Skocz do zawartości

Wzmacniacz Onkyo o cieplejszym brzmieniu


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Czy jest jakiś wzmacniacz Onkyo, którego barwa brzmienia jest cieplejsza od A-9150 ? Obecnie mam zestaw złożony właśnie z 9150, Onkyo NS-6130 + Jamo C-103. Streamer i kolumny bardzo lubię i nie chcę ich zmianiać. Co do wzmacniacza to o ile funkcjonalnie ma wszystko to zastanawiam się czy troche cieplejszy dzwięk i łagodniejsza góra nie zagrałaby jeszcze lepiej. Celuję w Onkyo głównie z celów stylistycznych. Teraz cały zestaw jest w czarnym kolorze i dobrze to razem wygląda, a pewnie gdybym postawił Marantza o zaoblonych bokach obok kanciastego 6130 to już efektu nie będzie. Mam oddzielnego DAC więc w ostateczości może być bez DAC ale lepiej gdyby był z wejściami cyfrowymi.  Celuję raczej w modele używane ale nie wykluczam nowych. Całość gra na ok 16 metrach. Celuję w klasę AB, nie rozważam A ze względu na zużycie energii, nie wiem czy D może dać ten typ dzwięku.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Do tego Onkyo miałem podpięte JBL studio 230, Polk audio S50E, i teraz C-103. Wcześniej do JBL miałem podpięte NAD C326, Yamahę RN-602 i Onkyo A-9130. Streamer porównywałem z Yamahą WXAD-10, teraz mam równocześnie jeszcze chromecast audio. Testowałem po analagu, coaxialu, przez DAC we wzmacniacczu i DAC zewnętrzny SMSL SK10. Dodatkowo słuchałem zarówno tych Jamo jak i Polk Audio przez chwilę z Denonem PMA-800. Z moich odsłuchów wyszło, że Onkyo 6130 gra dużo lepiej niż chromecast audio z DACem zewnętrznym czy WXAD-10 oraz ,że lubie dynamiczne i zywe kolumny połączone z cieplejszym dzwiękiem jak np Polk Audio i Denon.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nowe Onkyo grają jaśniej. Im wyższy model tym dziwek jest mniej sterylny a bardziej równy. Ale to nie są ciepłe wzmacniacze.

Jeśli mówimy o starszych liniach które były jeszcze produkowane jako Integra to one dają więcej ciepła.

Taki 8850 albo 8870 to dobre i nieco ocieplające wzmacniacze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...