Skocz do zawartości

Zestaw do 2500zł


mika mika

Recommended Posts

Ja bym jednak wybrał używane onkyo tx-8150 - masz funkcje sieciowe (bt, WiFi, spotify, tidala chyba brak), wejścia cyfrowe żeby podpiąć tv/konsole plus wejścia analogowe, radio (fm/dab/internetowe). Czyli większość wymaganych przez Ciebie funkcji. Używkę pewnie znajdziesz za 1200zl. Do tego cd, które poleca Tomek i zostaje 1000 zł na głośniki. Albo poszukaj niższego modelu (onkyo dx 7510/7511), który pewnie do 500zl kupisz i masz 1300 zł na kolumny. W przyszłości dokupisz suba najwyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Ok. na Twoim miejscu zwróciłbym się do Komisu z Myślenic / kolega forumowy Pumpurek - znajdziesz też na allegro/ , ma i wiedzę i sprzęt i masz jakaś gwarancję bezpieczeństwa jeżeli bierzemy / a nie szedł bym w nowy/ pod uwagę sprzęt używany.

No dobra, porozmawiać na pewno nie zaszkodzi, zobaczymy co kolega moze zaproponować w moim budżecie i z ewentualnymi wątpliwościami bede rozpytywał sie szerzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

Owszem szkic się przyda , ale błagam obalmy to mylne podejście do tzw. stref odsłuchu. Jak kubatura pomieszczenia wynosi 50 m2 to mamy pomieszczenie 50m2 a nie np. 13 m2 strefę odsłuchu bo tak stoi nasza kanapa czy fotel. Jak mamy pomieszczenie 50m2 w kształcie litery "L" to też nic / po za dodatkowymi odbiciami/ się nie zmienia , dźwięk się rozchodzi w 50m2. Jak wyciągnąłem swoje małe ProAci z sypialni / 13m2/ i wstawiłem do pokoju 26 m2 to bas zniknął mimo tego , że rozstaw kolumn był 2 m. a siedziałem w odległości 2,2 m / a więc niby "strefa odsłuchowa "  4,4m2 :) /. 

Aby móc powiedzieć , że w pełni korzystamy z możliwości sprzętu w 50m2 potrzebujemy kolumn podłogowych, lub dużych monitorów z dużym przetwornikiem niskotonowym. 

Można na "próbę " wypożyczyć " monitory i podłogówki i po prostu sprawdzić.

To oczywiście moje zdanie stąd sugestia o wypożyczeniu.

Dokładnie tak.

Nic ci to nie da że siedzisz w prostokącie na 15 metrach. Co falom akustycznym powiecie nie idźcie dalej.

Dobrze sformułowane dzięki!

15 godzin temu, Kamil C napisał:

Ja bym jednak wybrał używane onkyo tx-8150 - masz funkcje sieciowe (bt, WiFi, spotify, tidala chyba brak), wejścia cyfrowe żeby podpiąć tv/konsole plus wejścia analogowe, radio (fm/dab/internetowe). Czyli większość wymaganych przez Ciebie funkcji. Używkę pewnie znajdziesz za 1200zl. Do tego cd, które poleca Tomek i zostaje 1000 zł na głośniki. Albo poszukaj niższego modelu (onkyo dx 7510/7511), który pewnie do 500zl kupisz i masz 1300 zł na kolumny. W przyszłości dokupisz suba najwyżej. 

A jakie kolumny polecasz pod to Onkyo 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak.

Mogę przypuszczać / graniczy z pewnością/ skąd się wzięły tzw. strefy odsłuchu. Miałem niedawno małą awanturę z architektem  /ponieważ jestem starej daty i jak ktoś opowiada klientowi brednie, to nie mogę zdzierżyć/, sprawa dotyczyła nagłośnienia salonu 56 m2 wys 7m. / taka współczesna stodoła/. Słyszę jak architekt zachwala, ile to się napracował by była wspaniała akustyka , jak mu się lał pot z czoła , ile to było konsultacji /z kim już nie wymienił/, ile fachowej literatury musiał przeczytać by nie było pogłosu itd. A przede mną leży projekt na którym widzę wciśniętą między ścianą a kominkiem 6m. niziutką szafeczkę RTV na której stoją monitorki / wstawił B&W 685 S2/. Zapytałem więc grzecznie inwestorów " czy śpiewają ? Bo rozumiem , że ta wspaniała akustyka to pod ich talent wokalny , bo na pewno nie pod reprodukcję dźwięku z tych kolumienek. Pan architekt się oburzył i .....wytoczył argument STREFY ODSŁUCHU , tłumacząc , że rogówka stoi w odległości 3,5 m od kolumn ,więc STREFA ODSŁUCHU wynosi 12 m2 i te kolumny wystarczą. Tak jak by podczas słuchania muzyki te pozostałe 44 m2 nagle znikały :)  Pytałem innych architektów o co w tym wszystkim chodzi? Odpowiedź jest ta sama , jest moda na przestrzeń i nikt nie wrysuje w wizualizacje dwóch dużych kolumn,  bo to zaburza cały efekt i rodzi niepotrzebne pytania klienta. Te dwa prostokąty  / kolumny/ w nadmiernym stopniu przykuwały by uwagę klienta , dominowały nad niskimi stolikami kawowymi , donicami z kwiatami , za nadto wyróżniały by się w pomieszczeniu. I jeszcze jedna sprawa , wygląd wnętrza domu w większości pozostawiany jest płci pięknej , a kobiety / z całym szacunkiem/ raczej nie gustują w dużych skrzynkach będących jeszcze w dodatku metr od ściany tylnej . A więc łatwiej jest zaznaczyć tylko temat muzyczny wrysowując coś co się nie będzie za nadto rzucać w oczy i mamy spokój. 

 

     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...