podobnie jak w poprzednich wersjach zensor ten model jest znacznie gorszy od ,7ki.

Rozumiem że jest potrzeba rynku na takie małe modele. I wyglądowi są świetne.

Jednak 7ki mają znacznie lepsze wypełnienie, naturalność i stereofonię 

Dla czystego kina 100 procent bez muzyki można brać 5ki.

On wall to naturalny wybór na tyły.

Pamiętaj jednak że te kolumny wymaga specjalnego położenia.

Głośnik powinien być skierowany na ciebie.

Więc albo za tobą albo obok ciebie na ścianach.

Z atmosem daj sobie na razie spokojnie i tak sub jest niezbędny.

Napisz do nas przygotuje ci świetną ofertę cenową. I dam możliwość przetestowania kolumn w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Zdania są podzielone, dlatego zapytam o kolejne rozwiązanie: czy lepiej kupić Zensor 7 czy Oberon 5? Koszt tych kolumn jest aktualnie niemal identyczny. Co sądzicie o połączeniu Zensor 7 i Zensor/Oberon Vokal i Oberon On Wall ??

Czy różnica Zensor 7, a Oberon 7 jest na tyle duża aby było warto dokładać 1k do Oberonów?

Chciałem zmieścić się w 3k dla głośników podłogowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartek09 napisał:

Dziękuję za opinie. Zdania są podzielone, dlatego zapytam o kolejne rozwiązanie: czy lepiej kupić Zensor 7 czy Oberon 5? Koszt tych kolumn jest aktualnie niemal identyczny. Co sądzicie o połączeniu Zensor 7 i Zensor/Oberon Vokal i Oberon On Wall ??

Czy różnica Zensor 7, a Oberon 7 jest na tyle duża aby było warto dokładać 1k do Oberonów?

Chciałem zmieścić się w 3k dla głośników podłogowych. 

Oczywiście że zensor 7. To nie podlega żadnej dyskusji .

Moim zdaniem 1000 zł to nieco za dużo aby dopłacać. Ale początkowo było to 400 zł. Mówię o cenie katalogowej. 

Myślę że możesz wynegocjować taka różnice także na oberony , spróbuj u nas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...