Skocz do zawartości

Wymiana kina domowego na stereo


Kinia13

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałabym wymienić moje stare kino domowe na sprzęt stereo: amplituner plus głośniki podstawkowe (pokój około 19m). W tej chwili posiadam:

Wharfedale Pacific Pi-30 (z centralnym i tylnymi, których nie używam), więc wydaje mi się to sprzęt trochę bezsensu.

Onkyo Tx-SR508

CD Sony CDP-C365

Wszystkoo było kupione pare lat temu używane.

Mój budżet to max 5 tyś, czy warto coś zmieniać?? Czy może narazie zostawić kolumny wymienić amplituner, dozbierać na lepsze kolumny? Aczkolwiek wolałabym za jednym machem. Do podłączenia mam tv, konsole do gier, CD, projektor. Służyć ma do oglądania filmów, jak również do słuchania muzyki w większości rock. Muzyka z CD jak i spotify, filmy z netflix. Na początku myślałam o soundbarze, ale jak poczytałam forum to mi się odechciało 😊

Bardzo proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Edytowano przez Kinia13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za tak szybką odpowiedź.

Miras23 białe głośniki chyba odpadają, salon mam wykończony ciemnym (wiśniowy kolor) drewnem, więc chyba słabo by to wyglądało, meble też mam ciemne drewno. Właśnie wiem że mogę na dwóch kanałach obejrzeć film, co bardzo mnie to cieszy :), dlatego chciałabym dwie wystarczające kolumny.

Tomasz Syta nie jestem w stanie wypożyczyć sprzętu na testy, mieszkam na wyspach. Czy może się orientujesz czy te sklepy wysyłają po za Polskę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rzeczywiście najrozsądniejszym wyborem wydaje się być właśnie Onkyo TX-8270. Posiada w zasadzie wszystkie funkcje jakie posiadają nowoczesne amplitunery kina domowego (łącznie z sekcją HDMI) a dodatkowo zagra od nich w stereo znacznie lepiej, dynamiczniej, mniej płasko. Zacząłbym właśnie od niego aby zobaczyć co możemy wycisnąć z posiadanych kolumn przednich Wharfedale. Dobry system budujemy etapami, Jak będziesz już miała pierwsze wrażenia co zmieniło się po podłączeniu wspomnianego Onkyo i co jeszcze ewentualnie niedomaga, łatwiej będzie nam doradzić jakieś kolumny. Nie ma problemu z wypożyczeniem sprzętu. Zapraszam do kontaktu ze sklepem - wyślemy co trzeba :)

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

Rzeczywiście najrozsądniejszym wyborem wydaje się być właśnie Onkyo TX-8270. Posiada w zasadzie wszystkie funkcje jakie posiadają nowoczesne amplitunery kina domowego (łącznie z sekcją HDMI) a dodatkowo zagra od nich w stereo znacznie lepiej, dynamiczniej, mniej płasko. Zacząłbym właśnie od niego aby zobaczyć co możemy wycisnąć z posiadanych kolumn przednich Wharfedale. Dobry system budujemy etapami, Jak będziesz już miała pierwsze wrażenia co zmieniło się po podłączeniu wspomnianego Onkyo i co jeszcze ewentualnie niedomaga, łatwiej będzie nam doradzić jakieś kolumny. Nie ma problemu z wypożyczeniem sprzętu. Zapraszam do kontaktu ze sklepem - wyślemy co trzeba :)

Pozdrawiam,

Michał.

Q21 koszty transportu na Wyspy też pokrywacie o_O?!

Onkyo to też jakaś opcja w tej cenie. Jedynie apka taka sobie...

 

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Q21 koszty transportu na Wyspy też pokrywacie o_O?!

Onkyo to też jakaś opcja w tej cenie. Jedynie apka taka sobie...

 

Oczywiście wysyłamy na wyspy, wyślij mi proszę pytanie na priv, zobaczę co uda się zrobić, postaram się zrobić tak, aby pokryć koszty wysyłki w całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wysłaliśmy my tam już dość towaru.

Ale szczerze to szukaj go tam

Czasami sprzęt w Polsce jest tańszy.

Ale to kwestia chwili dobrego Black tygodnia itp.

Chyba że coś tam jest niedostępne a tak bywa to inna sprawa.

Moim zdaniem do wymiany jest wszystko.

W tej cenie swobodnie znajdziesz dobrze grający amplituner stereo jak Yamaha 602 czy 803 lub Onkyo 8250. Rozumiem że HDMI jest ci potrzebne? To 8270.

Co do kolumn to szukaj lokalnie, nie powinienem tego mówić ale ostatnio ceny np xt6f to w UK taniej niż połowa naszej.

Więc nie ma się co zastanawiać i co wysyłać. Bierz tam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...