Skocz do zawartości

Zestaw do 2500zł


mika mika

Recommended Posts

Witajcie.
Nie mam wiedzy ani doświadczenia dlatego zwracam się o pomoc.
Do niedawna użytkowałem Yamaha
Poszukuje zestawu z głośnikami tak do około 2500 zł, może być sprzęt używany.
Będzie stał w nie dużym pokoju około 18 m2.
Potrzebuje radia id odtwarzacza CD
Nigdy nie korzystałem z internetowego radia ani internetowych serwisów muzycznych wiec nie wiem czy jest mi to niezbędne.
Muzyka w typie Dire Straits, Pink Floyd
Raczej zależałby mu mi na kompaktowych wymiarach.
Aktualnie zastanawiam się nad PIANOCRAFT MCR-N470D + NOTA 260 lub STX KD-200 N 5.0 / DENON AVR-X550BT
Dziękuje za rady i pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ten denon, którego tutaj wymieniłeś jest amplitunerem kina domowego więc chyba kupowanie go mija się z celem jeśli myślisz tylko o słuchaniu muzyki. Ten mini zestaw Yamahy chyba raczej w swojej kategorii zbiera pozytywne opinie.. Najlepiej udaj się do jakiegoś salonu na odsłuch albo wypożycz sprzęt do domu. Trochę trudniej będzie ze sprzętem używanym, tutaj będziesz musiał zdać się na bardziej doświadczonych kolegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moja propozycja to Denon RCDN-10 z głośnikami Q Acoustics 3020i lub Heco Auroa 300. To zestawy w cenie około 3000 zł., ale zapewniające bardzo wysoką jakość dźwięku oraz pełne wyposażenie. Poza CD, amplituner posiada pełną funkcjonalność sieciową. Jeśli nie korzystałeś ze streamingu, internetowych stacji radiowych, na pewno docenisz tą funkcjonalność.

Jeśli jednak nie możemy przekroczyć budżetu, spójrz na zestawy z kolumnami Indiana Line Nota 260X oraz Pylon Audio Pearl Monitor.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieraj żadnego ceola. To nie udana linia od lat. Zdecydowanie idź w sprzet używany.

Znajdziesz za 1000 amplituner Onkyo 8050/8150/8250 czy też jego konkurencyjne odpowiedniki Yamahy lub Pioneera do tego całkiem ok CD działający za 300 zł i masz pole do popisu z kolumnami za 1000-1300 zł znajdziesz dobre modele 

Przy twojej opcji tylko sprzęt używany.

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariopo napisał:

Poszukaj może  na stronie polskiego producenta STX - w tej cenie spokojnie znajdziesz coś dobrego

No właśnie przeglądam opinie tego polskiego producenta STX, ale nic sensownego nie znalazłam sporo osób poleca z tego co widac na forach. Jeszcze wybiorę się do jakiegoś salonu i popytam tam.

Widzę, że ktoś tutaj pisze o wypozyczeniu i przetestowaniu sprzętu mozna wiedzieć jaka firma oferuje coś takiego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podczepić sie pod temat, mam nadzieje ze OP sie nie pogniewa.

Podobnie jak on szukam sprzętu grającego w cenie ~2500pln, z założeniem tolerancji do 20% o ile będzie to uzasadnione.

Pomieszczenie w którym sprzęt stanie ma około 50m2.

Główne zadanie sprzętu to oczywiście muzyka, zarówno z CD, jak i z serwisów streamingowych oraz radio.

W drugiej kolejności "wsparcie" dźwięku z TV i konsoli.

W postach z przed jakiegoś czasu znalazłem rekomendacje użytkowników forum dla miniwieży Pioneer XC-HM86D + głośników Indiana Line Nita 260X. Zestaw z mojej perspektywy wydaje sie sensowny, ale przed zakupem wole upewnić się, czy na pewno jest optymalny pod kątem moich potrzeb, jeśli wiec ktoś zorientowany mógłby coś w temacie napisać, to będę wdzięczny.

Dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Ktoś ci polecił do 50 m mini wierzę? Pioneer z indiana linę? Prosimy o nazwę, nick itp. zbieramy takich oszustów.

W tej cenie tylko sprzęt używany. Do tego duże kolumny podłogowe.

Za 3k coś wtedy kupisz 

Pozdrawiam

Inaczej - w.w. sprzęt był polecany w kontekście rozmowy o pułapie cenowym, prawdę mówiąc nie zwracałem uwagi na metraż pomieszczeń w których miałby grac. Serio jest to takie wazne?

Ze względu na obecność w domu dwójki małych dzieci zdecydowanie chciałbym uniknąć stawiania kolumn na podłodze, a raczej umieścić je półkach regału, gdzie max wysokość to 40cm - stąd wybór Indiana Line.

W kwestii używany vs nowy - sprzętu używanego wolałbym unikac - nie mam sprawdzonego źródła, skąd mógłbym wziąć sprzęt, to raz, dwa jeżeli chodzi o mój poziom audiofilskości, to jest on raczej niski, w tym sensie ze dotychczas zadowalaliśmy sie z żoną zwykłym radiem z 1 głośnikiem i teraz chcielibyśmy zaopatrzyć sie w cos lepszego, ale niekoniecznie musi to byc sprzet hi-endowy - ot, cos dobrego w założonym budżecie, zeby zadowolić ucho laika :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Tak. Ma to kluczowe znacznie.

Ok zatem monitory nie ma problemu ale z subem do stereo.

Przygotuj się do znacznie wyższej kwoty. 

 

A gdybym mimo wszystko uparł sie trzymać sie założonego budżetu?

Głosniki 2.0 bez subwoofera nie sprawdzą sie we współpracy z TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kamil C napisał:

A to nie jest tak że pomieszczenie ma 50m2, a strefa odsłuchu jest mniejsza? Najlepiej jakbyś wrzucił szkic pomieszczenia

Owszem szkic się przyda , ale błagam obalmy to mylne podejście do tzw. stref odsłuchu. Jak kubatura pomieszczenia wynosi 50 m2 to mamy pomieszczenie 50m2 a nie np. 13 m2 strefę odsłuchu bo tak stoi nasza kanapa czy fotel. Jak mamy pomieszczenie 50m2 w kształcie litery "L" to też nic / po za dodatkowymi odbiciami/ się nie zmienia , dźwięk się rozchodzi w 50m2. Jak wyciągnąłem swoje małe ProAci z sypialni / 13m2/ i wstawiłem do pokoju 26 m2 to bas zniknął mimo tego , że rozstaw kolumn był 2 m. a siedziałem w odległości 2,2 m / a więc niby "strefa odsłuchowa "  4,4m2 :) /. 

Aby móc powiedzieć , że w pełni korzystamy z możliwości sprzętu w 50m2 potrzebujemy kolumn podłogowych, lub dużych monitorów z dużym przetwornikiem niskotonowym. 

Można na "próbę " wypożyczyć " monitory i podłogówki i po prostu sprawdzić.

1 godzinę temu, Trias napisał:

Ze względu na obecność w domu dwójki małych dzieci zdecydowanie chciałbym uniknąć stawiania kolumn na podłodze, a raczej umieścić je półkach regału, gdzie max wysokość to 40cm - stąd wybór Indiana Line.

To oczywiście moje zdanie stąd sugestia o wypożyczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem na szybko schemat salonu, jest to wersja minimalistyczna ale powinna dawać sensowny pogląd.

Na żółto oznaczyłem regał, na którym stoi TV i na którym miałby stanąć sprzęt grający.

Na brązowo jest kanapa vis-a-vis telewizora

Strefa zakreskowana to schody na kolejna kondygnacje, na czarno filar na którym się opierają.

Myślę ze jako "strefe odsłuchu" można by określić polowe salonu w której znajduje sie TV i kanapa. Czy to jakos rzutuje na wasze wcześniejsze sugestie? :)

schemat.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jingiel napisał:

I myślisz, że dzwięk już na drugą połowę nie poleci, bo będzie niewidzialna bariera?

Nie, ale zakładam ze jest pewien obszar gdzie dźwięk będzie rozchodził sie w sposób optymalny - przyjmijmy ze jest to strefa kanapa-TV oraz cała reszta, gdzie muzyka po prostu fajnie gra.

Tak jak pisałem, nie jestem audiofilem, zapytałem Was o to o co zapytałem licząc że utwierdzicie mnie w przekonaniu ze wybrałem dobrze, lub naprowadzicie na lepszą konfiguracje ale przy utrzymaniu założeń, tzn a) budżet b) głosniki nie na podłodze. Wiem, ze będzie to wymagało kompromisów, ale na to nie poradzi sie nic.

Jeżeli możecie mi doradzić konkretny zestaw będę zobowiązany, jesli nie ....cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Dziękuję Ci Tomek, sprzęt wygląda kapitalnie, ale wychodzi poza ramy budżetu - założyłem to 2500 z możliwością dojścia do 3tys, ale wyżej wolałbym nie iść, przynajmniej nie na tym etapie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trias napisał:

założyłem to 2500 z możliwością dojścia do 3tys, ale wyżej wolałbym nie iść, przynajmniej nie na tym etapie...

Ok. na Twoim miejscu zwróciłbym się do Komisu z Myślenic / kolega forumowy Pumpurek - znajdziesz też na allegro/ , ma i wiedzę i sprzęt i masz jakaś gwarancję bezpieczeństwa jeżeli bierzemy / a nie szedł bym w nowy/ pod uwagę sprzęt używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...